Jump to content
naschd

Prevodový stupeň 1 2 3... Zvuk prevodovky

Recommended Posts

Zdar. 

Chcem sa spytat ci aj Vám pri najmä druhom prevodovom stupni pri rozbehu pojazde ale najma pri pusteni plynu vydáva zvuk auto jak nejaký zotrvačník... 

Take huuuu alebo jako by som to :D jak sova :D. Robilo mi to na felicii tam som to neriesil. Tuna som si to všimol tak mesiac možno dva dozadu keď som jazdil bez rádia rsp aj jazdím obcas.

Nie zeby som potreboval hľadať chyby ale neviem ci to je OK a je to koli nejakému zloženiu ozubených kolies v sebe (jak ked pisti pastorok alebo co) a ci to je na zavadu pripadne nejaky náznak vyssieho opotrebenia. 

Auto v zaruke.. Po 65t.km... 

Pýtam sa lebo nechcem zbytocne zaťažovať servis neh si nemyslia ze sa mi neľúbi alebo co :) 

Edited by naschd

Pokial mas pocit,ze nie je nieco v poriadku,mas to v zaruke,nespekulovat a navstivit autorizak.A s tym zatazovanim servisu to si hadam nemyslel vazne 😂

Priznam se jsem si toho taky vsimnul ale pri prohlidce  nic nezminili navic auto je po zaruce a radsi to neslysim 🤣

Edited by zwan
    • Upvote 1

@ritch

Ano myslel no chcem sa najprv spýtať ci ma niekto podobne skúsenosti. Ak by sa s tým nikto nestretol môže to byť na závadu ak to budú ľudia písať ze sa im to deje tak s autom rok pred skončením záruky a 65t km no neviem co by mi povedali. Neviem jaké je  reálne opotrebenie daných časti... 

ja som si par krát všimol na F2 1.2tsi, ze ked podradim z trojky do dvojky a rýchlosť je v momente ked pustam spojku cca 30km tak niečo "zapiští" alebo vyda nejaký zvuk, ktorý neviem popisat od motora alebo z čoho. na aute je najazdenych za nieco viac ako 6 rokov okolo 60 000 kilometrov.

pri nižšej rýchlosti ako spominanych 30km/h som si to nevšimol.

pár krát sa mi stalo uz aj na mojej novej F3 03/2019 to isté. najazdenych 2700 km. neviem ci to riešiť.

este dodam, ze toto sa deje len pri podradeni z 3 na 2. pri iných stupňoch som nič nespozoroval. 

A o jakém motoru je řeč? 1.0 TSI zní na jedničku jak stará škodovka nebo starý trolejbus, dost jsem se tomu ze začátku smál, na dvojku už to tak markatní není.

Podle mě to ale nemá na fci vliv.

jj 1,0 znie na jednotku ako rovný zub na spiatočke a kvíli , aj feldová prevodovka má oproti tomu luxusný chod ... ale je to vlastnosť 

Hej presne ako píšete. 

Avšak mam motor 1.2 tsi 81 kW opravujem kilometre je tam už 75tisic.

Dvojka celkom pisti jak na zotrvačník z 3 na 2 od 1500 do 3000ot a trojka okolo 2000t otacok to je hlavne keď sa človek sunie po meste v kolonach alebo dochádza ku križovatke atď. 

Zavolal som do servisu a ze sa mam v PO zastaviť tak uvidím co mi povedia. Ide mi o to aby mi tam neruplo dake ložisko alebo cosi len..