Přejít na obsah

tovární tloušťka laku Citigo


trywet

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Kupuji zánovní Citigo FL (11/2017) v modré metalíze. Auto se jeví jako velmi zachovalé (najeto 47k) a lak velmi pěkný. Nenašel jsem žádné známky opravy karoserie. Nicméně hodnoty laku na autě se pohybují v rozmezí mezi 130-170 mikronů. Ne více, ne méně. Určitě to tedy vylučuje kit, znamená to ovšem, že auto bylo 100% přestříkané a nebo jsou tyto hodnoty klidně možné z výroby? Auto fyzicky nejeví žádné známky bouračky a nebo zásahů do karoserie. Auto je původem ČR a Cebia/Carvertical neevidují žádné bouračky.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z JEDNOHO ŠKOLENÍ:

Orientační přehled tloušťky laku: 
 do zhruba    60-70µm  -  lak je příliš tenký (může se vyskytovat na nosných prvcích kde je to v pořádku)
              70-160µm  -  originální lak

              od160 do 300µm  - druhá vrstva laku (oprava laku)

              více než 300µm   -  pod lakem se nachází vrstva kitu

 

Jestli nemáš profi měřák,změř si druhé citigo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 12. 2021 na 12:56, cosby napsal:

Z JEDNOHO ŠKOLENÍ:

Orientační přehled tloušťky laku: 
 do zhruba    60-70µm  -  lak je příliš tenký (může se vyskytovat na nosných prvcích kde je to v pořádku)
              70-160µm  -  originální lak

              od160 do 300µm  - druhá vrstva laku (oprava laku)

              více než 300µm   -  pod lakem se nachází vrstva kitu

 

Jestli nemáš profi měřák,změř si druhé citigo.

Tak se ukázalo, že sám bazarista měl měřičku na nic :) (spíš špatně zkalibrovanou). Pořídil jsme si svoji, řádně zkalibrovat, proměřil cca 150 míst na voze a lak je od 50 do cca 150 mikronů. Takže vozidlo zřejmě opravdu nehavarováno. Jen se chci zeptat. Díky téhle parádní skupině jsem nahodil zadní podběhy a všiml jsem si těchto hezkých míst (foto je pravý podběh pohled směrem k zadnímu nárazníku. Je něco takového možné z výroby a nebo je to od servisu? Mám ještě novou Octavii RS a tam jsem takové patlání nenašel.

1E5C3680-5690-40B6-930D-0709170A2255.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...