Jump to content
jiribur

Žraločí ploutev

Recommended Posts

Prosím máte, nějakou zkušenost s výměnou prutu anteny za žraločí ploutev?
Nechci odstraňovat vše, jen odšroubovat prut anteny a nasadit-nalepit nějakou žraločí ploutev, s připojením na šroubek.

Třeba něco jako toto : https://www.aliexpress.com/item/Skoda-Rapid-shark-fin-antenna-special-car-radio-aerials-shark-fin-auto-antenna-signal-Skoda-Rapid/32479399152.html

Jen se obávám, že signál radia se výrazně zhorši.

Díky za tip a zkušenosti.

JB 

No u mě na toto téma moc nenajde :-). Když už ploutev, osobně bych spíše věřil anténě od f.Correct, v ploutvi je jejich zesilovač, který je výrazně lepší než originální Škoda.

Mám to přesně takhle na svém autě (Yeti), ale měnil jsem to pouze proto, že mi střešní box ohýbal anténu. Buď byla ohnutá (což vypadalo blbě), anebo jsem ji sundal a a zase se bál,

že mi bude reznout závit na prut. Kámoš si to koupil na Astru, ale nepasovalo mu to, tak mi to dal. Původně černý leský plast jsem stříkl do barvy auta a nalepil, lepicí páska je na ploutvičce

nachystaná. A ano, příjem rádia se trochu zhorší, ale není to tak zlé (mám starší Swing).

Edited by Moa

Mám túto plutvu na Rapide s rádiom Amundsen. Príjem je nebadateľný oproti prútu na streche, aspoň s týmto rádiom. Navyše Rapid má 2 antény. Skôr kým som ju nalepil, tak som tú plutvu skúšal v mieste, kde som predtým zachytil na strednom  Slovensku ako diaľkový príjem rádio OE3 99,9 MHz ( vzdialenosť 200 km od vysielača) a chytil som ho v danom mieste aj s plutvou. Tak som ju nalepil. Žiadny výrazný rozdiel v prijíme nie je.

Ja koupil ploutev na aliexpressu, jenze spodek nebyl rovny, ale nejaky takovy prohnuty, tak jsem to na auto ani nelepil.

Však na Rapidke strecha nie je rovná. Tá plutva tam presne pasuje. Meral si ju? Ja ju mám nalepenú 2,5 roka a drží, nepodteká voda, nič. Chodím s tým bežne na umyvárku na kefy.

• Like 1