Jump to content

Co ten benál a nafta?

keras

Recommended Posts

• 4 weeks later...

No to není chyba. TANK ONO má postavený prodej na nízkých maržích ( myslím, že to je zhruba v rozpětí 0,70 až 1 ,- Kč/ na litr paliva). Pak jsou rozdíly dosti patrné. 

@stanmar To se přeci všeobecně ví jak funguje ONO, ale cca +7Kč už je prasečina. Samozřejmě ať si každý jezdí kam chce a za kolik. Jen jsem výše informoval o vývoji cen, kdy někteří zlevňují a někteří drží zuby nehty a ještě by nejraději trochu nahoru. 🙂

• Pozitivní 1

Tak ano, ta na foto není 1*, ale spíš JZD 30 roků nazpět, ale ne všechny jsou ve stavu na foto. Pokud mají k dispozici rukavice které si beru i u navoněné pumpy, a PHM odpovídá normám, tak nemám problém a nebudu přeplácet pozlátko jinde.

• Pozitivní 2

Ono je skôr otázka, že v akom stave môže byť zvyšok ich infraštruktúry, keď stojany vyzerajú tak ako to je na foto. Zhodou okolností v minulosti som v ČR bral benzín na Tank ONO, a okrem dlhšieho čakania bolo všetko OK, ale to bolo už dávno. V dnešnej dobe sa ale napr. vyhýbam na Slovensku čerpacím staniciam Jurki (a im podobným), lebo je na nich vidieť, že neinvestujú vôbec do ničoho pokiaľ to naozaj nevyhnutne nemusia spraviť a tým pádom nemajú ani moju dôveru, čo sa týka kvality/čistoty benzínu. A nehovorím, že normu nesplnia, ale možno iba odretými ušami a radšej si pár centov priplatím, ale idem na samoobslužnú čerpaciu stanicu, kde je cena podobná a nemusím pri tom zažiť cestu časom do 90. rokov.

• Pozitivní 1

Pýtal som sa v Šamoríne na Slovnafte, či to už niekto bral (cena bola 3,99 € za liter). Vraj to už pár ľudí zobralo aj omylom, ale že to tankujú hlavne ľudia ktorí idú potom na Slovakiaring. Predpokladám, že ČS v Moste na tom bude podobne.
Okrem toho to asi má zmysel dávať jedine do športových áut, resp. motoriek u ktorých sa lepším palivom dá docieliť trochu vyšší výkon. Nesmieme sa na to ale pozerať z ekonomického hľadiska, tak sú to vyhodené peniaze.

P.s.: Keď som bol Nemecku, na ČS Aral stál 102+ oktán nejakých 2,20 € za liter. Keby to predával podobne aj Slovnaft/MOL, že dajme tomu +0,20 € k cene EVO 100+, tak by to podľa mňa ľudia kupovali oveľa viac. Ale asi si to zrátali a takto majú oveľa vyšší zisk.