Přejít na obsah

bouchání od podvozku


czab

Doporučené příspěvky

bouchani od podvozku pozoruju celych 12 tisic co mam najeto, dela to v podstate ve vsech rychlostech a staci i velmi mala nerovnost ktera vyloudi tupy naraz, a delaji to obe strany kol, nekdy ano nekdy ne, asi jak se zrovna potkaji sily na dane nerovnosti a bud to bouchne nebo ne.

Je to otravny a pamatuju ze podobne se chovaly prvni serie O3 mlacenim zezadu, srovnalo se to az pozdejsi vyrobou.

Pokud to pri testovani predvyrobnich kusu nikdo neslysel tak musel bejt hluchej, bohuzel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak a máme "náboje" do servisu  :kol-47: Snad to pomůže proti "hluchým" mechanikům. 

 

attachicon.gifSnímek obrazovky 2016-04-27 v 18.36.50.png

attachicon.gifSnímek obrazovky 2016-04-27 v 18.37.01.png

 

Uvažuji že to mazivo koupím a namažu sám...

Dobrý deň,

 

môžem sa opýtať kde sa dajú nájsť takéto registrované problémy ako postujete? Sú niekde verejne dostupné všetky doteraz známe problémy aj s návodom ako ich riešiť? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

resil uz nekdo se servisem to "mazani ulozeni prevodovky" (viz 5 prispevku vyse) a pomohlo to odstranit rachoceni na nerovnostech? boucha mi to take, nejdrive jsem myslel, ze je to od napravy (stabilizatory?)  ale zda se mi, ze to boucha jen se zarazenou rychlosti (jeste dlouhodobeji otestuji) coz by ukazovalo na prevodovku.

Editováno: , autor: onegear
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

dneska jsem se vratil ze servisu, klepani bylo jednou z hlasenych zavad, ale vysledek ze nic nenasli. 

Mel jsem pujcenou nahradku s najezdem 30 tisic a tam to mlatilo jeste vic, cili jsem technika rovnou vytahl at si to poslechne a sam uznal ze to tam je, a taky ze u Rapidu se to uz nekolikrat resilo, ale ze pro me aktualne nemohou nic jinyho udelat bo na tenhle VIN neni zatim hlaseny zadny TPI...

Po dohode s nim budu tedy eskalovat primo na Skodovku, mam natocene video z obou aut kde to je pekne slyset a budu je otravovat tak dlouho nez s tim neco udelaji.  Je to projev kurna jak v 30 let starym ziguliku, a ze stejne blby technicky reseni co nefunguje v Rapidovi zopakuji znovu i ve F3, za to by potreboval nekdo nakopat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na všelijaké zvuky hodně citlivý, ale toto bouchání tam bud nemám, nebo ho nějak neslyším, zkoušel jsem to při různých rychlostech a různých nerovnostech a klasické bouchnutí jen při přejezdu větší nerovnosti ve větší rychlosti, jinak nic. Taky bych ocenil, kdybych se mohl podívat na to video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krasne to je slyset na videich co tu uz jsou, Rapid dela to samy:

http://forum.skodahome.cz/topic/126219-klep%C3%A1n%C3%AD-%C5%A5uk%C3%A1n%C3%AD-v-lev%C3%A9-p%C5%99edn%C3%AD-%C4%8D%C3%A1sti-vozu-vadn%C3%BD-silentblok-ulo%C5%BEen%C3%AD-p%C5%99evodovky/page-2#entry1832913

 

a tohle je vcera natoceny to nahradni auto s najezdem 30 tisic, zvuk neni uplne vypovidajici (hlubsi, blbej mikrofon) ale kdo to tam chce slyset slysi to hned, a jak clovek ten zvuk dostane do hlavy tak si ho bohuzel uz vsima na kazdy druhy nerovnosti a je to vic nez otravny....

https://www.youtube.com/watch?v=DNHwSmtLmog

 

postaci se jen chvilkove rozjet a hned smacknout spojku (idelane jen tesne nad doraz), ta rana jak to sedne zpet do luzka je jasne slysitelna, a to i pak pri razeni vejs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale na ty polnacce musi klepat uplne vsechno, co v tom aute neni privareny... :)

Nevim, jak rikam - obcas taky slysim nejake klepnuti, ale mam za to, ze je to prave, kdyz neseslapnu spojku poradne nebo ji rychle pustim. Vinu ale pricitam sobe ne autu...

