Přejít na obsah

central LZ dvere


Thor Steinar

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Dík za radu, ví ale někdo co tam odchází? případně jak to vyřešit na delší dobu. Já jsem koupil auto před měsícem od kamaráda - ten to nechal opravovat někdy před rokem protože se muselo na zadní sedačky nastupovat předem... moc príma... je to 02/98 pokud se nějak měnily mechanizmy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...
Tak uz jsem to otevrel,stacilo vzit za kliku uvnitr vozu a ve stejny moment za kliku z venku.Od te doby to zase funguje tak s tim opet nic delat nebudu. kol117

Takže po opravě LP zámku (Demontáž zámku LP dveří (bez centrálu)) se mi zasekly LZ dveře. Upozorňuji, že nemám centrál. Dveře šly zevnitř odemknout (kolík vyjel) ale nešly ani zevnitř ani zvenku otevřít. Obě kliky normálně chodily, ale bez odezvy. Přečetl jsem si váš návod a tak kluk vlez do auta a já byl zvenku. Zkoušeli jsem synchronizované otevírání, ale bez výsledku. :aggressive: Tak jsem přidal ještě bouchání zvenku nad klikou a asi po deseti pokusek cvak a dveře byly otevřené. :) Pánové klaním se až k zemi a mnohokrát děkuji. :worthy:worthy:worthy Pak hned v zápětí několik dalších zkoušek a zase to funguje bez problémů. :wacko: Jak to je u vás taky dveře dál fungujou nebo je mám rozebrat a něco opravit. :help:

Editováno: , autor: hombre1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdarec,potreboval bych se zeptat jak se mam dostat do LZ dveri,protoze samozrejme nejdou odemknout centralem a ani zevitr auta je nemuzu otevrit,kdyz to blblo jen obcas tak jsem se na to vykaslal a ted uz se do nich nemuzu dostat :angry: diky

já mam stejný problém a to už rok.

druhý den po koupi auta jsem si všiml, že nefunguje centrál na PZ dveří :aggressive: , po měsíci jsem si udělal čas na opravu. po rozebrání dveří byl vidět vypadlý konektor ze zámku tak jsem ho zapojil s radostí, že je vše OK. Zkouším centrál-zámek se zamlká. Odemykám a NIC,znova a NIC: kuk: . v servisu mi řekli, že je v háji zámek, ale dveře se jim nepodařilo odemknout ani mechanicky(silou) ani přes el. impuls. (2 měsíce jsem jezdil se zamknutýma dveřima ). Sehnal jsem si jiný zámek, rozdělal dveře( šílená práce-vše dělat zevnitř- ještě že jsem malej) a brutální silou :aggressive: :aggressive: :aggressive: sem zevnitř rozvalil zámek a pak povolil.

po zapojení se zámek zachoval úplně stejně. šel zamknout a nic víc. jen v něm cvakalo i při odemknutí,ale nešel otevřít. musel jsem ho napojit na levé dveře a odemknout. tak jsem ho nechal ve dveřích nezapojený a alespoň funguje mechan.

neví někdo v čem je problém????????????

napadlo mě natáhnout kabeláž buď z levých, nebo pravých dveří- nebude to dělat někde neplechu?

nemá někdo schéma předních i zadních dveří.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mam stejný problém a to už rok.

druhý den po koupi auta jsem si všiml, že nefunguje centrál na PZ dveří :aggressive: , po měsíci jsem si udělal čas na opravu. po rozebrání dveří byl vidět vypadlý konektor ze zámku tak jsem ho zapojil s radostí, že je vše OK. Zkouším centrál-zámek se zamlká. Odemykám a NIC,znova a NIC: kuk: . v servisu mi řekli, že je v háji zámek, ale dveře se jim nepodařilo odemknout ani mechanicky(silou) ani přes el. impuls. (2 měsíce jsem jezdil se zamknutýma dveřima ). Sehnal jsem si jiný zámek, rozdělal dveře( šílená práce-vše dělat zevnitř- ještě že jsem malej) a brutální silou :aggressive: :aggressive: :aggressive: sem zevnitř rozvalil zámek a pak povolil.

po zapojení se zámek zachoval úplně stejně. šel zamknout a nic víc. jen v něm cvakalo i při odemknutí,ale nešel otevřít. musel jsem ho napojit na levé dveře a odemknout. tak jsem ho nechal ve dveřích nezapojený a alespoň funguje mechan.

neví někdo v čem je problém????????????

napadlo mě natáhnout kabeláž buď z levých, nebo pravých dveří- nebude to dělat někde neplechu?

nemá někdo schéma předních i zadních dveří.

