Přejít na obsah

Problém se žárovkami a kontrolkou žárovek


vevodap

Doporučené příspěvky

Zdravím.
Mám dotaz, nevím zda to zažívám poprvé já, či už někdo přede mnou.
Nastartuje, vše OK. Rozjedu se, vše OK. Po nějaké době mi blikne kontrolka žárovek. Kontrolou zjistím, že dvě žárovky v LZ světle nesvítí. Další jízda opět to stejné.
Po nastartování je samo všechno OK, to jsem zkontroloval, vše svítí. Má někdo vysvětlení? Nebo si mám na toho skřítka zvyknout?
Dík

 

edit: Omlouvám se a díky za napomenutí, přejmenování.........:-)

Editováno: , autor: vevodap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žárovky jsou to dvě v kolmé části světla (tedy ty nad sebou), taky mám pocit, možná mi to blikne (kontrolka) a zhasne (žárovky) po dosažení určitých otáček, ale to se mi asi jen zdá (nebo by to mohlo mít souvislost?).

Vzhledem k tomu, že jsem "levej", tak si toho moc nezkontroluju, jen se snažím zjistit, jestli už někdo něco podobnýho či stejnýho nezaznamenal. Zkusím aspoň zpřeházet ty žárovky.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

já měl ten stejný problém, žárovky nové, jednotka druhá, furt to samé. Pak jsem odpojil svorkovnici co jde do panelu se žárovkami na zadní lampě a byl tam opálený konektor na hnědém konektoru (kostra) a se silnou korozí na pinu panelu. po vyčištění pinu a výměně konektoru to frčí jak má. Bude to asi nějaký problém, protože se mě na to ptal i někdo jiný, shodou okolností stejná strana, se stejným problémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za nápady a odpovědi, problém na nějakou dobu ustal, potom opět nastal, mrknul jsem na žárovky, vyndal a zpět, byly v pořádku. Vzhledem k počasí, celkem zima, jsem se neodvážil víc páčit packy konektoru, abych ho sundal, každopádně mám zase skoro týden klid, tak uvidím.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, mám podobný problém a to, že mi občas vyskočí hláška "zkontrolujte 3. brzdové světlo" + se rozsvítí kontrolka žárovek.

Nicméně, 3. brzdové světlo normálně svítí jak má. Pro jistotu jsem to rozdělal a zkontroloval kontakty + to samé u všech brzdových světel + žárovky.

Výsledek stále stejný tz. někdy se ukáže tato hláška a někdy né.

Může tedy být nějaký problém v tom 3.brzdovým světlem? Jedná se mi o to ať nekupuji nové a výsledek bude stejný.

 

Díky za tipy

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Omlouvám se že tak pozdě, po sundání patice zadního světla a důkladné prohlídce zjištěno, že byl vyhořelý jeden knontakt (zčernalý), pokus o vyčistění neúspěšný. Vyřešeno výměnou patice světel (komplet plastový bazmek) v hodnotě cca 420,- Kč.

 

Díky jirmene

Editováno: , autor: vevodap
oprava chyb a doplnění poděkování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...