 

U Rapidu byl nakonec na vine silentblok ne? Ten tam pak resili snad vsichni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je to taky silentblok. Škodovka o tom ví a jako řešeni má napatlat silentblok nějakým mazacím tukem. Jinak aby se klepot ozval není potřeba ani polňačka, ale i cesta s nějakými hrboly a rychlost cca do 30 km/h a ideálně klima na plný výkon, kdy dostává motor trochu záhul. Pak to klepne i při každém vyšlápnutí spojky. Nebo stačí při stojícím autě vzít za motor a trochu s ním zalomcovat a ten zvuk tam je. Uložení převodovky je hrozně "měkké". Je to výborná reklama pro škodovku, když pomalu projíždí "nová" Fabia po trochu hrbolaté cestě a klepe jako staré auto. Tohle mi nedělala ani Felicie po 100 tis. Jestli tohle nazve Škodovka jako vlastnost tak dělá ze zákazníků blbce. Pravda na funkci to vliv nemá....

Editováno: , autor: Reeshanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Treba premazat mazacim tukom G000405A2  ulozenie prevodovky mne to pomohlo.Fabia 3 1,2 tsi 66kw rok vyroby 7/2015 4000 km.Vobec to uz  neklepe.                         Lůžko převodovky - hluky při přejezdu nerovností  


Model: 

Fabia II, Fabia III, Roomster 

 

Motorizace: 

1,0 MPI/ 1,2 TSI / 1,2 HTP/ 1,4 MPI/ 1,6 MPI  

Motory ve spojitosti s mechanickou převodovkou MQ100 nebo MQ200 

 

Reklamace: 

Při přejezdu nerovností jsou slyšet klepavé hluky z přední části vozu, zejména  

z oblasti převodovky. 

 

 

Příčina závady: 

Hluky mohou vycházet z uložení převodovky 6Q0199555AR 


Lůžko převodovky - hluky při přejezdu nerovností  

Řešení servisu: 

Promazání gumových pracovních ploch uložení převodovky mazacím tukem 

G000405A2  TPI 4/2016 technicka konference Skoda priamo zo Skodovky.Super servis co mi to pomohol zrealizovat bol TODOS Zilina,neodporucam ist do servisu IMPA ZILINA. Auto tam bolo 8 hodin a h....o urobili.


Drzte sa Skodovkari a pevne nervy.S pozdravom Indyjones8379


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak po eskalaci primo na ŠA reklamace zamitnuta ze nic neslysi, jinymi slovy at si zakaznik trhne nohou, hlavne ze poslal penize a auto koupil, tim starost vyrobce konci, premyslim jestli ostre vidle by nekomu ty usi dostatecne procistily nebo ne....

Tak se zeptam jeste tady - existuje nejaky servis ktery si dokaze vystrcit hlavu ze zadku a klepani jasne slysi a je schopen to nejak doresit?  Idealne vychodni cechy.  Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte tak okrem servisného zásahu výmeny pískajúcej hadice (vlákno v motore 1.2 TSI) som ožiadal aj o tento servisný zásah. Povedali že ho vykonali (vytlačil som si aj A4 návod z príspevku nižšie) ale bohužiaľ vôbec to nepomohlo. Tak som trošku bezradný ... som schopný skontrolovať alebo premazať si to aj sám na rampe? Ak náhodou to v Škodovke zanedbali. Pretože jedná sa o rovnaký zvuk ako je na videách vyššie a kolega spomínal že v Žiline to premazali a pomohlo ... neviem čo si mám myslieť o tom mojom servise. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...