Přejít na obsah

Xenony se zapnou nebo nezapnou


Pavska

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám menší problémek když chci rozsvítit světla tak dám normálně vypinač do polohy tlumených a xeny naběhnou. Ale někdy se stane že nenaběhnou pouze svítí parkovačky a vyskočí chyba světel na Dotu. hned vrátím vypínač na 0 a hned zase na světla tak už normálně naběhnou a chyba světel zmizí. Následne po napíchnutí na vag žádná chyba. Oba xeny současně nenaběhnou. Ještě jsem kontroloval v pravo na A sloupku dvě růžové svorky co vedou od vypínače a jsou ok, žádná oxidace. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak co pavska, přišel jsi na to, jelikož v sobotu mi to udělalo na dálnici když jsem odjížděl od benzínky u pravého světla, vypnu zapnu a už to běželo, tak jsem si řikal jen nějaká blbost a dnes mi to udělalo na obou světlech, zas jsem vyp zap a už běžely normálně, pomohl nový vypínač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak co pavska, přišel jsi na to, jelikož v sobotu mi to udělalo na dálnici když jsem odjížděl od benzínky u pravého světla, vypnu zapnu a už to běželo, tak jsem si řikal jen nějaká blbost a dnes mi to udělalo na obou světlech, zas jsem vyp zap a už běžely normálně, pomohl nový vypínač?

Změř si vstupní napetí na konektoru do svetel,podle me to žádnym vypínačem neni ale je trabl na zapalovací elektronice xenonu či výbojce která je již stará vyhořelá nebo čínská.....Mam tu skladem veškeré díly na xenony mužeš se tu zasatavit dam ti to do kupy.Supy s tema xenama maji dosti problemy často teče tam a jde tam vlhko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dneska se mi stalo že opět nenaskočili obě světla, tak vrátím vypinač zpět a rozsvítím znova a ejhle začlo svítít jen jedno světlo. Až na potřetí to svítí jak má. :( už mi to leze pěkně na nervy. Teď v chladném počasí čím dal tím častější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si pučil jiný vypínač a to samé, Teď mám podezření že to může dělat hlídání žárovek. Tak jsem si zapojil do relátka co to hlída 2 žárovky na výstup ke xenum a když xeny nenabehnou a žárovky po přiložení na kostru ( aby mi nesvítili furt ) taky nebudou svítít tak to na 100% bude to relátko, a když buduou svítít tak asi pravděpodobně výbojka nebo startery :( no uvidíme až se to stane tak dám info..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavska: Měl jsem stejnej problém. Byly to trafa. Jedno se mě podařilo koupit nový na inzerát za  2 000,-Kč, že borcovy nepasovalo na A6 a druhý jsem kupoval tady: http://www.jb-tuning.cz/www-jb-tuning-cz/eshop/130-1-Ridici-jednotky-xenon/0/5/7129-Ridici-jednotka-SKODA-SUPERB-1-xenony

Editováno: , autor: petr vlach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den, mám obdobný problém, akorát mi to dělá pouze jedna strana (řidič) - po výměně výbojek se někdy nerozsvítí, popř. rozsvítí, ale během náběhu "mrká" a někdy rozsvítí a jede. Měl jsem za to, že pokud odejde startér, popř. trafo či výbojka, tak je zkrátka death a ne že "jednou tak a jindy tak" - máte někdo zkušenost i s tímto problémem? Děkuji za případně sdílené zkušenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U startéru se to může projevovat tak, jak popisuješ.

Je to hodně podobné systému zářivky - když je špatný startér, také zářivka problikává a někdy jde, někdy ne.

Jinak ohledně diagnostiky:

Samotné xenony diagnostiku, tedy cestu od vypínače do světla, nemají. Link je pouze na naklápění - sk.55 regulace sklonu xenonů

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé že to všem dělá po výměně výbojek....proč? Protože je všichni vesměs nejvíce kupujete z idiotskýho internetu...Hoši 85% výbojek na netu je čína falzy a kopie který prostě nefungují.Kvalitní výbojka origo u dodavatele dílu stojí stále pořád 1300 kč kus.Nemyslim to zle vuči nikomu z vás ale realita je taková...řešim to min 2x za mesíc a vyndavam z aut ty taiwansky hovna.Samozřejmě chyba muže být i v elektronice ale nejprve se zamyslete kde jste original výbojky zakoupili....specielně zapalovací system at uz jakýkokliv od Helly je velmi haklivý přesně na konstrukci výbojky a tudíž pokud výbojka je trochu jina je problem se zapálením.

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jse mi stalo taky, vypadla mi hadice ze šíbru a vytopila zrovna svorku A sloupku vpravo (spolujezdec) kde se spojuje diag zásuvka a řídící jednotka v kufru. Zku jse tam podivat a proměřt z jedné strany od zásuvky do te svorky a pak ze svorky do jednotky v kufru je za tapecm kde je lekarnička nebo měnič. Nebo může být k.o jednotka. a xeny se ti naklápěly než začla svítít chyba?

 

http://forum.skodahome.cz/topic/129126-vag-nelze-spojit-s-%C5%99j-%C4%8D-55-regulace-sklonu-sv%C4%9Btel/

Editováno: , autor: Pavska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha aha mrknu se nato až bude lepší počasí :-) Jinak a sloupek to je tne mezi přednim sklem a bočním sklem spolujezdce ? nebo mezi sklem spolujezdce a zadním sklem ? Jinak sviti mě to už dlouho po zapnutí xenonu se mi zda že sviti hned a nic se nehejbe .... když stojim proti zdi a zapnu světla tak sviti ihned nevidi mžadný pohyb. A chybu to hodi hned po startu auta dokonce mam pocit ze stací jen otočit klíčkem a chvili počkat ani nemusím startovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...