Přejít na obsah

Odpojení zásuvky zapalovače po vyndání klíče


Pajdo

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Mám v strednej zásuvke stále zapojený adaptér pre DVD-čko pre malú na zadnom sedadle a pod prístrojovku som si umiestnil ešte na stranu vodiča aj spolujazdca po jednej 12V zásuvke (viď foto) na dobíjanie mobilu. V zásuvkách pod prístrojovkou mám neustále 5V adaptér na nabíjanie mobilu. Preto som vypínanie zásuviek riešil.

Všetky 3 zásuvky som napojil na rovnakú poistku (25A, na ktorej bola predtým len stredná zásuvka) a výstup napájania z poistky som prerušil a osadil som tam relé. Jeden koniec ovládacej cievky som napojil na kostru a druhý koniec na napájanie stropného svietidla (če/mo káblik, 12V). Takto sa mi zásuvky v interiéri sami odpoja cca 10 minút po zatvorení dverí a opäť sa zapnú v momente odomknutia auta (prípadne ak niekto v aute čaká, stačí, aby si otvoril a zavrel dvere a zásuvky už zase fungujú.

post-407-0-16058900-1315137257_thumb.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj,

1) je možné něják zásuvku ve středovém tunelu nastavit tak, aby zapínala jen pokud je klíček v zapalování?

2) je možné dodělat druhou zásuvku 12V na bok středového tunelu - buď někde na úrovní řadící páky  (někdě u zakončení středové desky), případně v prostoru nohou spolujedce, na středovém tunelu (v místech, kde bývá odkládací síťka)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prenastavit zasuvku nijak nejde. Jedine zmenit zapojeni v pojistkovce.

Druhou zasuvku si podle me muzes dodelat kam chces. Pokud ti jde o to, jestli je tam na to misto, tak u nohou spolujezdce urcite. Jeste pujde o to, jestli ti staci paralelni pripojeni ke stavajici zasuvce (omezeni proudu obou zasuvek stavajici pojistkou) nebo budes muset tahat drat do pojistkovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, chci se zeptat, jestli jde udělat, aby mi přestal jít proud do zapalovače po vyndání klíče ze zapalovaní ??

Už se mi stalo několikrát, že jsem zapoměl vyndat spotřebič a po 12ti hodinové šichtě jsem přišel k vybitému autu.

 

Díky za info

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to podobně, viz. Diamantův příspěvek výše. Ovládací kontakt relé můžeš zapojit buď podle Diamanta (což mi přijde nejrozumnější), nebo třeba na svorku 15 (v pojistkovce jich je plno), aby byla zásuvka v provozu jen při zapnutém zapalování.. Asi by to i nějak šlo přesně podle tvé definice (je tak ovládáno třeba rádio), ale je zbytečný si to komplikovat a obě zmíněný alternativy dostatečně zamezí vybití baterky.. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jak to popisuješ by mi to stačilo :)  Jen bych potřeboval takový spíše podrobnější návod.

Schéma,nebo tak něco.

 

Tak už není třeba.. otevřel jsem si schémata a je to jasné :), jen se zeptám.. koukám, že vodiče u tý 30tky mají sílu vodiče 6mm a ta 15tka jen 4... To je v pořádku ?

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,co jsem vyčetl ze schématuz,tak by mělo stačit vypojit kablík z 24ky pozice, kde je nyní zapalovač zapojený a zapojit třeba do pozice 7,která je volná a vložit pojistku. Je to tak? Budu na to potřebovat nějaký extra nářadí o kterém bych měl vědět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, dnes mi napsal kolega od Octavií o pomoc se zapojením relé pro vypínání zapalovače. Chtěl bych se s tím podělit i s ostatními a zároveň prosím o kontrolu zkušenějších, abych nešířil kraviny :kol-21: Sám jsem to ještě nezapojil, nebyl na to čas. 

 

umístíš si někam relátko, do kterého si svedeš napětí, které napájí zapalovač (za pojistku na pozici 24) a ovládací kontakt pro relé by měl jít ze svorky 15, která je spínaná řídící jednotkou vozidla. Například za pojistku na pozici číslo 7 ((pojistka tam není,musíš dodat, je to neobsazená pozice). Výstup z relé (spínaná 30tka) by pak měla jít do zapalovače. Ve finále to bude fungovat takto:  Napětí jde ze svorky 30 (od baterky) neustále do relátka, ale to nepropouští dál.. jakmile vložíš klíč do zapalování a otočíš klíčkem, řídící jednotka nakopne svorku 15 a pouští proud do Tvého relátka na ovládací kontakt.. relé přepne a propustí proud do zapalovače... Po vyndání klíče ze zapalování je pak 15tka svorka přerušena, relé přepíná zpět do výchozí pozice a odpouje zapalovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zbytecne komplikovany.  jde to i bez rele !!!    Kup si 2x tenhle kabel http://www.ebay.com/itm/152053452666?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Delaji ho i na velkou pojistku: http://www.ebay.com/itm/322064919556?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Tyto dva kabely vzajemne spojis.   No a pak viz obrazek, ktery jsem ti nakreslil.   Je treba najit volnou pozici v pojistkovce co se spina po otoceni klickem, nebo muzes pouzit i obsazenou pozici,
Obe varianty pochopis z obrazku.  Je to vlastne prepojeni rozvodu k zapalovaci a udelas to pohodlne zepredu behem chvilky a kdyby jsis to rozmyslel vratis to rychle a lehce do puvodniho stavu.
Proc to delat slozite, kdyz to jde jednodusse.  Tu klemu (propojeni) v tom levem konektoru ,muzes udelat z nozicek nejake stare pojistky ktere spojis, nebo ji muzes zkusit ji prelomit, aby zustaly nozicky porad spojeny.

post-79848-0-15499100-1467233280_thumb.j

Editováno: , autor: bicista
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 12. 1. 2016 na 15:42, Boby91 napsal:

Jo, jak to popisuješ by mi to stačilo :)  Jen bych potřeboval takový spíše podrobnější návod.

Schéma,nebo tak něco.

 

Tak už není třeba.. otevřel jsem si schémata a je to jasné :), jen se zeptám.. koukám, že vodiče u tý 30tky mají sílu vodiče 6mm a ta 15tka jen 4... To je v pořádku ?

Muzu se zeptal z ktere pojistky jsi to kam zapojil? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...