Přejít na obsah

Odvzdušnění brzd


yesa

Doporučené příspěvky

Návštěvník

takze odvzdus. kolo to co je nejdale od hl.brzd. valce - mej hadicku ponorenou ve sklenicce nebo si porid specielni ventil.

Jinak urcite - zmackni pedal - povol odvzdusnovak - proleti kapalina a pedal klesne - drz stale pedal zmacknuty u podlahy a utahni odvzdusnovak. Povol pedal pokr- viz zacatek

:) dodatek - odsaj si brzdovku ze zasobniku :D

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj-

Přišlo mě to jako vhodné vlákno pro můj dotaz...

Mám Feldu 1.3 combi s ABS a dělal jsem brzdy na předku, včetně výměny kotoučů a kapaliny.

Všechny díly mám otryskané, co má být namazáno, tak je namazáno kvalitní vazelínou, koupil jsem nové odvzdušňováky.....

Výměna kapaliny proběhla v poho a myslel jsem si, že odvzdušnění taky.

Teď za velkých veder, mě za jízdy pedál tvrdne, auto místy nejede. Řekl bych, že zjevně zůstavaj přitlačený destičky ( nebo jedna)

Nevíte, jestli se ještě ABS odvzdušńuje solo, případně příčinu?

Původní odvzdušnění jsme s kámošem dělali tak, že jsme v podstatě starou brzdovku vyšlapali přes odvzdušńováky a přitom stále dolévali do nádobky novou, aby se tam nedostal vzduch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj-

Přišlo mě to jako vhodné vlákno pro můj dotaz...

Mám Feldu 1.3 combi s ABS a dělal jsem brzdy na předku, včetně výměny kotoučů a kapaliny.

Všechny díly mám otryskané, co má být namazáno, tak je namazáno kvalitní vazelínou, koupil jsem nové odvzdušňováky.....

Výměna kapaliny proběhla v poho a myslel jsem si, že odvzdušnění taky.

Teď za velkých veder, mě za jízdy pedál tvrdne, auto místy nejede. Řekl bych, že zjevně zůstavaj přitlačený destičky ( nebo jedna)

Nevíte, jestli se ještě ABS odvzdušńuje solo, případně příčinu?

Původní odvzdušnění jsme s kámošem dělali tak, že jsme v podstatě starou brzdovku vyšlapali přes odvzdušńováky a přitom stále dolévali do nádobky novou, aby se tam nedostal vzduch

Když zavzdušníš ABS tak ho musíš odvzdušnit přes VAG, teda aspoň u Octy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj-

Přišlo mě to jako vhodné vlákno pro můj dotaz...

Mám Feldu 1.3 combi s ABS a dělal jsem brzdy na předku, včetně výměny kotoučů a kapaliny.

Všechny díly mám otryskané, co má být namazáno, tak je namazáno kvalitní vazelínou, koupil jsem nové odvzdušňováky.....

Výměna kapaliny proběhla v poho a myslel jsem si, že odvzdušnění taky.

Teď za velkých veder, mě za jízdy pedál tvrdne, auto místy nejede. Řekl bych, že zjevně zůstavaj přitlačený destičky ( nebo jedna)

Nevíte, jestli se ještě ABS odvzdušńuje solo, případně příčinu?

Původní odvzdušnění jsme s kámošem dělali tak, že jsme v podstatě starou brzdovku vyšlapali přes odvzdušńováky a přitom stále dolévali do nádobky novou, aby se tam nedostal vzduch

Když zavzdušníš ABS tak ho musíš odvzdušnit přes VAG, teda aspoň u Octy.

Mozes vysvetlit STIHACKA ako sa odvzdusnuje ABS cez VAG ? VOPRED DAKUJEM :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj-

Přišlo mě to jako vhodné vlákno pro můj dotaz...

Mám Feldu 1.3 combi s ABS a dělal jsem brzdy na předku, včetně výměny kotoučů a kapaliny.

Všechny díly mám otryskané, co má být namazáno, tak je namazáno kvalitní vazelínou, koupil jsem nové odvzdušňováky.....

Výměna kapaliny proběhla v poho a myslel jsem si, že odvzdušnění taky.

Teď za velkých veder, mě za jízdy pedál tvrdne, auto místy nejede. Řekl bych, že zjevně zůstavaj přitlačený destičky ( nebo jedna)

Nevíte, jestli se ještě ABS odvzdušńuje solo, případně příčinu?

Původní odvzdušnění jsme s kámošem dělali tak, že jsme v podstatě starou brzdovku vyšlapali přes odvzdušńováky a přitom stále dolévali do nádobky novou, aby se tam nedostal vzduch

Když zavzdušníš ABS tak ho musíš odvzdušnit přes VAG, teda aspoň u Octy.

