Přejít na obsah

Přední mlhovky - dodatečná montáž


tomaha45

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak to má už za sebou a asi nebudeš mít štestí jako já , aby ti to někdo dodělal . Ze škodovky je to oficialně zakázano . U mě na to naštěstí v servise přišli až když už to měli vše natažené a potili se s nakodováním aby je vůbec rozsvítily. Původně to mělo stát 6500 a nakonec to bylo 12000, protože je nutné měnit i řídící jednotku sloupku řízení . Jezdil jsem tam asi čtrnáct dní než se jim to povedlo . Byli z toho dost špatní a když potřebovali poradit z M.B. ,tak je jen seřvali ,že auto je v záruce a je to neoprávněná uprava a ať si poradí jak chtěji . Nakonec mi tedy jako omluvu nepočítali práci , ikdyž vzhledem k ceně to byla pro mě asi jen pohádka a práce byla rozpůštěná v ceně dílů. Po nějaké době jsem se viděl s kamarádem co v tom servisu dělá a potvrdil mi, že se s tím pěkně zapotili a že už to nikomu dělat nebudou. Natahnout to prý není problém , ale nakodovat , když se naně v Bolce vysr... byl nadlickej výkon . Teď už to sice umí , ale dělat to prý už nebudou . Jinak museli přebrat zaruku, nevím čeho všeho z auta na sebe. Kdyby jsi potřeboval můžu nafotit fakturu co tam vše počítali. Držím pěsti a snad na někoho narazíš , ale pokud máš auto nové v záruce nevím nevím. V Praze kde jsem auto kupoval to věděli a odmítli hned .

Editováno: , autor: lotusi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě upřímně dost zaráží že OII-Classic už nemá přípravu na mlhovky z fabriky....to už proboha měla i kdysi před 13lety tátova Felda Combík-LX,tam stačilo fyzicky namontovat mlhovky(el.instalace už byla připravena z fabriky,takže se jen nacvaklo do mlhovky),pak montáž spínače+relé a bylo hotovo,pak kdo chtěl ještě aby mu chodila kontrolka,tak tam se něco přepojilo ve svazku vedoucí do přístrojů a kontrolka makala taktéž.

U Passatů je to jakbysmet,tam totiž pokud se nejednalo o nějakej akční model,tak tam mlhovky neměla ani výbava Highline(seriově nejvyšší) a jako příplatek to tušim bylo kolem 20.000kč...asi u dvou jsem to tehdy nechal dát z výroby,ale pak mi poradil kamarád co měl ve firmě stejné Passaty jako já tehdy nakupoval,at zajedu na vrakoviště,tam je pořídim nové do 6.000kč+nové krytky do nárazníku,kabeláž je tam už připravená,vymění se central.vypínač na světla,relé a hotovo.....Tehdy jsem to koupil nové vše na vrakovišti a známej z autor.servisu mi to namontoval když jsem tam byl u nich na servis.prohlídce a když jsem se ho pak ptal jak to bylo náročné,tak odpověděl pohoda 30-40min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má už za sebou a asi nebudeš mít štestí jako já , aby ti to někdo dodělal . Ze škodovky je to oficialně zakázano . U mě na to naštěstí v servise přišli až když už to měli vše natažené a potili se s nakodováním aby je vůbec rozsvítily. Původně to mělo stát 6500 a nakonec to bylo 12000, protože je nutné měnit i řídící jednotku sloupku řízení . Jezdil jsem tam asi čtrnáct dní než se jim to povedlo . Byli z toho dost špatní a když potřebovali poradit z M.B. ,tak je jen seřvali ,že auto je v záruce a je to neoprávněná uprava a ať si poradí jak chtěji . Nakonec mi tedy jako omluvu nepočítali práci , ikdyž vzhledem k ceně to byla pro mě asi jen pohádka a práce byla rozpůštěná v ceně dílů. Po nějaké době jsem se viděl s kamarádem co v tom servisu dělá a potvrdil mi, že se s tím pěkně zapotili a že už to nikomu dělat nebudou. Natahnout to prý není problém , ale nakodovat , když se naně v Bolce vysr... byl nadlickej výkon . Teď už to sice umí , ale dělat to prý už nebudou . Jinak museli přebrat zaruku, nevím čeho všeho z auta na sebe. Kdyby jsi potřeboval můžu nafotit fakturu co tam vše počítali. Držím pěsti a snad na někoho narazíš , ale pokud máš auto nové v záruce nevím nevím. V Praze kde jsem auto kupoval to věděli a odmítli hned .

