Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Supermarine_Spitfire

Facebook Uživatel
 • Počet příspěvků

  630
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Dny vítězství

  1

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Supermarine_Spitfire naposledy zvítězil 27. Květen 2017

Supermarine_Spitfire nejvíce like obsah!

Popularita

98 Výborná

O uživateli Supermarine_Spitfire

 • Hodnost
  Profesional

Návštěvy profilu

1 010 zobrazení profilu
 1. Supermarine_Spitfire

  Dobíjení autobaterie - nabíječka, startovací zdroje apod.

  já s tím nabíjím všechno, třeba konkrétně 80Ah baterii do Mondea a jak říkáš, nabije to, ale déle to trvá. (80Ah s nabíjecím proudem 0,8A od 0do100% by to bylo teoreticky 100hodin. Prakticky si baterka žádá nabití už od poloviny kapacity, takže 50 hodin nabíjení - 2dny)
 2. Supermarine_Spitfire

  Autobaterie

  Dobře tak 6 let a 250 000km.......
 3. Supermarine_Spitfire

  Autobaterie

  Tak to máte štěstí, protože třeba moje mondeo na cestě Brno-Praha klidně odpojí alternátor na skoro celou cestu. Palubní napětí mám 12,2V. A když zapnu vyhřívání čelního okna tak skočí na 14,9V a jízdu po městě obvykle je na 13,3V. Ale Baterka až do pátku byla původní, takže 6let dobrá výdrž.
 4. Supermarine_Spitfire

  Autobaterie

  třeba jak funguje inteligentní nabíjení, aby se tady neobjevovaly otázky typu, jestli není 14,8V už moc.
 5. Supermarine_Spitfire

  Autobaterie

  Doporučují přečíst toto. Dost věcí okolo dobíjení a napěťových hodnot se vyjasní.
 6. Supermarine_Spitfire

  Žárovky

  Jak správně říkáš, měli by tě vyhodit. Ale to je diletanství STK, že na to nepřijde. Nicméně STK a přezkoumání auta po nehodě je další paralelní větev, která se řeší zvlášť a nemá vliv na samotný princip určování viny.
 7. Supermarine_Spitfire

  Žárovky

  No právě že zavedením celoročního svícení buď tlumeným nebo denním svícením, je argument, že auto nesmíš přehlédnout ani když nesvítí, touto vyhláškou podkopaný. Tedy ty jako účastník silničního provozu musíš svítit vždy. A pokud já se odvolám s tím, že moje tvrzení je postaveno na tvém špatném osvětlení, bude ono osvětlení přezkoumávat policie. Pokud mi dá policie za pravdu a to v případě neschválených ledek dá, tak na tebe padá obvinění ze zavinění nehody z důvodu neschválené úpravy vozidla a tedy vozidla, které se nesmí pohybovat na veřejné komunikaci. Na tobě je potom dokázat u soudu, že tvoje nelegální úprava neměla na průběh nehody zásadní vliv. A to je nezáviděníhodná situace.
 8. Supermarine_Spitfire

  Žárovky

  Poznámka k těm, kteří používají jako náhradu ledky v blinkrech či obecně ve vnějším osvětlení vozidla, se vystavují riziku, že v případě nehody se stanete viníkem i při nezavinění. Viz příklady kdy auto, které čeká na vedlejší a auto na hlavní bliká ve směru pokračování po hlavní komunikaci. Pokud ten z vedlejší si blikání nevšimne a vjede autu z hlavní do cesty protože nevěděl, že bude odbočovat, je automaticky viníkem. Nicméně pokud na policii vypoví, že blinkr autu nesvítíl, je dokazovací povinností policie zjistit funkční stav blinkrů na voze, který kolizi nezpůsobil. Poté co zjistí nestandardní typ žárovky, padá vina za nehodu v celém rozsahu na auto jedoucí po hlavní silnici a dokazování, že nelegální žárovka není příčinou nehody se přelívá již ne na policii ale na soudního znalce u soudního jednání. Stejný problém nastává i u žárovek denního svícení. Když já jako řidič se chystám předjíždět na přehledné silnici třeba kamion a v půlce manévru vidím auto v protisměru, kterému se nedokážu vyhnout, dojde ke kolizi, kterou když přežiju, tak můj právní zástupce se jako na první věc zeptá jestli to auto, které jsem přehlédl bylo dostatečně dobře vidět. Pokud řeknu, že ne, rozběhne se stejný proces jako s blinkry viz výše. Nikoho nechci strašit, jsou to jen modelové situace, ale jenom připomínám, že tyto nelegální náhrady vám mohou přitížit v situaci, kterou jste nezavinili. V nejhorším kvůli nim celé zavinění padne na vás. A pozor! Z důvodů neschválené součástky vás nebude krýt povinné ručení.
 9. Supermarine_Spitfire

  Žárovky

  Je to tak, u dnešní složité výměny žárovek na to taky už kašlu. NBU dávám jen u motorky, kde to vyměním i levou rukou za minutu a tu sezónu (cca 20tkm) vydrží tak akorát.
 10. Supermarine_Spitfire

  automatické rozsvěcení světel

  nebo dlouhý pean by byl ideální
 11. Supermarine_Spitfire

  Potkal jsem obrubník - geometrie?

  Na mondeu mám tovární geometrii už 250tkm a podle posledního přeměření stále ok.
 12. Supermarine_Spitfire

  zimní clona, má to smysl?

  aaaaaaaaa jako každý rok na zimu.... je to tady, téma, které se otevře když spadne teplota k nule. viz můj příspěvek. Jen dodám, že cena clony by se přesným odhadem od oka mohla na palivu splatit po 14 000km (odhadovaná úspora 0,1L/100km a cena clony 400Kč. )
 13. Supermarine_Spitfire

  Škoda Favorit - renovace?

  Za žádnou cenu, opakuji za žádnou cenu se ho nezbavuj. Já mám úplně to samé akorát škodlivku 120, a je to rodinné stříbro. Rozhodně to cenu má. Už jen to, že ho máte od nova je velmi cenné především pro tebe. Šel bych do částečné nebo kompletní renovace. Ikdyž se řekne blbej favorit, tak cena za kvalitní renovaci není malá. Kolísá v závislosti na tom, co jsi schopný udělat sám a co ne. Já bych volil mix vyvařování a nových plechů. Zkoušel bych hledat plechařinu originální škodováckou (sbazar, bazoš, staré půdy, vyklízení garáží).
 14. Supermarine_Spitfire

  Projektorová světla

  Typ žárovky H4 se projektorovém světle nikdy nepoužívá(nonsens), tak co tím basník lumpo chtěl říct?
 15. Supermarine_Spitfire

  ** Vtipy, vtipné obrázky, videa **

×