Mozes vysvetlit STIHACKA ako sa odvzdusnuje ABS cez VAG ? VOPRED DAKUJEM :help:

Já jsem tu už osobně dával asi 3x návod . Tak hledej ve straších příspěvcích . Jinak je to i v DP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS u Octavie jde ovzdušnit bez problému i bez VAGu.

a už jsem se několikrát setkal s tím že i když to ovzdušnovali VAGem podle DP tak to nebylo ovzdušněný pořádně (spíš vůbec)

Ja se na nejake stourani VAGem vykaslal. Pri vymene desek a prednich kotoucu jsem vymenil i brzdovku naprosto stejnym zpusobem, jako se delaly uz stare skodovky a brzdy behaji, jak maji. Jen jsem tim prolil neco malo pres litr brzdovky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS u Octavie jde ovzdušnit bez problému i bez VAGu.

a už jsem se několikrát setkal s tím že i když to ovzdušnovali VAGem podle DP tak to nebylo ovzdušněný pořádně (spíš vůbec)

Ja se na nejake stourani VAGem vykaslal. Pri vymene desek a prednich kotoucu jsem vymenil i brzdovku naprosto stejnym zpusobem, jako se delaly uz stare skodovky a brzdy behaji, jak maji. Jen jsem tim prolil neco malo pres litr brzdovky....

Když nic nezavzdušníš, tak je to v pohodě a odvzdušnuje se klasicky.

Editováno: , autor: stihacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABS u Octavie jde ovzdušnit bez problému i bez VAGu.

a už jsem se několikrát setkal s tím že i když to ovzdušnovali VAGem podle DP tak to nebylo ovzdušněný pořádně (spíš vůbec)

Ja se na nejake stourani VAGem vykaslal. Pri vymene desek a prednich kotoucu jsem vymenil i brzdovku naprosto stejnym zpusobem, jako se delaly uz stare skodovky a brzdy behaji, jak maji. Jen jsem tim prolil neco malo pres litr brzdovky....

Jo samozřejmě , ale nesmí ti to chytit vzduch. musíš hlídat aby jsi měl stále dostatek brzdovky v nádobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem odvzdušňoval tenhle výkend a nepovedl se mi povolit odvzdušňovací šroub u levého zadního kola, tak jsem udělal jenom 3 kola.Ten šroub je už pěkně sjetej, klíč se na něm protáčí, tak nevím jak ho vůbec dostanu ven. kol6

Pouzij neco na uvolnovani zavitu a pak sykovky - poradna paka udela sve.

...tedy pokud uz neni sance to povolit klasivkymi nastroji.

Odvrtani se nech nakonec....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem odvzdušňoval tenhle výkend a nepovedl se mi povolit odvzdušňovací šroub u levého zadního kola, tak jsem udělal jenom 3 kola.Ten šroub je už pěkně sjetej, klíč se na něm protáčí, tak nevím jak ho vůbec dostanu ven. kol6

Pouzij neco na uvolnovani zavitu a pak sykovky - poradna paka udela sve.

...tedy pokud uz neni sance to povolit klasivkymi nastroji.

Odvrtani se nech nakonec....

před odvrtání bych vložil ještě autogen, samo po vyndání a rozebrání ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

zdravicko,odvzdusnoval jsem svoji OI 1.9 tdi vzadu mam bubny.a ten vypustny sroub se mi zalomil.byl asi nacaty.nemohl by mi tu nekdo napsat cislo toho vypustneho sroubu do bubnu?potrebuji aspon 3 at mam do zasoby.jde prava strana i do leve?nebo na kazdou stranu je nejaky jiny?a nevite jak to vytahnout?je to tam zalomene?varit tam tycku je blby,je to moc male.diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim to nebudu resit, neni cas ani penize.Stravil jsem nad tim pul dne a tak se me do toho nechce poustet znovu.Dam tomu trosku casu a az se nastvu,tak to udelam komplet a poradne.

hm, tak to je problem s tim sroubkem, strikni tam trochu spreje proti korozi a uvolneni korozi, pak zkus lehce poklepat kladivkem,aby ta rez upustila od sroubku a pak necim tocit a tocit... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, tak to je problem s tim sroubkem, strikni tam trochu spreje proti korozi a uvolneni korozi, pak zkus lehce poklepat kladivkem,aby ta rez upustila od sroubku a pak necim tocit a tocit... :palec2:

v patek jdeme na to tak jsem zvedavej.pry existujou nejaky vytahovaky ze se tam navr¨ta dira strci ten vytahovak a vytoci se to.pry to maji tady vsude v baumaxu,bauhasu atd...ale nikdy jsem to nevidel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...