Jump to content
Fany53

Kontrolka elektroniky motoru / systému výfukových plynů

Recommended Posts

Dobrý večer,co se mi stalo,když jsem se vracel domů z kempu.Dostal jsem se do kolony,poskakuju po  pár metrech a samozřejmě horko.Najednou jsem si všiml,že se rosvítila žlutá kontrolka Servis a čeho jsem si všiml,že motor měl nějaké vysoké otáčky,asi tak1000,normálně mám 650.Po vyjetí z kolony auto jelo úplně normálně a kontrolka svítila.Jednou jsem startoval u občerstvení,kontrolka pořád svítila a otáčky v pořádku.Domů jsem měl ještě 35 km,ale vše v pohodě.Zajel jsem do garáže,dvakrát nastartoval motor a chcípnul a kontrolka zmizela a otáčky v pohodě.Teď nevím na čem jsem.Auto Yeti 1,2 TSI 77 KW,r.v. 2010

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry,blbě jsem se vyjádřil,je to žlutá ikonka,vypadá jak zjednodušeně namalovaný motor,je v levém budíku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta kontrolka tě informuje o tom, že do paměti závad byla zapsána nějaká chyba. Nemá smysl spekulovat o tom jaká - možností jsou desítky. Pokud tě to zajímá, tak si zajeď někam na diagnostiku - chyba bude uložená, i když kontrolka nesvítí. Jestli to je či není důvod k obavě, bez výpisu říci nelze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidím,že těch závad můźe být dost,zajedu na počítač,přesto děkuju za odpovědi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Mam stejný problem u Yetiho 1.2TSi 81 kW 7stup AT koupeno 03/2016 , najeto 25000km . Rozsvítí se kontrolka motoru ,auto jede normálně., Poprvé se to stalo při 23800km , načetli jsme chybu vymazali a ok . Po čase se na displeji objeví Oil Service a po několika najetých km se rozsvítí oranžová kontrolka motoru , byl jsem v servisu at to zkontrolují a řekli že musím jezdit delší jízdy aby se zahřál katalyzátor , je fakt že  jezdím krátké cesty . Ted se kontrolka motoru opět po 3.měsících rozsvítila .   Otázka zní dá se s tím něco dělat ? 

VCDS

1 nalezena chyba 24367 řada válců 1: katalyzátor

P0420 00 (237) - malá účinnost .

 

vagIMG-20191203-WA0000.jpg

Edited by bubakk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malou ucinnost katalyzatoru to dle mne vyhodnoti z toho, ze lambda sonda za katem dava prilis stejne hodnoty jako ta pred nim. Takze kat nekatuje - studeny nebo prilis zaneseny. Nedovedu si ale predstavit jak se da s benzinem jet tak, aby mohl "chladnout"

Jaky mas styl jizdy? Jen to smrdlat nad hranici volnobehu a radit podle toho jak rika auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak závodník nejsem , tak normálně ,někdy to trošku protáhnu .Jezdím tak aby auto řadilo dle optimálních otáček motoru , ale řídím rukama - brzda ,plyn , takže moje práce s páčkou plynu při dodržování rychlosti v obci je někdy problém , když tam skočí 7st v obci  při 55km a nechce  podřadit . Jezdím sice denně ale krátké trasy .cca do 30km . Delší trasy jen když jezdím něco zařizovat ,úřady  atd . Servisní prohlídky a výměny oleje v autorizovaném servisu .    Ted čekám na kámoša až mi přijde načíst aktuálni zavadu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajo, nevsimnul jsem si ze mas automat. Ja bych si zkusmo zasel na mereni emisi, jen tak mimo hru strcit do laufu sondu a bez protokolu mrknout co z toho leze. Pak auto poradne protahnout, motat to do omezovace... A pak to zmerit znova. Me tyhle orientacni navstevy na technicke/emisich stoji 100-200, zalezi na nalade technika :) Ale vzdycky mi vysli vstric, ikdyz jsem chtel merit emise motorky :D (Potreboval jsem doladit smes)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nacetl mi závadu a chyba stejná jak minule , mrknul i na sondy viz fotky co mi poslal , smazal a budu čekat za jak dlouho se objeví problém opět.

kat- WA0005upr.jpg

IMG-WA0001upr.jpg

IMG-WA0002upr.jpg

IMG-WA0003upr.jpg

Edited by bubakk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...