Přejít na obsah

Výběr motoru


maro-01

Doporučené příspěvky

Já bych rozhodovací strom viděl takto: Najedeš za rok kolem 30 tis. km? Ano? Kup si diesel. Jestli chceš větší výkon 2,0 TDi, jestli chceš myslet trochu ekonomicky 1,9 TDi. Dvoulitr je dražší, a díky spotřebě a pojištění si vezme za rok o cca 8 – 9 tis. Kč víc, ale za to máš lepší svezení, vždy to je něco za něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě ty kilometry mlatili do oči ale ověřil sem přimo u cebie a je to tak .....tak nevim jestli i v cebii jsou zkorumpovani jak to vidite ???třeba naší mají citroena c3 hdi tenkrat to stalo takovejch 350 tis ted se to neproda ani za 80 :-Dale maji ho 9 let a najeto 98 tisic

Editováno: , autor: ondra.zikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som kupoval auto za velmi dobru cenu a nemohol som si vyberat motorizaciu. Skratka prisla dobra ponuka na 2,0 tdi tak som to zobral. Hovoril som si ze by mi postacila aj 1,9. vacsinou jazdime v aute dvaja a rocne najazdim max 15tisic km. Akonahle ideme niekde 4 + batozina tak som rad ze mam prave ten dvojliter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím nšechny.

Mám zájem o Octavii, ale nevím jaký motor by byl pro mě ten optimální. Najedu asi 15tis. km ročně. Trasy se skládájí z dojíždění do práce 20km tam a 20 zpět po dálnici. O víkendech delší trasy na výlety a do zahraničí. Obsazení auta 3 dospělí a jedno dítě + 4 psy po 30kg. Potřebuji motor s kterým se bude dát svižně předjet v tomto obsazení a aby nebyla zase moc velká spotřeba.

Děkuji za každý názor. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 1,9Tdi už jen ojetou, ale jaké vybrat nové? Nevadí Tdi, trasy jen 20km a ještě v zimě?

a když bude jezdit do práce 100km, tak v tom bude rozdíl jaký? Počet studených startů za rok bude úplně stejný. Akorát to auto bude mít za rok o několik tisíc kilometrů na tachometru víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a když bude jezdit do práce 100km, tak v tom bude rozdíl jaký? Počet studených startů za rok bude úplně stejný. Akorát to auto bude mít za rok o několik tisíc kilometrů na tachometru víc.

Já jen, aby se motor pořádně zahřál, přeci jenom to není benzín. Taky se bude asi zanášet filtr při krátkých trasách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím nšechny.

Mám zájem o Octavii, ale nevím jaký motor by byl pro mě ten optimální. Najedu asi 15tis. km ročně. Trasy se skládájí z dojíždění do práce 20km tam a 20 zpět po dálnici. O víkendech delší trasy na výlety a do zahraničí. Obsazení auta 3 dospělí a jedno dítě + 4 psy po 30kg. Potřebuji motor s kterým se bude dát svižně předjet v tomto obsazení a aby nebyla zase moc velká spotřeba.

Děkuji za každý názor. :)

Jsem jediný komu přijde Octavka pro 3 dospěly + 1 dítě a 4 psy trochu malé auto?

Octa je typické auto pro typickou českou rodinu, 2 dospěly 2 děti, co jedou každý víkend 20 – 100 km na chalupu, nebo za rodiči, v zimě jednou na hory a v létě do Chorvatska. 3 dospělý, dítě a 4 psy tam neposkládáte ani náhodou..

Editováno: , autor: XTomos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jediný komu přijde Octavka pro 3 dospěly + 1 dítě a 4 psy trochu malé auto?

Octa je typické auto pro typickou českou rodinu, 2 dospěly 2 děti, co jedou každý víkend 20 – 100 km na chalupu, nebo za rodiči, v zimě jednou na hory a v létě do Chorvatska. 3 dospělý, dítě a 4 psy tam neposkládáte ani náhodou..

Vždyť Octa je dost velký auto. Známí jezdí na dovolenou starším Peugeotem Partner a jedou 2 dospělí a dítě a v kufru 4 psy. Jako když jedu na dovolenou, tak se nestěhuju, ale beru si jen to co budu potřebovat - což bych řešil rakví na střeše. :palec2:

Pro 4 psy přece nebudu kupovat dodávku jak pro stěhováky kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...