kolloner

led
LED stropní světlo

10 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, dal jsem si LED do stropního světla, jak určitě víme tak trochu svítí i když nemá svítit. Bude tam asi 6V z jednotky a to už LED stačí. Chtěl bych poradit jak to odstranit. Jinak tam mam COB C5W, je bez chladiče a vůbec se nehřeje, a jelikož nemá přídavné odpory které na Octavii 1 nejsou potřeba tak má malou spotřebu asi 80mA. Nechci slyšet nápady jako "dej tam normální žárovku". Zkoušel jsem Zenerovu diodu, ale nějak mi nefunguje...  Díky

2017-01-07_23-29-45.png

2017-01-07_23-38-40.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by stacilo strcit ji tam obracene? Ja jsem to v nekterych svetlech, co mam doma, vyresil tak, ze jsem prohodil kabely, tedy mel jsem predtim asi spatne zapojen fazi a nulak. Ale v nekterych svetlech to tak vyresit neslo. Nevim proc.

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obráceně nebude svítit vůbec, ne?

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakto? Obe krajni strany ma LEDka stejne a asi nema navodem stanoveno, kterou stranu kam strcit.

-1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to zkus.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ledka svítí jenom v jednom směru, opačně ne. Dej k ledce odpor, nebude prosvítat.

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obrácene by to opravu nešlo, je to jako dioda která nefunguje v závěrném směru. Ten odpor zkusím. Jinak dneska jsem se ptal a bylo mi řečeno abych vyrobil nějaký obvod právě se zenerovou diodou. Kdyby však byl odběr větší tak tam musím dát jestě tranzistor. Ale bohuzel nejak nevím jaký obvod.. :D 

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Zkus ji obrátit, dnes totiž už většina výrobců, co nedělají vyloženě šmejdy, pájí kontakty na destičky k té LEDdiodě tak, že nezáleží na polaritě (můstek).

Upraveno uživatelem Supermarine_Spitfire
2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

máš na mysli že tam daji usmernovač, aby vyrešili polaritu... bohuzel to take nejde... ted se k tomu nejakou dobu nedostanu ale jeste to budu muset vymyslet... ne ze by to tak hodne moc vadilo ale proc by to melo svitit že... pak jeste dodelam led do zrcatek... ale to musim vyřešit to stropni svetlo

2017-01-11_20-22-55.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chtěl bych se zeptat jestli tu má někdo zkušenosti se stabilizováním tranzistoru NPN jako spínač. Děkuji

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od geralt007
      Ahoj, prodám díly na škodu octavia 1.9 TDi 81Kw sedan, Laurin & Klement, kód barvy 9460, rv 1999, kožený interiér není, k vidění kousek od Teplice
      více foto: https://imgur.com/a/lb4bV

-Přední náprava 1000,-
      -Přední ramena 500/ks
      -Zadní náprava 1000,-
      -Stabilizátor 300,-
      -Přední tlumiče s pružinama 1300,- (2ks)
      -Zadní pružiny 400,- (2ks)
      -Tělo servo řízení s axiálními táhly 1000,-
      -Volantová tyč řízení 300,-
      -Lanovody řazení s kuslisou a řadící pákou 500,-
      -Nádrž naftová 500,-
      -Manuální zrcátka 300,- (2ks)
      -Přední a zadní manuální stahovačky 150/ks
      -Látkové sedačky všechny 1500,-
      -Před FL přístrojová deska 700,-
      -Airbag spolujezce 200,-
      -Airbag volantu 200,-
      -Tapecirung dveří 4ks bez dir pro kličky (pro el. okna) 300/ks
      -Tapecirung dveří 4ks s dirama pro kličky 150/ks
      -Elektrické skleněné posuvné střešní okno, se sluneční ochranou/žaluziemi a ovladáním L&K +Stropnice pro střešní okno L&K 3000,-
      -Pásy přední a zadní L&K 400/ks
      -Zatmavená okna pro zadní dveře 300,-
      -Přední okna 200/ks
      -Budíky TDi 81kw L&K (rv 1999) 1000,-
      -Všechny dveře 700/ks
      -Páté dveře s zatmaveným sklem 1200,-
      -Plato kufru 500,-
      -Manuální topení 500,-
      -Zadní nárazník 1000,-
      -Zadní světla 400/ks
      -Zadní bubnové brzdy komplet 500/ks
      -Přední zámky bez centrálu, PZ zámek bez centrálu, zámek kufru 100/ks
      -Skelet karoserie, celá kastle 140 tis. km, kód barvy 9460 dohodou
      -Možnost vyříznout i část karoserie, kterou potřebujete.
      Karoserie bez koroze, prahy, zadní lemy podběhů, okolí víčka nádrže, a další
      (např. pro opravu po nehodě, nebo vyměnit váš zkorodovaný díl za můj nerezavý)
      -4x plechové disky s zimními pneumatikami 195/65 R15 dobrý vzorek 3000,-

vice info na tel. 725 668 332, 721 169 280 nebo na e-mailu/SZ
      pokud telefon neberu tak jsem vytížen, prosím o zavolání později
      dohoda

• Od STALKER-SVK
      ahojte, chcem sa spytať pred tym než sa do toho pustim, pred supom som mal B5 a tam som menil podsvietenie na budikoch a zaujimalo by ma či sa tie superbove rozoberaju rovnakym sposobom a či su tam rovnake LEDky 3528 (nerad by som tam niečo pokazil)
      ďakujem za rady
    • Od sykec85
      Ahoj všichni kutilové, 
      mám na vás obrovskou prosbu, snad bude i vyslyšena.  Vlastním Fabii 1. generace a rozhodl jsem se, že do ní nainstaluji originální navigaci DX. Navigaci jsem koupil typu B, ale teď přichází ten největší problém. Potřebuji propojit maxidot s navigací a potřebuji k tomu TMC box typu CAN a ten nevím, kde by se dal sehnat nebo alespoň jaký typ toho CANU. Podle čísel jich je několik.  Mohl by mi někdo tady prosím poradit? Je možné, že by mi to zapojili ve Škodovce?  Mám na to profi týpka, který se živí přes autohifi, ale s tímto je v koncích. Prý se to nedá nikde sehnat.  Chytám se jakéhokoliv stébla, byla by škoda, když už sem do toho vrazil tolik peněz nevyužít toho potenciálu naplno.
    • Od Hugo007
      Nemáte někdo zkušenost s osvětlením SPZ těmito originálními LED?
      http://www.obautodily.cz/led-osvetleni-zadni-spz-skoda-original-1-kus-6983cz328/
      Jsou za hubičku.
      Mám v osvětlení SPZ noname LED a ikdyž deaktivuji hlášení, tak někdy hlásí chybu.
      Půjdou mechanicky vyměnit? Nemají jiný rozměr?
    • Od iphonik4
      Originální LED zadní světlomety Octavia III Prodám originální zadní topLED světlomety na Octavii III ve verzi liftback (předFL) 5E5945111A a 5E5945112A včetně nosičů žárovek, které Škoda prodává zvlášť. Světlomety jsou originální z rok a půl starého vozu, který je ještě v záruce (nejsou z bouraného, pouze výměna za jiné světlomety) a tudíž je možná zpětná záruka. Cena je pouze za komplet a neprodávám je zvlášť. Upřednostňuji osobní předání v Olomouci a okolí. V případě dobírky platí poštovné kupující. Při rychlém jednání sleva.

Cena je 4500Kč

Kontaktujte mne prosím výhradně na email robin.budik@seznam.cz, případně mobil 721911157

celý inzerat zde