Přejít na obsah

Rozdíl v motorech 2,0 TDI a 2,0 TDI DPF


Andysek

Doporučené příspěvky

Tak tady je vyjádření Škody auto:

Motory s DPF (filtr pevných částic) mají 8V hlavu válců motoru, motory bez DPF 16V hlavu válců motoru. Díky nasazení DPF splňují motory emisní limity s takovou rezervou, že je možno použít 8V hlavu válců motoru, což je nákladově pro zákazníka výhodnější. Z pohledu uživatele jsou parametry motorů – výkonová a momentová křivka, shodné. Naopak subjektivně mají motory s 8V hlavou válců citelnější nástup točivého momentu v nízkých otáčkách než motory s 16V hlavou válců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite je tá 8V hlava z ekonomického dôvodu. Ale nezdá sa mi, že by OII nemama vyvažovacie hriadele?

Napríklad jedine u verzie 4x4 je použité u motorov 2,0 FSI vrstvené spaľovanie, ktoré vyžaduje aj jeden dodatočný katalyzátor. Pri tej vyššej cene sa ten kat ľahšie stratí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekne konečně někdo,kdo rozumí motorům,co by jako zájemce udělal? Koupil 2,0 TDI, nebo by šel radši do benzínu ... já si prostě nechci pak drbat hlavu!  :blbec:

benzín kontra diesel je věčný boj..... Já to řeknu takhle....do služebního MUSÍM naftu...jinak soukromě bych šel do turbo-benzínu.

povoz se v tom, porovnej náklady....pořizovací i provozní...a je to...jinak s 2.0 TDI jsem spokojený (podle mě Š-A lepší diesel nyní nemá), docela lítá, 6-tka supr...3x mě stavěli (pokaždé jsem malinko překračoval) a nestálo mě to ani bod (ale to je jiná story :D )

el Sí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A řekne konečně někdo,kdo rozumí motorům,co by jako zájemce udělal? Koupil 2,0 TDI, nebo by šel radši do benzínu ... já si prostě nechci pak drbat hlavu!  :blbec:

benzín kontra diesel je věčný boj..... Já to řeknu takhle....do služebního MUSÍM naftu...jinak soukromě bych šel do turbo-benzínu.

povoz se v tom, porovnej náklady....pořizovací i provozní...a je to...jinak s 2.0 TDI jsem spokojený (podle mě Š-A lepší diesel nyní nemá), docela lítá, 6-tka supr...3x mě stavěli (pokaždé jsem malinko překračoval) a nestálo mě to ani bod (ale to je jiná story :D )

el Sí

Jo asi máš pravdu,mám ještě Fabii RS ... chci ji dát přítelkyni k užívání,tak si ji když tak pujčím. A ta stejně Octavii 2,0 TDI roznese (vyzkoušeno ;) ,mě to bylo celkem jedno,ale kamarád to nemohl vydýchat :smich: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...