No sakra to je tedy problém, myslel jsem si, že to bude jak na Fabce, výměna spinače, mlhovky, relé a už to frčí....Taková prkotina a takový problém. Co by to udělalo při zapojení na spinač současně se zadními mlhovkami ? Co na to ŘJ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No taky jsem nepočítal , že to bude takový problám a postoj škodovky při dnešní konkurenci mě taky dost zaráží . Na romstra prý existuje sada takže nejspíš i na novou fabii . Octavka II je přejednotkovaná všechno propojené can-busama a vše se jen koduje , takže 0 a 1 . Když jsem chtěl po tom kámošovy ze škodovky aby mi dodělal xenony i stou dynamickou regulaci , tak mi rovnou řekl že by si na to netroufl a že nemáj na octu II ani pořádně žádné pracovní manualy . Stojí to prý čím dál víc za hovno . Na takový dodělávky se prý mám vykašlat ,nadělal bych si jen problémy a to jsem na něj spoléhal je opravdu šikovnej .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k těm Passatum . U nového už to asi bude podobné jako u OII , ovšem zaleží jak VW proti škodovce šetří . Ta řídící jednotka se prý dá i přehrát , ale bohužel jak jsem říkal škodovka se na svůj servis vykašlala a musela se měnit celá . Ještě jedna zajímavost , kamarád navrhuje elektriku do mercedesů a tam to není dodělat ani možné pokud už to není rovnou z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, mám O II Classic vybavenou sice nadstandartně, ale přední mlhovky chybí. Mám již zakoupené jak mlhovky, tak spínač, nicméně nikde jsem na fóru nenarazil na schéma zapojení. DP mám, nicméně z nich moc chytrý nejsem. Mám MR 06. Poradí někdo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě musí dopojit...

+

konektory u mlhovek:

3D0 941 165 A 2x

Piny do konektorů:

000 979 244 2x (mlhovky)

000 979 242 1x (připojení mlhovek na BSGčko)

000 979 009 1x (PIN do přepínače světel a zároveň i PIN do BSG)

- je to vždycky drát s 2 PINy...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě musí dopojit...

+

konektory u mlhovek:

3D0 941 165 A 2x

Piny do konektorů:

000 979 244 2x (mlhovky)

000 979 242 1x (připojení mlhovek na BSGčko)

000 979 009 1x (PIN do přepínače světel a zároveň i PIN do BSG)

- je to vždycky drát s 2 PINy...

Moc a moc dík, to jsem potřeboval........

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Nějak jsem opoměl do OII tour doobjednat mlhovky. Jak doplnit? Není tam druhá poloha mlhovek na přepínači atd.

Asi by mi stačilo instalovat jen paraboly jako design doplněk. Jde to zepředu, či se musí sundavat plasty pod nárazníkem? JAk vydloubnout záslepky mlhovek?Je tam připravena kabeláž, kdyby jsem je chtěl i zapojit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlhovky jako takový namontuješ snadno-plasty je lepší sundat kvůli přístupu i z druhý strany. Ale musíš natáhnout dráty a vyměnit ovladač světel.

Záslepku vydloubneš podebráním. Buď prstama nebo šroubovákem.

Už to není jak na starejch autech že dáš jen mlhovky a všechno tam je připravený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Neporadil by nekdo jak aktivovat dodatecne domontovane mlhovky v OII pred faceliftem v ridici jednotce?

Eventualne jestli je problem s ridici jednotkou nebo to umi kazda?

Sla by v pripade nepodporovani mlhovek v ridici jednotce obejit vymena ridici jednotky externim relatkem?

Predem diky za rady.

Take by se mi hodilo zapojeni mlhovek. Je ve starsim vlakne, ale nelze stahnout.

http://forum.skodahome.cz/topic/66237-navod-na-dodlani-mlhovek/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

mám taky dodělávané mlhovky na OII tour. Bohužel jsem při objednávání na mlhovky nějak pozapomněl, tak auto bylo bez.. Po čase jsem chtěl mlhovky dodělat a bylo mi potvzeno, že originální řídící jednotka to neumí. Takže pokud bych měl stále zájem, tak dodělávka i s jednotkou za nějakých necelých 34tis. Kč. Nakonec vyřešeno bez jednotky, výměnou spínače světel, dotažením drátotechny a vyvedením malé zelené LEDky vedle hlavního vypínače světel. Bohužel to muselo jít přes autorizák, jinak ztráta záruky. A cenově to přišlo přijatelně. Dle rozpisky fakturovaného materiálu, že je použito zapojení přes relé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to na zapojení drátů kašlu, dám je tak jako estetický prvek. Tzn. ze předu vycvaknout záslepky a zepředu zacvaknout světla?

Jaký typ by tam měl být? Našel jsem od 2004 za 490,- a od 2004 do 2008 za 600,-. Nějak mi to neladí, pak jsou ještě po faceliftu, ale ty ne , to je jasný...

Ještě vidím, že jsou patice a zárovky, ty předpokládám nepotřebuju. Díru zezadu zalepím silikonem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...