Přejít na obsah

Co ten benál a nafta?


keras

Doporučené příspěvky

bohuzel jde to nahoru v PL... taky tankuji 98cku a ted se mi vyplati jezdit na ONO v Nachode a je to levnejsi cca o 3 kc
cca 7dni zpatky jsem tankoval na BP v Kudowe a v prepoctu 98cka stala 41kc.. 😕 ten kurz je ted svine

Editováno: , autor: cico86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, cico86 napsal:

Ja jsem jezdil do PL i kdyz to bylo o 1kc drazsi kvuli FSI ktera potrebuje 98cku...ale ted kdyz je rozdil tak velky se to neoplati a bohuzel ONO vyhraje....aditiva si tam davam preventivne i na ORLENu i kdyz nemusim ...v dnesny dobe hodne rozhoduje cena proti kvalite..

A není to spíš na škodu dávat do již aditivovaného paliva další aditiva, když nevíš, jak budou spolu reagovat a tak? Já jednu dobu přidával VIF do 95 na ONU, ale nemíchal bych to s ničím jiným...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád stejně.

Eurooil je defakto státní značka pro čepro a slouží k distribuci státních rezerv s koncem data spotřeby.

Proto ne vždy a ne každá čerpací stanice eurooil má naftu nebo benzín bez biosložky, záleží na tom kolik potřebují obměnit kapacit státních rezerv. 

Už dnes je větší šance že trefíš zavážku z s bio složkou nežli bez ní. S větším počtem stanic si to budeš muset víc hlídat. 

Naštěstí k tomu mají fajn apku.

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mala aktualizace. Dnes u Orlenu :

N95 -> 6.49 zloty

ON -> 6.72 zloty

Jsou tohle effecty. Vervy jsou drazsi

 

Po tichu v polsku se rika ze od 1 ledna skonci se moznost kupeni N95. Na misto n95 bude E10. Starsi vozy a veterany budou mit problem. N98 a N100 bude dal prodavana. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problematika bio složek není tak jednoduchá. Víš třeba, že benzín E10 může mít méně "škodlivé" biosložky než benzín E5? 😄 Dost zásadní je, co tu bio složku tvoří. Zda "škodlivý" líh, nebo neškodné ETBE. Takže v podstatě Verva 100 s E10 nemá žádný škodlivý líh. Ale podrobně to máš vysvětleno tady:

Velký test stooktanových benzinů: Vadí, když je Verva E10? | auto.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E10 bude zavedeno všude, a to bohužel i u Eurooilu (možnost N98 poblíž nemám...). ETBE rozhodně nepovažuju za neškodné, stačí číst diskuse. Hlavní argument vykašlat se na celý polský Orlen. Za stejné peníze radši už MaxxMotion. Kdyby (EO) měl dvoje stojany - s bio a bez bio, hezky rychle by se ukázalo, jak to je. Ale není zájem (místo 4 nádrží 6 nebo 8, stojany...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...