Přejít na obsah

Výmena prevodového oleja Fabia II


Peter29

Doporučené příspěvky

Dobrý deň.

 

Rád by som vymenil olej v prevodvke (5° manuál) na Škode Fabia 5J 2011, 1.6 TDI 55kW CAYA, 182 tisíc kilometrov. Prosím vás, robil to už niekto, lebo nikde sa neviem dopátrať k návodu. Ak áno, aký je postup, aký typ oleja a koľko do toho ide? Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Na podzim jsem nestihl,tak až dnes proběhla výměna oleje G055512A2převodovky.

Myslím , že byl nejvyšší čas !...........barva nic moc a vypustil jsem asi 1,8 l , tato petka má udávaný obsah 2,25l , ještě převážím pro upřesnění.

Problémy žádné (118k) , jen občas už to nebylo ono, ted řazení jak v peřince , rozdíl je velmi citelný !

 

Je fakt , že i docela zbytečná výměna , když už je vlastně auto "po životnosti",...........zkrátka já to tak neberu.

 

Trošku jsem si to i přizvedl , abych se tam lépe sám vlezl.

 

DSC_9138.JPG

DSC_9139.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další den jsem doplnil náplň přes odmontovaný spínač zpátečky , který je pod startérem, přes druhou zátku na převodovce to nešlo,olej začal brzy vytékat.

Nakonec jsem vypuštěný olej nalil zpět do originálních lahví ,vypustil jsem tedy asi 1,75 litru.

Nová nápln má nyní celé 2 litry , snad to bude v poho.

 

DSC_9142.JPG

DSC_9144.JPG

DSC_9143.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Správně a pro kontrolu by bylo ideální auto postavit na rovinu, přesněji na vodorovinu a vyšroubovat kontrolní zátku. To co přeteče je přes míru, jestli jsem to tak nějak ze čtení diskuzí pochopil správně. Ale pokud tato zátka chybí tak nic. A také, že různé typy převodovek vyžadují samozřejmě správný typ oleje.

Zeptám se, zátky jsou na jaký klíč? Je to třeba imbus 17? a přesný typ auta a motoru (převodovky) Mě jde hlavně o Roomster 1.4 63Kw převodovku JHN. 

Nomil: nevím na kterém autě jsi měnil zda Roomster nebo F2, uvedeny máš oba, já mám pro Roomstera připraven olej G06 072 6A2  který je pro převodovku JHN. Takže asi výměna byla u F2 podle druhu oleje? Ptám se, že tedy klíč který si použil asi nemusí být stejný u mě. Taky bych rád vyměnil. 

 

Převodový olej pro Roomstera převodovka JHN

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-1l-skoda-13762.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak už mám za sebou výměnu i ve Fabii,označení převodovky jiné , olej dle tabulek stejný. Imbus , myslím 17mm také, vypouštěcí zátky a snímač zpátečky také , asi budou jen jiné převody , je citelně více do rychla.

Vypustil jsem zde pouze 1,5l (viz PET) a už byl také dost černý.To bylo po mne překvapením , najeto jen 40k , v podstatně lehčím režimu !

Doplnil novým olejem v množství 1,8l. Řazení tady chodilo velice hezky , dělal jsem to preventivně a jsem rád , po výměně změna k ještě lepšímu a měkčímu řazení.

DSC_9672.JPG

DSC_9673.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Len info pre ostatnych, tiez som menil pre dobry pocit olej v prevodovke v F2 2013 1.2 tsi, najazdene 107tis. Olej mal farbu skoro ako novy, ziadna ciernota. Vypustene cca 1,8l cez vypustak (17 imbus) a naliate 1,8l cez spinac spiatocky (22 alebo 24mm?). V radeni pocitovo ziadna zmena, akurat spiatocka ide trochu hladsie.

Olej 2x G 055 512 A2, cenovka nejakych 23€/l ak dobre pamatam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...