Přejít na obsah

Vypnutí ostřikovače světel


Neonik

Doporučené příspěvky

Máte někdo nějaký jednoduchý postup, jak se zbavit ostřiků na předních světlech? Aktuálně to řeším dvěma způsoby...

 

1) Dolévám kapalinu tak co 3 dny (v současném počasí možná i každý den)

2) Vypínám vždy světla před ostříknutím (poměrně nekomfortní)

 

Už mne to fakt nebaví. Vím, že ve VCDS jde posunout interval ostřiku světel z 5 na 7, co mi ale problém neřeší, jelikož při prvním ostřiku to vždycky na kapotu vyleje asi tak půl litra kapaliny.

 

Díky za reakce!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem vypnutí ostřiků vyřešil přes Caristu, viz

Akorát jsem si to pak zase nedávno zapnul, protože: Cesta z Krkonoš na Prahu, tma, na D11 hrozně sněžilo, nebylo skoro na krok vidět a světla začaly svítit tak nějak divně... Tak jsem plánovaně zastavil pro naftu na čerpačce a nad plán jsem si prohlédl přední světla - boční okraje čisté, ale střední část byla pod zmrzlým sněhem, který byl od dolního až po horní okraj svěla, světelný paprsek šel víc do stran a míň před auto --- musel jsem to škrabkou shodit.

 

Po téhle zkušenosti jsem to zase zapnul a uvidím, až se mi světla zase "začnou namrazovat", jestli to ostřik dokáže z těch světel shodit. Je pravda, že jak dost chumelilo, tak se jelo dost pomalu... Možná tomu ani ten ostřik nepomůže, ale vyzkouším to.

 

Možná to je tím, že xenon + LED oproti halogenům moc netopí ; a společně se sešla pomalá jízda + nějaký zvláštní druh počasí a "nalepilo" se to na světla...

Editováno: , autor: Rawac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnut uplne,alebo iba natiahnut ten interval po stlaceni packy ostrekovaca,aby ostreklo iba okno a az pri dlhom podrzani aj svetla?Mal som to tak nakodovane u Octavie,aj teraz u Superba a kvapalinu dolievam velmi zriedka.Fakt na svetla spliecha az po dlhsom podrzani.

Firemna Audi to ma nastavene z fabriky tak,ze zakazdim poblije cele auto a tam to vyspliecha nadrzku za par tyzdnov.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide to nakódovať aj pred FL, sám to mám spravené tak, že ostrekuje len pri zapnutých xenónoch a len keď páčku podržím cca 2 sekundy (ak sa nemylím, tak vždy keď ju tak podržím, nezáleží na nejakých cykloch). Takže keď nechcem ostrieknúť svetlá, podržím páčku kratšie pár krát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji vám za reakce, jediné co se mi zatím povedlo je, že jsem si nastavil změnil interval z 5ti ostřiků na nějkých 20, abych ostřik aspoň trochu oddálil.

Našel jsem toto:
Frontscheibenwischer-SRA Verzögerungszeit
nastavit zpoždění (0-1500ms, 0 je výchozí)

Ale bohužel se mi při delším držení páčky ostřik Xenonu nespustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vždy mám světla zapnutá, když zkouším.

Chlapi budu potřebovat radu, včera sednu do auta, chci ostříknout světla a co se nestane, opět se zapou ostřiky světel a to jsem si aspoň nakodoval to sepnutí po 20ti ostříknutích skla. Jsem si 100% jist, že celkově 20 ostřiků jsem neudělal.

Tému o kodování jsem pročetl a buď jsem nakodoval něco špatně nebo jsem něco přehlédl.

Dokázal by mě někdo navést na správné kodování, popř. zkontrolovat co mám špatně?

Možná @ferda25 bych poprosil o radu.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak sa niekto chce hrať. na vlastné riziko, neotestované. okrem možnosti vypnutia, @Neonik si to vypol úplne

 

skús nasledujúce možnosti. máš tam aj vypnutie. alebo si počkaj čo napíše ferda25

 

Predĺženie času ostrekovania predných svetiel

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptation 10
Number of actutions Front wash unit per SRA activation zmeniť na požadovanú hodnotu (napr. 5)

 

Oneskorenie reakcie medzi ostrekovačmi svetiel a okna

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptation 10
Front window wiper – SRA Delay time zmeniť na požadovanú hodnotu (napr. 1 500 ms)

 

Zmena času umytia

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Adaptation 10
Front window wiper – SRA Washing time zmeniť na požadovanú hodnotu

 

Vypnutie ostrekovačov predných svetlometov

Kódovanie:
- Modul 09 – Central Electronics
- Coding – Long Coding Calculator
- Byte 13 – Bit 3 – zrušiť zaškrtnutie (z 1 na 0)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wirer děkuji za tipy. To první jsem si nastavil a mám odzkoušeno a funguje. To druhé kodování mi nechtělo nic dělat a nebo jsem to nepoznal. Třetí jsem nezkoušel a nerozumím tomu co přesně by to mělo dělat. Pokud na to nepřijdu tak ti děkuji za poslední bod a tím je úplně vypnutí, aspoň to.

Každopádně budu rád, když se vyjádří @ferda25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...