Přejít na obsah

Nefunkční nastavení tlaku pneu - nezobrazuje se nastavení pneumatik v infotainmentu


hardhouse.trip

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

dnes se mi po připojení diagnostiky rozsvítila (nebo spíš rozblikala) oranžová kontrolka snímání tlaku pneu.

 

Po opětovných startech se kontrolka už nerozsvěcí, ale nejdou nastavit tlaky (když chci zmáčknout tlačítko SET), protože funkce je momentálně nedostupná.

Dá se to nějak spravit přes dlouhý kódování, abych nemusel do servisu?

 

 

20220401_142148.jpg

Editováno: , autor: hardhouse.trip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem totiž jen tak aktivovat asistent bdělosti (viz. screenshoty).

 

Po hodině jsem to zkusil připojit znovu, a zjistil, že se nějak přepnulo hlídání místo podle senzorů ABS, tak na přímé měření. Přímé měření bylo nakonec povoleno a ABS zakázáno, i když to má být naopak...

 

Chtěl jsem to dát tedy na původní hodnoty, ale upravit to podle aplikace nešlo, a navíc úplně zmizelo z infotainmentu z nastavení (CAR) položka pneumatiky...když dám nyní Stav vozidla, tak mi to akorát popřeje Šťastnou jízdu, ale už se ani nedostanu do záložky pneumatiky, protože najednou zmizela :-D

 

Myslím že asi nic jiného, než reflash jednotka ABS a infotainmentu v servisu nepomůže, že? :-(

Screenshot_20220401-132741.jpg

Screenshot_20220401-151254.jpg

Screenshot_20220401-163041.jpg

Screenshot_20220401-163055.jpg

Screenshot_20220401-163110.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • hardhouse.trip změnil název na Nefunkční nastavení tlaku pneu - nezobrazuje se nastavení pneumatik v infotainmentu

Ono totiž to nastavení říká, jestli v autě je nebo není rádio. Aktuálně tam dle všeho je nastaveno, že auto má měření tlaku v pneumatikách nepřímé a bez rádia, tak nejspíše z toho důvodu to z rádia zmizelo po jeho restartu.

Každopádně tohle odpovídá kódování pro ABS 5Q0, nevím, jestli ty tam nemáš náhodou 2Q0 nebo jiné. Nicméně ty pozice jsou tuším zrovna pro TPMS stejné 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni to vezmou přes online funkce a nakódují to online. Pokud by se v tom ale někdo šťoural, tak lze v jednotce vidět, že tam někdo něco měnil za hodnoty. Extrémní případ by byl, že řeknou, že se v tom někdo hrabal mimo servis a záruky je konec. Nemyslím si ale, že to nastane. Můžeme se ale domluvit v soukromé zprávě, to nějak dáme dokupy :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...