Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

@Pawouk treba rict ze Viktor Orban dal trvdou stalou cenu. To byla jeho chyba. Cena paliva musi plavat cili 1x na horu a druhy k dolu. V PL takhle je 1x je draz a druhy levnejsi. Vsechno zalezi od ceny za barel. Viktor nedival na cenu paliva za barel a dal svou cenu. V tento zpusob mad'ari trochu spadli pod zeme. Omezene mnozstvi paliva taky nic nedalo.

 

Ano na Molce musis mit silver level aby neco mit pro sebe. Bo v green levelu ( zacatek) to nic moc. Green level je stejny jako yellow level u @e1. ale za mene bodu. U nas na silver level staci mit 1000 bodu. Tak realne musel jsem uzbirat 550 bodu aby mit silver level. V mem pripade musel jsem natankovat 4, 5 plnich nadrzi premiove benziniky. Molka jako jedina za body a duveru dava penize. U nas slevy jsou podobne, skoro stejne jako u @e1. 

 

Shell v Polsku ma dale akce 30 grosu. Ona je platna v : ponedli,, stredu, patek, sobotu a nedeli. V utery je v-power95 v cene N95 a v cvrtek nafta. Jestli beres s slevou tak nemas bodu na zakaznikou kartu/aplikace. 

 

Cetl jsem ze blby Pawlak rika aby lide kupovali palivo bo bude nedostatek tohoto paliva. On ani nevi co rika. To je sireni paniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém Maďarska, Ruska a Polska je v tom, že můžete mít ve skladech paliva kolik chcete, ale pokud je výhodnější jej prodat v zahraničí než doma, tak to může být problém. Ale uvidíme. 

 

ORLEN je z poloviny vlastněn Polskou vládou, tak nečekám, že by připouštěl nějaký problém 14 dnů před volbama. Asi to měli spočítáno tak, aby jim vyšlo palivo do voleb. Jenže to nepočítali s tím, že tam bude jezdit tankovat polovina Česka 😀

Takže kupujte, než to zakážou 😀 

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzeme to prodat komu chceme, Bo penize budou dale v Polsku. Myslim o zisku. 

 

Mi nevadi że k Polske cerpacaky jezdi Cesi. Tesim se bo v MF budou dodatecne penize z kvuli VATu a zisku z prodani paliva. Orlen bude se taky tesit bo prodava svoje paliva a zisk rostne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nas na slovensku momentalne na OLRENke benzin lacnejsi ako diesel. benzin 1,639 a diesel 1,648. kazdopadne zajtra asi zdrazeju totizto ceny urcuje slovnaftka ako hrac c1 na trhu tam stoji teraz benzin 1,710 a diesel o cosi menej. 

Dalioilka a aj Orlen vacsinou porozmyslaju a zdrazeju az den po slovnaftke. Inak zaujimave ze cca niekedy od korony som si vsimol ze shelka zacala byt este o daky 1 centik drahsia ako slovnaft.

 

Inak mali sme na slovensku siet samoobsluznych cerpaciek oliva-vela ich nebolo ale boli dobre ceny a cca pred rokom ich prave prevzal orlen a teda aspon u nas v ilave to zostalo ako samoobsluzna. uz sa celkom tesim na sluzobnu cestu do chorvatska kde su vraj ceny podobne ako v PL tak kanistre uz nachystane :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzin 95 a nafta obyčejna stoji obvykle za 5.99 złotych. Při dalnici nebo u vyjezdu z města stoji vice čili je draž :)

 

Posledni krat jsem tankoval evo plus 100  za 7.03 s slevou. Shell v-power racing byla za 7.29 złotych za 1litr

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve čtvrtek jsme jeli přes Polsko při cestě na Slovensko a tankovali jsme ve stacji paliw Orlen ve Stary Waliszow za krásných 5.99zl. Včera při cestě zpátky jsem chtěl natankovat na stejném místě a to byla chyba. Byli bez benzínu a asi i bez nafty, před stojany byly kužely, paliva došly. Po cestě jsem ale míjel spousty benzínek které vypadaly že jedou normálně. Natankovali jsme až u hranic ve Šcinawce za 6.05zl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Volby právě skončily a ceny na čerpacích stanicích začaly magicky růst. Benzín 95 je nyní jasně nad 6 PLN.

 

Pospěšte si s tankováním 🙂

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/w-orlenie-czwarty-dzien-podwyzek-ktorych-mialo-nie-byc-sa-juz-szostki-na-pylonach/qy6hqyy

Editováno: , autor: Skodzinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

což znamená cenu těsně nad 40Kč. Věci bohužel nepomáhá ani oslabení koruny vůči zlotému. V sobotu jsem bral LPG na Orlenu v Boguszyně za 2,93 (mimochodem široko daleko nejlevnější v okolí Kudowa-Zdroj, Klodska, Slezských Žabkovic, třeba Kudowka Orlen na hranicích 3,24) a ve finálním přepočtu kurzu banky byl zlotý za 5,91Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...