Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

má někdo z moudřejších zkušenosti s přidáním exteriérových lišt z verze Monte Carlo na Style? Konkrétně jde o přední dolní lip, lesklou dolní část zadního nárazníku a boční prahové lišty. Rám mřížky chladiče jsem našel na netu a i ve Škodovce není problém objednat, zbytek je velká neznámá, včetně 18" kol Vega (Monte Carlo design - černý lesk).

 

Díky za rady a porady.

Edited by jeli13
Link to post
Share on other sites

Mám stejnou zkušenost, prý se mi ještě poptají. Nicméně zatím hledali pouze podle mého VINka a nic. Vůbec mě nenapadlo, že ty díly nebudou pod Stylem, ale pod MC. Zkusím se na to hledání v rámci MC ještě optat, pán byl docela ochotný, tak uvidím. Našel jsem ještě neoriginální body kit na http://www.superskoda.com/Skoda/SCALA/Bodykit/, ale není to ono a k autu mi to nějak nesedí... 

Link to post
Share on other sites

@jeli13 Najdi si na ŠkodPlus nějakou Scalu MC a vem si z ní VINko, podle něj by ti měli být schopni dohledat ty exteriérové prvky.

Namátkou: https://www.skodaplus.cz/Car/1579085/skoda-scala-1-5-tsi-85-kw-monte-carlo?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_101070&carsOrderBy=FIRST_REGISTRATION_DESC

Vpravo od ceny je po rozklinutí VIN

obrazek.thumb.png.11bdae1e6dfe254c1605753d27802ed4.png

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

Tak trik s VINkem od @Martab vyšel (díky), díly se nakonec našly, jenom se prý aktuálně nedají objednat a tudíž na ně není cena. Přední spoiler se skládá ze dvou části, prahové lišty jsou také uvedeny samostatně. Co se týče zadní lakované části nárazníku, tak ta se dá objednat pouze jako nelakovaná, takže jedině nalakovat stávající. Orientační cena lakování by měla být 3000,- Kč. Určitě napíšu ceny a čísla dílů, jestli se to podaří sehnat. Kola jsem zatím neřešil.

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
 • 11 months later...
Posted (edited)

Mám taky červenou ve stylu ve sport výbavě. Už se mi nechtělo čekat půl roku na Monte Carlo, tak jsem to konfiguroval podobně. Jak se to pohlo po roce s těma MC doplňkama? je to už k dostání? Mám v plánu mřížku chladiče, přední lipy, boční prahy a zadní difuzor v piano black + černé lišty okolo oken. 

Edited by Nez
Link to post
Share on other sites

Taky jsem se před několika měsíci o ty doplňky MC zajímal. Cvičně jsem si nechal zjistit cenu bočních lišt prahu a... lidová cena za jednu lištu - cca 4000.- plus speciální lepidlo. No, nekup to !!!

Vyřešil jsem to černou folií masky a lišt okolo oken.

