Jump to content

Supermarine_Spitfire

Facebook Uživatel
 • Content Count

  664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Supermarine_Spitfire last won the day on May 27 2017

Supermarine_Spitfire had the most liked content!

Community Reputation

114 Excellent

About Supermarine_Spitfire

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

1,411 profile views
 1. Jj mlha hezky ukazuje kolik segmentů zrovna svítí a kam svítí.
 2. Rovina nehraje u nivelace velkou roli. Jde o sledování zatížení přední a zadní nápravy vůči karoserii, nikoli měření sklonu vozovky. Jestli auto stojí na rovině nebo čumákem nahoru či dolů zase tak zásadně neovlivňuje vzdálenost mezi nápravou a karoserií.
 3. Anebo si do supa přidat paket style extra kde jsou matrix led světla a s full led vzadu.
 4. Dělá mi to na mondeu taky. Dojedu auto na křižovatce a najednou koukám, že lom světla občas poskočí nahoru-dolů. nivelace pracuje, ale proč tak senzibilně citlivě netuším.
 5. No všiml jsem si na parkovišti, že hodně trojkových Superbů nebo čtyřokých Oktávek má hodně zamlžený světlomety a je docela jedno jestli xenon/LED nebo halogen. Na předchozím mondeu s xenony ani na současném s LED světly se nikdy nezamlžil ani centimetr čtverečný plochy(nicméně my s Fordy řešíme trochu jiné a o dost zásadnější problémy :-D ). Takže je to opravdu specifický problém Škody potažmo VW.
 6. Chladící systém u zahřátého motoru je natlakovaný většinou na 0,5 až 1Bar. Pokud po jízdě otevíráš víčko expanzky, tak je přece naprosto jasný, že slyšíš unikat vzduch. Je to stejný, jako by si pouštěl ventil u papiňáku.
 7. Jenom pro doplnění obrázku výše. Zleva: b je zástavbová výška světlometů, X je u sklonu 1% 10cm(při vzdálenosti 10m ode zdi), u sklonu 1,2% 12cm, u sklonu 1,5% 15cm. Číslo 15 je úhel α lomu světla halogenu osvětlující krajnici a značky(u xenonu a led nejde takhle nahoru ale opět se lomí). d je horní hranice přechodu světla a stínu.
 8. Ne ne ne. Geometrie světla jako taková je navržena tak, aby světlomety neoslňovaly protijedoucí auta. Jestli má být každé světlo nastavené jinak, tak pro něho musí být vyznačen vlastní sklon, když je tam jenom jedno číslo, tak platí pro oba světlomety. Dnes je to složitější s tím, jak řídící jednotka světlometu různě pohybuje s projektorem. Nicméně platí úzus, že po kalibraci skrze diagnostiku se světla nastaví do základní polohy, ve které se seřizují viz řečeno výše. Anebo když se otočí do polohy potkávacích světel, tak by měla světla přepnout do manuálního režimu a tedy do základního nastavení.
 9. Ne, tak takhle schodovitě se světla opravdu nenastavují... leda, že by pro každé zvlášť byl vyražen jiný sklon. Obrázek základního nastavení halogenových světel: Xenonové a LED světlomety se nastavují stejně (dáno vyhláškou), ale nemají linku jdoucí pod úhlem alfa do nekonečna, protože to nedovoluje vysoký světelný tok. Světlomety s montážní výškou do 80cm mají mít sklon 1% (nebo 1,2%). Světlomety nad 80cm mají mít sklon 1,5%. Kdyby někdo chtěl obhajovat ty "schody", tak by napřed musel najít na levém světle vyražený jiný sklon než na pravém. Pokud je na štítku na karoserii jedno číslo (nebo na obou světlometech stejné), tak tím je vše řečeno a dále o tom už nemusíme diskutovat,
 10. Tak problém by mohl být: hlavní spojkový válec se nevrací. pomocný válec přímo na spojkovém pedálu se nevrací, pružina na spojkovém pedálu může být prasklá nebo vypadla, nebo boule někde v hadici. Mně se nevracel pedál u starýho náklaďáku a problém byl v pomocném válci přímo na pedálu.
 11. Vypadá, že ti drhne volnoběžka startéru nebo se pozdě vrací pastorek. Nic s čím by se nedalo žít. Pokud tě to neotravuje, tak bych to nechal tak. Jinak by stačilo rozebrat startér a vyčistit. Může to častěji dělat v zimě.
 12. Hele a samosvorný kleště tam si nedostaneš co? Tím já dokážu 90% stržených šroubů a matek vytočit.
 13. podle videa to svítí stejně bez rozdílu návštěvy servisu, ale pokud z toho máš lepší pocit, tak mise splněna.
 14. Zkus TYHLE H15 a uvidíš. Pak dej vědět jestli tě to uspokojilo.
 15. Když chceš co největší výkon tak: Oram NBL, nebo Philips Extreme Vision Jestli chceš mermomocí "jakože" bílé světlo: Osram Cool blue intense, Philips White Vision, PIAA 5000K. Jsou homologované a bude to extrémně kůl.
×
×
 • Create New...