Dík

mikrospínač v zámku je toho tady hafol http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mikrosp%EDna%E8

Editováno: , autor: michal9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mam stejný problém a to už rok.

druhý den po koupi auta jsem si všiml, že nefunguje centrál na PZ dveří :aggressive: , po měsíci jsem si udělal čas na opravu. po rozebrání dveří byl vidět vypadlý konektor ze zámku tak jsem ho zapojil s radostí, že je vše OK. Zkouším centrál-zámek se zamlká. Odemykám a NIC,znova a NIC: kuk: . v servisu mi řekli, že je v háji zámek, ale dveře se jim nepodařilo odemknout ani mechanicky(silou) ani přes el. impuls. (2 měsíce jsem jezdil se zamknutýma dveřima ). Sehnal jsem si jiný zámek, rozdělal dveře( šílená práce-vše dělat zevnitř- ještě že jsem malej) a brutální silou :aggressive: :aggressive: :aggressive: sem zevnitř rozvalil zámek a pak povolil.

po zapojení se zámek zachoval úplně stejně. šel zamknout a nic víc. jen v něm cvakalo i při odemknutí,ale nešel otevřít. musel jsem ho napojit na levé dveře a odemknout. tak jsem ho nechal ve dveřích nezapojený a alespoň funguje mechan.

neví někdo v čem je problém????????????

napadlo mě natáhnout kabeláž buď z levých, nebo pravých dveří- nebude to dělat někde neplechu?

nemá někdo schéma předních i zadních dveří.

Dík

Já jsem koupil auto před měsícem a všechny dveře šli odemykat a druhý den po koupi nešli levé zadní.

násilím jsem se dostal až k zámku, abych to trochu pochopil jak to má fungovat, tak jsem ještě rozebral druhý zadní dveře (zámek)

ale ani poměrně velkou silou jsem to nerozchodil. Jedině nejdřív sehnat nový zámek s centrálem a potom ten starej rozbít a namontovat jiný.

Jo je to 1,6 r.v. 1997

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil auto před měsícem a všechny dveře šli odemykat a druhý den po koupi nešli levé zadní.

násilím jsem se dostal až k zámku, abych to trochu pochopil jak to má fungovat, tak jsem ještě rozebral druhý zadní dveře (zámek)

ale ani poměrně velkou silou jsem to nerozchodil. Jedině nejdřív sehnat nový zámek s centrálem a potom ten starej rozbít a namontovat jiný.

Jo je to 1,6 r.v. 1997

Důležité je pochopit, jak zámek v octavce funguje.

Pokud se auto zamknete zvenku, tak se zamkne jakoby na dvakrát t.j. nejde zevnitř přes kličku otevřít.

Proto pokud se ho nepodaří elektricky odemknout, zůstává zamčený.

To je asi tvůj případ.

Na 90% je to problém elektriky - kabely, motorek, mikrospínač.

Teoreticky by měl pomoct výše zmiňovaný postup současného bouchání a odemykání.

Po otevření je potřeba zkontrolovat zámek a kabely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil auto před měsícem a všechny dveře šli odemykat a druhý den po koupi nešli levé zadní.

násilím jsem se dostal až k zámku, abych to trochu pochopil jak to má fungovat, tak jsem ještě rozebral druhý zadní dveře (zámek)

ale ani poměrně velkou silou jsem to nerozchodil. Jedině nejdřív sehnat nový zámek s centrálem a potom ten starej rozbít a namontovat jiný.

Jo je to 1,6 r.v. 1997

já si taky myslel, že je to zámkem. koupil jsem jinej a nefunguje to :kuk: . určitě je problém někde v el. , ale kde???

nemá s tím někdo zkušenost- jak to vyřeššit. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je pochopit, jak zámek v octavce funguje.

Pokud se auto zamknete zvenku, tak se zamkne jakoby na dvakrát t.j. nejde zevnitř přes kličku otevřít.

Proto pokud se ho nepodaří elektricky odemknout, zůstává zamčený.

To je asi tvůj případ.

Na 90% je to problém elektriky - kabely, motorek, mikrospínač.

Teoreticky by měl pomoct výše zmiňovaný postup současného bouchání a odemykání.

Po otevření je potřeba zkontrolovat zámek a kabely.

pokud jsem to pochopil dobře, tak nejlepší řešení je vytrhat kabeláž a dat tam novou, ale to bude dost nákladny, ten svazek je určitě vcelku i s předníma. neviš, nešlo by to natáhnout jen od zámku PP do zámku PZ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil auto před měsícem a všechny dveře šli odemykat a druhý den po koupi nešli levé zadní.

násilím jsem se dostal až k zámku, abych to trochu pochopil jak to má fungovat, tak jsem ještě rozebral druhý zadní dveře (zámek)

ale ani poměrně velkou silou jsem to nerozchodil. Jedině nejdřív sehnat nový zámek s centrálem a potom ten starej rozbít a namontovat jiný.

