Přejít na obsah

Spotreba Superb 1.4 TSI (92kW / 110kW)


BigFoot007

Doporučené příspěvky

Ake mate dlhodobe spotreby? Pripadne ake extremy ste zazili?

Ja v Pasikovi 1.4 TSI ACT DSG:

- dlhodoba cca 6.2 podla PP, realne podla merania plna plna skor 6.4 teraz v zime. Cca 90% su u mna dialnice a dlhe cesty, 10% mesto a medzimesto.

 

Najnizsiu som mal zatial podla PP 4.7 pri navrate z lyzovacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tohle je hrozně individuální. Každej jezdíme jinou trasu, jinej styl, atp.
Jinak mám dlouhodobou taky 6.2, ale poslední dobou v tom není město, to by tam bylo víc. 
Jednou když jsem to chtěl vyzkoušet na spotřebu, tak jsem dal 65 kilometrů po okreskách, (předpisovou jízdou, ale nikoho jsem nepředjel, ale ani jsem taky nikoho nezdržoval), tak v cíli jsem byl za 3.9 - to jsem koukal. A ani to nebyla taková tortura, jak bych předpokládal... Ale skoro celou trasu jsem ujel na 2 válce :-)

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woow, tak cisla zacinajuce 3kou som nevidel ani na dieselovych autach co sme mali v rodine (1.4 HDi, 1.5 dCi).

 

Az bude leto a bude tak mam v plane urobit test spotreby pri jednotlivych dialnicnych rychlostiach (casto jazdim v Nemecku po dialnici, ktora sem tam zvykne byt dost prazdna).

 

Inak pri tempomate nastavenom na 140km/h (133 podla GPSka) sa stabilne hybem okolo 6.3-6.4l/100 teraz v zime. A co ma dost prekvapilo, tak protivietor pri tomto motore az take velke rozdiely nerobi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to byl fakt extrém - projíždělo se spoustou dlouhejch obcí, všude padesátka, prostě okolnosti tomu šly naproti. Škoda, že se někde nezobrazuje statistika, kolik km auto jelo ve dvouválcovém a ve čtyřválcovém režimu. Jako taky mě ta spotřeba překvapila. Dokonce mám někde fotku... A já jsem pak docela dobrej ekojezdec, když chci a Superb taky dobře plachtí na neutrál, takže asi tak :-)

Jinak taky občas jedu za deset, když chci vyméct pavouky z motoru.

Ale jinak běžně na nádrž najíždím přes 1000km. Někdy i 1200km. Ta 1.4 dokáže fakt jezdit za málo. A jak jsem psal, dlouhodobá 6,2. Ale kdyby v tom bylo město, tak by to bylo za víc. Po Praze jezdím běžně za 7-8 litrů, záleží na profilu trati. Ale aktuálně mám na město jiný auto, takže Superb se stal mimoměstským vozem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Toto sa mi podarilo par dni dozadu. Je to sice cesta z hor - na zaciatku klesanie cca  200 vyskovych metrov, (pocas prvych ~5km) a potom neskor uz prakticky len rovina po okreske a potom dialnici, s tym ze finale bola mestska jazda.

 

Vzhladom na premavku sa islo vo vlaciku, na dialnici max 110. Velku cast cesty som isiel na 2 valce.

 

Pri sucasnych cenach benzinu aj nafty su to prijemne hodnoty. Doteraz bolo mojim minimom 4.7 (zimna verzia podobnej trasy).

20220612_163230.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...