Link to post
Share on other sites

zrovna řeším to samé díly mam koupené čísla dílu atd. můžu dodat každopádně dodělat to není problém a kola se dat koupit jako ND ve škodovce.. a cenovka v origo servisu je docela rána.. maska se dá koupit cca za půlku na obautodily.cz a zbytek sehnat buď na letu a nebo v servisu 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By Crolax
   Chcel by som zistiť, či zadný nárazník Monte Carlo má difúzor ako súčasť alebo ako samostatný diel. Rád by som ho niekde kúpil a namontoval na svoju fabiu 3 HB. Nevie niekto poradiť?
   Tiež neviem či sa niekde dajú kúpiť lemy blatníkov.
  • By sinjakupre
   Dobrý den.
   Pokusím se vám touto cestou sdělit osobní zkušenost, jakým způsobem společnost Škoda Auto řeší klientské problémy a snižuje si počet spokojených zákazníků.
   Dne 16.5.2017, jsem si nechal na vozidlo Škoda Fabia v edici Monte Carlo, odborně namontovat tažné zařízení s typovým listem a zašel na místní úřad přihlásit. Na úřadě mi bylo sděleno, že se v osvědčení o registraci vozidla nenacházejí žádné hodnoty (ani nuly) o hmotnosti taženého přívěsu a proto mi nemohou zařízení zapsat. Bylo mi doporučeno, ať se obrátím na zastoupení výrobce vozidla a nechám si vystavit potvrzení. Potvrzení mělo dle úřadu specifikovat dané vozidlo a oprávněné hodnoty hmotnosti přívěsu pro toto vozidlo. Ještě dne 17.5.2017 jsem učinil kroky v předání žádosti na zákaznickou linku a poslal tuto žádost spolu s přílohami (kopií osvědčení o registraci vozidla, typový list k tažnému zařízení a certifikát osoby, která montovala tažné zařízení) e-mailovou formou. Ze strany zákaznické linky mi byla sdělena lhůta pro vyřízení požadavku do 14dní.
   Po několika telefonických urgencí z mé strany, mi bylo dne 27.7.2017 (tj. cca 2,5 měsíce od podání žádosti) podáno vysvětlení a to budu citovat zaměstnance Ing. Jana Raděje „Dobrý den, 
   ŠKODA FABIA VIN TMBEM25J9C3150621 byla vyrobena v provedení MONTE CARLO se sportovním podvozkem. Na tuto verzi nebylo z našeho pohledu výrobce vozidla povoleno montovat tažné zařízení ani dodatečně, proto nemáme k dispozici hodnoty přívěsů.“
   Po přečtení reakce pana Raděje jsem napsal následující odpověď „Dobrý den. Děkuji za odpověď, ale nejsem spokojen s vaší odbytou reakcí. V příloze zasílám katalog, kde je přesně k vozu Monte Carlo uvedeno jaké hodnoty na přívěs mají být. Prosím tedy o vystavení dokladu, že je vozidlo způsobilé k montáži tohoto zařízení o těchto hodnotách. Je to na straně 6 a jedná se o hodnoty 550 / 1100 kg.“ V příloze odpovědi byl oficiální katalog vozidla Fabia 2 Monte Carlo, kde se velmi přesně uvádějí hodnoty pro tažná zařízení. K dnešnímu dni tj. 1.8.2017 mi pak Raděj znovu odpověděl a opět cituji jeho slova „Dobrý den pane Šincle, konkrétní schválená data pro Váš individuálně dovezený vůz jsem prověřil detailně a technický průkaz vystavený dopravním úřadem je takto správně bez hodnot přívěsu. Prosím, vezměte na vědomí upozornění na poslední straně katalogu ohledně údajů v katalogu uvedených.“ Ano na poslední straně katalogu se uvádí klasická alibistická věta „Výrobce si vyhrazuje právo na změny bez předchozího oznámení. Údaje uvedené v tomto katalogu jsou tedy pouze orientační.“
   A já se tedy ptám. Jak je možný ze strany výrobce přístup výše uvedeného charakteru? O této problematice jsem se radil s automechanikem, který prováděl montáž tažného zařízení i mechanikem z Auto HEGR Olomouc. Oba mi potvrdili, že se jedná pouze o vozidlo s vizuálním paketem „Monte Carlo“ a jinak je auto konstrukčně totožné jako s jinými modely Fabia a nevidí žádný důvod, který by bránil zápisu do osvědčení o registraci vozidla.
   Byl bych rád, kdyby se k tomuto problému postavil někdo z vedení společnosti čelem a neschovával se za alibistické věty v produktových materiálech, které samy uvádějí hodnoty pro tažení přívěsu pro vozidlo Fabia II Monte Carlo. Není chyba zákazníka absence těchto údajů v osvědčení o registraci vozidla. Byl bych rád, kdybych mohl být nadále spokojen nejen s vozem, ale také přístupem Škoda Auto a nemusel příště přemýšlet o koupi jiné značky.
   Děkuji a s pozdravem, Jakub Šincl.
    
   Co byste mi poradili přátelé?

×
×
 • Create New...