Jump to content

Chladiaca kvapalina


Recommended Posts

Nová chladící kapalina v prvním plnění koncernu VW.pdfTady přikládám článek, kde se píše, že nová kapalina G12 evo je v něčem odlišná od kapaliny G13  a měla by se používat pro nová auta s novým systémem výroby chladičů pomocí tavných lepidel. Tuto novou kapalinu si prý vyžádal sám koncern VW AG a a tak by se tam měla dávat i na tzv. doplnění. Míchat se s G13 může, ale pak to nedává smysl a původní vlastnosti G12 evo již nebudou 100%. Jinak klidně si objednej sám na internetu tu G12 evo , třeba tady: https://www.obautodily.cz/hotova-smes-chladici-kapaliny-g12evo-skoda-nahrada-za-g13-original-1-litr-4539cz807/, kde litr již naředěné směsi Tě vyjde na 139,- Kč. Jinak ten servis Ti nabízí G13, protože  buď nemá G12 evo na skladě, nebo se chce mermomocí zbavit staré G13, které asi dochází skladovací lhůta (5 roků od výroby), nebo prostě je neznalý technik , což je  bohužel taktéž v poslední době hodně časté.

 

Nová chladící kapalina v prvním plnění koncernu VW.pdf

G13 _ slepá ulička vývoje, nebo klid před bouří.pdf

Edited by DušanV
Link to post
Share on other sites

Děkuji za poučení ano jste blíže sibiři, mě zase nepřipadne normální dolívat litr po jakýchkoli kilometrech či době. Mě náplň vždy vydržela do předepsané výměny bez doplňování u fabie i octavie a rapid po 25 tis nechce taky nic. 

Edited by ben06
Link to post
Share on other sites

Je otázka kolik vody ztratí.  Pokud litr na 50000km tak asi neřešit, ale pokud litr na 1000 už to chce hledat. 

Může to bejt taky jednorázová záležitost. Chtělo by, aby autor tématu napsal kolik a za mkolik km se mu  ztratilo. 

Link to post
Share on other sites

S tím dolejváním čistý vody bych nebyl tak hrrr. Blíží se zima, tak změřit co tam je vůbec za směs ať to není jen samá voda. Pokud nemáš tucha jak stará je, tak vypustit komplet a dát si svojí novou směs. 

Pak dolejt a hlídat. Co mám zkušenost s víc sutana tak od plna do půlky mizne rychleji a vod půl do minima se to zpomalí. 

Link to post
Share on other sites

ja teda neviem ale už od OIII tieto nové zázračné motory , hlavne diesle , za 30tis liter vody len tak lupne ... ak sa mechanik na prehliadke vyserie na to a nedoleje tak často auto 1000km po prehliadke príde bez vody ... úniky nikde ... zrejme je to dobre porézny motor ... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...