Jo je to 1,6 r.v. 1997

já si taky myslel, že je to zámkem. koupil jsem jinej a nefunguje to :kuk: . určitě je problém někde v el. , ale kde???

nemá s tím někdo zkušenost- jak to vyřeššit. :help:

Chce to proměřit jak tabely, tak zámek. Hodně přitom pomůže napíchnutí na VAG.

Pokud máš el. okna, může být ještě problém v ŘJ ve dveřích.

Pokud si zámek koupil na vraku může být ve stejném stavu jako ten tvůj :-(

Už jsem se s tím setkal.

Jinak pokud je problém v kabelech nebo ŘJ ve dveřích, tak je možné zámek odemkout přivedením napětí přímo na piny konketoru zámku. Postup tu kdysi psal Vaša.

Editováno: , autor: Franta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je pochopit, jak zámek v octavce funguje.

Pokud se auto zamknete zvenku, tak se zamkne jakoby na dvakrát t.j. nejde zevnitř přes kličku otevřít.

Proto pokud se ho nepodaří elektricky odemknout, zůstává zamčený.

To je asi tvůj případ.

Na 90% je to problém elektriky - kabely, motorek, mikrospínač.

Teoreticky by měl pomoct výše zmiňovaný postup současného bouchání a odemykání.

Po otevření je potřeba zkontrolovat zámek a kabely.

pokud jsem to pochopil dobře, tak nejlepší řešení je vytrhat kabeláž a dat tam novou, ale to bude dost nákladny, ten svazek je určitě vcelku i s předníma. neviš, nešlo by to natáhnout jen od zámku PP do zámku PZ???

Máš el. okna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to proměřit jak tabely, tak zámek. Hodně přitom pomůže napíchnutí na VAG.

Pokud máš el. okna, může být ještě problém v ŘJ ve dveřích.

Pokud si zámek koupil na vraku může být ve stejném stavu jako ten tvůj :-(

Už jsem se s tím setkal.

Jinak pokud je problém v kabelech nebo ŘJ ve dveřích, tak je možné zámek odemkout přivedením napětí přímo na piny konketoru zámku. Postup to kdysi psal Vaša.

zámek je na 100% OK zkoušel jsem ho na levejch dveřích. VAGnic neukazuje. a nemáš prosím tě schema dveří?

Zatím ti DÍK :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš mi na soukromou zprávu tvůj e-mail, abych ti to mohl poslat.

Elektrické zamykání a odemykání u zadních dveří také závisí na na zámku předních dveří.

Přesněji, očividně je to vidět u zaslepených zámků předních dveří, kdy není-li v otvoru pro zámek zadní kolečko se zářezem přesně v nulové poloze, nejde auto dálkově zamykat, či blbne zamykání i jen jedněch zadních dveří.

Jak co vše to ovlivňuje jsem nezkoumal. Po poslední vloupačce do mého auta jsem šroubovákem dal kolečko v zámku přesně zpět do nulové polohy, zaslepil a zas odemykám a zamykám OK.

Pokud jsem použil odemykání a zamykání klíčkem u kufru, někdy i s přidržením v krajních polohách do sjetí i najetí okýnek prý pro nakalibrování, tak to takto klíčkem vždy šlo OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zneuziju tohle tema at nezakladam nove...

Mam taky problem s LZ dvermi, centralem odemcit nejdou ale mechanicky(klickou ano) zaroven tam nefunguje elektricke okno. Mam zalusk na kabelaz, chtel sem se zeptat jestli mi nekdo poradi co odzkouset prvni, nebo zmerit piny u pantu dveri, ktere by meli byt pod napetim, abych vedel zda je to ve dverich, nebo nekde predtim....diky za kazdy poznatek!

Octa MR99, TDI 66kW, SLX-komplet elektrika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Já také zneužiju, na centrál funguje na 100% ale mám nastavené automatické zamčení při rozjezdu a při tom mi zámek v LZ jakobi zamče a pak ihned odemče, ve Vagu když jsem to měřil tak problikávali tři stavy zamčeno, odemčeno, SAFE, jinak vag navíc ukazuje na tuto jednotku jako že má nesmyslný signál (č. chyby teď nevím), další věc je že PP dveře tento problém nemají ale zase nerozeznají otevření dveří, což když odemču přes DO a otevřu PP, tak mi to do 30s automaticky zamkne a už dvakrát sem si takto zabouchl klíče do auta... Co s tím myslíte že je to jen studeňák někde na spínači dveří nebo rovnou to vyměnit.

Mám MR02 r.v. 01 L&k 4×4 1.8T ARX + el. stahování oken

Editováno: , autor: JarynR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...