Přejít na obsah

Problém s připojením telefonu k infotainmentu


Doporučené příspěvky

On 3/29/2023 at 6:41 PM, Škodov_KÁR said:

Áno, kontakty mám roky uložené na gmaily, hlavne kvôli tomu, že keď napríklad stratím mobil, nový prihlásim na môj gmail účet a hneď mám dispozícii aj všetky kontakty. Pri režime "v lietadle" vidím všetky kontakty, ale volať sa samozrejme nedá. V podstate nikde neviem nájsť, ako sa dajú uložiť kontakty do pamäti telefónu na iPhone. S tou SIMkou to skúsiť môžem. "načítať kontakty" nefunguje.

no to že máš kontakty spárované s nejakým účtom napr.  janko.mrkvicka@gmail.com neznamená, že ich máš uložené na gmaily ale máš ich samozrejme v telefone a sú synchronizované s účtom ktorý máš v googli.

ak dáš režim lietadlo, nemáš žiadne pripojenie na cloud ako ti niekto tvrrdil v servise a kontakty v telefone vidíš. Zrejme 99% užívateľov mobilov s Ios alebo Android má dnes kontakty takto spárované a synchonizované.

 

keď stlačíš "načítať kontakty" v infotainmente nič sa nestane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nič sa nestane. Už som skúsil všetky účty. To čo píšeš, je podľa mňa opačne. Kontakty sú uložené na nejakom cloude, či už icloud, gmail, exchange a pod. a telefón pri synchronizovaní tieto údaje len číta. Aj keď presúvam tie kontakty medzi účtami, treba tie kontakty najskôr exportovať do vhodného súboru a ten sa vkladá do samotného cloudu. To je ale jedno, s takýmto typom uloženia dnes nemôže mať žiadne moderné auto problém. Mne to chvíľu funguje a potom jednoducho prestane. Celú tortúru s neúspešnými párovaniami musím absolvovať znova a znova. Resp. spáruje sa vždy, len sa niekedy náhodou podarí spárovať tak, že mi zobrazí aj kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano je to jedno. debata nie je o tom či bola prvá sliepka alebo vajce. je to o tvojej informácii že servis tvrdil že zobrazenie kontaktov ti nefunguje preto lebo ich máš uložené na cloude.

To je hlúposť, pretože infotainment komunikuje s telefonom v ktorom máš kontakty uložené. Ukázali sme si to - keď prepneš do modu lietadlo, kontakty máš stále zobrazené v telefone..

hovoril som ti aby si vyskúšal uložiť nejaký kontakt na SIM kartu a hneď sa ukáže kde je pes zakopaný.

či vie ios uložiť kontakty len do telefonu netuším, takýto telefon používam doma len na ovládanie vysávača a chladničky. blackberry ktorý používam na telefonovanie vie ukladať kontakty na akýkoľvek synchornizovaný účet, SIM-ku alebo len do pamäti telefonu.

Na kontakty používam niekoľko synchronizovaných účtov a prihlásenie telefonu aj zobrazenie kontaktov v aute funguje okamžite po zapnutí infotainmentu.

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V iOS nevieš uložiť kontakt na SIM kartu. Tak to vyzerá, že po Samsungu je Apple druhý výrobca mobilov, ktorý asi nieje kompatibilný s týmto nadčasovým systémom koncernu.

Rozhodne by som túto chybu reportoval škodovke na podporu, keďže toto bude rozhodne ďalší defekt v ich systéme.

 

@Škodov_KÁR kontakty raz synchronizované by mali byť uložené v pamäti auta, akurát sa raz za čas urobí import kontaktov kvôli aktualizácii systému. Takto to fungovalo do dôb O4.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len pre upresnenie, so servisom som to zatial neriesil, zacal som tym, ze som kontaktoval podporu a ozvali sa mi z oddelenia “podpora pro digitalni sluzby”. Kedze mi ich rada o ulozeni kontaktov do pamati telefonu prd pomohla, poslali ma s tym do servisu. Zatial sa s tym snazim popasovat sam. Mam najnovsi mozny HW aj SW, neviem co by s tym urobili, hlavne ked ich obcas nacita a obcas nie.

@DoubleG, tu sa to teda netvari ze by si tie kontakty pamatalo. Ked ich raz zabudne, uz ich znova nenacita. Potom mazem pamate jedneho aj druheho a skusam parovat az kym sa to nepodari. Nespozoroval som ze pri uspesnych pokusoch robim nieco inak.

edit: este rozmyslam, ci nemoze byt problem ze pouzivam dve simky, skusim este toto.

Editováno: , autor: Škodov_KÁR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden chlapík spomenul, že s tým mal problém pri smart hodinkách Huawei/Xiaomi a teda to by ma asi v živote nenapadlo, ale je to ono. Takže keď bude mať niekto podobný problém, aspoň si to tu nájde. Hneď ako hodinky odpojím, kontakty sa načítajú. Otázne je, čo teraz s hodinkami :-), zatiaľ som neprišiel na to, ako obísť to, aby sa navzájom rušili.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používam dve sim karty, čo s tým zrejme nesúvsí a používam jedno BT pripojenie. Problém je zjavne v tom, že keď je telefón cez BT spárovaný s hodinkami (vrátane synchronizácie kontaktov), telefón nevie preniesť kontakty aj do auta. Naozaj neviem prečo, nečakal by som, že to bude mať spolu súvis, ale keď v nastaveniach BT v telefóne dám odpojiť hodinky, kontakty sa v aute hneď zobrazia. Včera som narýchlo skúsil prísť do auta s odpojenými hodinkami, kontakty sa načítali a keď som potom hodinky pripojil, tak nezmizli. Ale toto zakaždým robiť sa mi fakt nechce. Čiže nateraz to vyzerá, že buď hodinky, alebo kontakty v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samsung umí nastavit rutiny, takže by se dalo nastavit, že když se připojí k BT auta, tak ať odpojí hodinky a vytvoří wifi hotspot pro auto a po odpojení to zase vrátí do původního stavu. Mě třeba notifikace na hodinkách v autě strašně rozptylují, protože mě vždycky zajímá, co zrovna došlo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v appke Huawei som nič také nenašiel. Hodinky samozrejme v aute v podstate nepotrebujem, ale potrebujem ich predtým a potom:-) Ale tým, že som k tomuto problému nikde nič nenašiel, tak predpokladám, že to nebude problém globálny, ale skôr problém jedného typu hodiniek, resp. značky hodiniek. Aj tu na fóre som možno jediný a smart hodinky dnes používa skoro každý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DoubleG Fuha, o takom niečom som ani netušil, nápad super, ale neviem či sa to úplne dá spraviť. Mám nastavenú prvú časť podmienky, že ak sa BT pripojí na zariadenie SKODA, tak...a tu sa dá pri BT nastaviť len zapnúť, vypnúť, prepnúť. Hodinky v týchto nastaveniach nevidím.

Editováno: , autor: Škodov_KÁR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...