Přejít na obsah

Rapid prislusenstvi, jake mate?


Sir Jim

Doporučené příspěvky

Zajimalo by me jake prislusenstvi jste kupovali k rapidu. Vlastni zkusnosti nejlepe.

Bez ceho nelze byt? :-) A co je naopak k nicemu, nepouzitelne ci je k tomu lepsi neoriginal alternativa?

Zatim mam vybrano: stresni nosic, koberce, folii nakladove hrany, odpadkovy kos, smetacek, a nejakou povinnou vybavu

Treba zrovna koberce se tu probiraly ze jsou kratke ( podle me je to kvuli incidetum se zasekavanim pedalu napr) ale zadnou extra hezci variantu jsem nenasel

Editováno: , autor: Sir Jim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Textilni koberce (ty jsou soucasti výbavy), plastovy (dokoupeny, at to není v zimě tak za svinene)... Odpadkovy kos mam už z konfiguratoru... Jinak asi folii (dveře a páté dvere) a černou střechu (ale to už není od skodovky :)... A mozna listy na prahy (podle toho jak to bude vypadat - na obrazkach to nevypada zle).

Jinak nic... Ale těžko soudit - toto je plan(auto bude v lednu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volba příslušenství je dost individuální věc. Osobně jsem vybral gumové koberce Frogum a jsem maximálně spokojen i když někomu se nemusí líbit vzor. Asi bych doporučil i parkovací senzory, osobně je sice nemál, ale kdybych se měl rozhodnout znovu, tak si je vyberu. Určitě jde dodělat nějaká alternativa, ale už to není úplně čisté. Uvidím časem, jak to drahá polovička někde opře, tak tam něco namontuju. Dál by to chtělo nějakou ochranu na prahy (folie). Origo lišty co tam mám, plní poloviční funkci, ale zatím stačí. Spíše okopávám těsnící gumu, než spodek prahu, takže ukáže čas jestli tam něco přidám.

Ještě vybírám nejakou ochranu na hranu zadního nárazníku (raději lištu než folii), ale zatím jsem nenarazil na nic vhodného.

Jinak z příslušenství co mám:

zadní stěrač - občas se hodí

paket pro špatné cesty - horší cesta na chalupu, takže už jen pro lepší pocit (musím hodit auto na zvedák a podívat se jak velký to má smysl)

loketní opěrka vzadu - při převozu delších předmětů a obsazení 4 osobami nemusím dávat střešní nosič

hlavová opěrka na prostředním sedadle - i když nejde vysunout dost vysoko, tak pro menší osobu dostatečná

zástěrky - výborná věc

Editováno: , autor: albatroscz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gumový mám originální ( mohl jsem si vybrat jaký chci ), textilní na léto jsem koupil neoriginální ale přímo na Rapida, takže jsem ušetřil.

dostal jsem síťový program do kufru a ten je super

oboustranný koberec, ze začátku se to může jevit jako super nápad, ale mám to stále otočené gumou nahoru, nemám potřebu tam mít koberec a musel bych neustále odepínat síť

koupil jsem kryty prahů - ty základní plastový černý

nechal jsem střechu potáhnout černou fólií, auto pak vypadá úplně jinak

nyní dost přemýšlím o zástěrkách, když myju auto, tak šťerk ze zadního nárazníku jde opravdu blbě dolu a nevím jak dlouho barva odolá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si výbavu vybírat nemohl - auto na roční pronájem, po roce odkup.

Ale z výroby oceňuju zadní stěrač, síťový program a neofiko asistenta rozjezdu do kopce.

 

Jinak z originálních doplňků bych si pro jejich předraženost nekoupil skoro nic.

 

Z neorigo plánuju koupi litých kol na zimu, zadní couvací senzory, ozdobné chrániče prahů a zadní spoiler.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podstatnejsi veci



  • Proti kune
  • Gumove koberce
  • Automaticke otevirani kufru
  • Predni kamera
  • Led osvetleni kufru
  • Kryty prahů nebo pruhledne folie
  • Odpadkový koš
  • Ochranná fólie zadního nárazníku Pruhledna
  • Zastrcka USB 12 (dvojita)
  • Gumovy koberec přes zadni tunel
  • Držák na mobil do auta
  • Nanoimpregnace
  • Ochranna deka pro psy s boky trixie - nebo transportní box
  • Hasicí sprej
  • ResQMe

 


Min podstatny



  • Cistic plastu
  • Motul 510 2T (vrzani dveri)
  • Reflexní odrazka pro Škodu
  • Flexibilní držák do kufru
  • Folia tec barva na brzdové třmeny - červená matná
  • Zimní clona přední masky
  • Kanystr - 20 litrů
  • Protislunecni clony
  • Bezpecnostni srouby kol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som k Spacebacku dostal od predajcu červený :) keďže to bola predvádzačka tak som mal gumové koberce a povinnú výbavu.. 

Zatiaľ som dorobil do kufra háčiky na tašky a schránky do priestoru za kolesá.. na pláne je ešte plastová vaňa a sieťový program do kufra a všetky štyri zásterky.. ostatné plány už nepatria do príslušenstva.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Teraz na zimu som dokúpil origo diel 5JA061580. Je to gumenný kryt cez zadný tunel. Sadne ako uliaty, je krásne čierny, ľahko sa čistí a konečne nebudem mať zašpinený ten koberec. Dobrý nápad za tuším 6€ :)

Páčili sa mi aj také plastové univerzálne držiaky, ale keď som zistil, že cena je za jeden kus, tak som rezignoval. Ale ako nápad sa mi to páči. Asi si to zbastlím sám :) Odpadkové koše vo dverách sa javia tiež ako fajn vec, len neviem, či nerezonujú. Ak s tým máte niekto negatívnu skúsenosť, podeľte sa. A z neorig. príslušenstva by som rád spomenul jednu super vecičku, ktorá mi urobila už zopár krát radosť. Je to stierka vlhkosti. Je to taká "lopatka" na rúčke, na ktorej je natiahnutý návlek so švédskej utierky. Predávali to v Lidli pred cca mesiacom a nedám na to dopustiť. 6iadne patlanie okna utierkou. S touto stierkou vyutieram orosené sklo za 10 sekúnd a bez námahy a takmer do sucha! No a samozrejem žuvačky v krabičke :) tie nesmú chýbať!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info ohľadne odpadkových košov. Našiel som aj túto fajn (aspoň ak máte malé deti) vecičku. Asi do toho pôjdem.

Fotky na gumený kryt cez zadný tunel sú napr. tu. V reále je to ale omnoho krajšie. Guma je čierna. Tie fotky proste cvakol, kto si nedal moc práce s úpravou.

 

Ospravedlňujem sa, odkazy by už mali byť funkčné :)

 

Našiel som aj novú cenu na tie univerzálne držiaky, čo som skôr spomínal. Tieto sú ako novinka na Fábiu, ale to vôbec nevadí ide o to isté, akurát s tým rozdielom, že tieto majú cenu za pár a volajú sa Fixační elementy, čo mi koniec-koncov príde ako omnoho priliehavejší názov.

Zároveň na mňa žmurkol jeden veľmi praktický háčik do kufra.

Editováno: , autor: architect
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info ohľadne odpadkových košov. Našiel som aj túto fajn (aspoň ak máte malé deti) vecičku. Asi do toho pôjdem.

Ty miniodpadkové koše jsou pěkná trapárna a na co za pětikilo přídavné zrcátko, aby bylo vidět na děti. Co na nich uvidím, když budou připásány v autosedačce? Navíc si můžu sklopit o něco níže původní vnitřní zrcáfko .... Jsou to jen taháky na peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...