Přejít na obsah

jaký regulátor napětí vybrat?


Torontik

Doporučené příspěvky

Zdravím, koupil jsem ojetou Fabii 1,4 MPI 44KW, po výměně provozních náplní a drážkového řemene pořád světla a palubovka mění intenzitu světla. Občas se rozsvítí oranžový volant...

Takže budu objednávat snímač natočení volantu. Dostal jsem se k nádržce servooleje. bylo tam asi deci oleje navíc, tak jsem jej odsál, ale asi to nijak nevadilo v provozu protože v servisní knížce o nějaké výměně oleje nebyla zmínka.

Pak jsem náhodou změřil napětí nabíjení. Při volnoběhu i vyšších otáčkách tam bylo 15,2V. Nějak moc, že? Tak jsem se díval na regulátory a jsem z toho zmatený. Jsou tam regulátory 12V, 14V, 14,5V a 14,7V. U regulátorů 14V je ještě nějaké jmenovité napětí 14,5V. Tak který regulátor vlastně vybrat? Dočet jsem se, že baterie se nemá dobíjet vyšším napětím než 14,4V. Tak proč jsou v prodeji ty 14,5V a 14,7V regulátory?

Předem děkuji za vysvětlení a radu.

Editováno: , autor: Torontik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...