Přejít na obsah

SW update DSG


dfga

Doporučené příspěvky

Mal som ti dat vediet vysledok, tak tu je.... IMPA (Panonska, Bratislava): netusia absolutne o com hovorim. Ziadny SW update pre DQ381 podla nich nie je, ich mudry pocitac im nic neukazuje a ich servisak o tom nikdy nepocul. A este sa ma spytal, ze ci som si isty, ze to nerobia len niekde v garazi....

 

Vies mi prosim napisat, kde si bol a ako presne ti to vyfakturovali? Nech sa skusim opytat este v inom autorizaku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím vespolek....před cca měsícem mi přišla zpráva od prodejce kde jsem auto kupoval ( asi před dvěma lety), že se na moje auto vztahuje svolávací akce na přehrání SW převodovky. Od 6.9. jsem mohl zajet ke kterémukoli prodejci Škoda, že mi SW přehrajou. Minulý týden mi update provedli a řazení ze 4 na 3 je už bez cukání. Auto jsem tam přivezl s tím, že buď to bude hotové v ten den ( pokud bude stačit přehrát jen ten SW), nebo pokud by se muselo měnit nějaké čerpadlo, tak by tam auto zůstalo dva dny.

Auto je r.v. 2017

Screen Shot 09-25-22 at 06.30 PM.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dfga - takze EgoVan Michalovce som skusal len mailom + dalsie 2 VW zastupenia, no bez odozvy. Asi pojdem priamo do predajne sa na to spytat.
@kominor - ja mam auto dovezene z Nemecko kde bol servis len v skoda (aj prezuvanie pneu) a mam presne to co ty. pred chvilou som pisal do IMPA presne s tym kodom na zvolavacku, co si dal a ze vraj pre moja vozidlo NIE JE mozne ist na update. Takze naozaj netusim, kedze ja mam r.v. 01/2018 a mam presne tie iste problemy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len mi prislo zvlastne ze kominor ma MR 2018 tak ako ja a neplati to pre mna. Ci je to limitovane tym, ze som si auto nekupil na slovenku, pride mi to celkom chore...

Zistil som, ze jeden znamy robi v Skoda, tak mu zavolam ze kolko vlastne stoji ta SKODA diagnostika, lebo ocividne sa bez toho nepohnem dalej...

Potom sem dam koment, co robit ked ma niekto rovnaky problem a tiez sa ho netyka zvolavacka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Riesim to preto, leco mi to robi presne to co im: 1) dlho toci dvojku pri preradeni na 3-ti stupen a 2) podradenie z 4 na 3 na take sklbnutie.
Im to update poriesil bez ziadnych HW updatov, takze by som to chcel aj ja.
Aktualne nie je ina cesta, len ist na diagnotiku do Skoda, no to sa moze vysplhat na celkom dost eur a to este nic na aute neurobili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 9. 2022 na 18:37, kominor napsal:

Zdravím vespolek....před cca měsícem mi přišla zpráva od prodejce kde jsem auto kupoval ( asi před dvěma lety), že se na moje auto vztahuje svolávací akce na přehrání SW převodovky. Od 6.9. jsem mohl zajet ke kterémukoli prodejci Škoda, že mi SW přehrajou. Minulý týden mi update provedli a řazení ze 4 na 3 je už bez cukání. Auto jsem tam přivezl s tím, že buď to bude hotové v ten den ( pokud bude stačit přehrát jen ten SW), nebo pokud by se muselo měnit nějaké čerpadlo, tak by tam auto zůstalo dva dny.

Auto je r.v. 2017

Screen Shot 09-25-22 at 06.30 PM.JPG

Zdravím. Prosím vás nevíte jaký SW jste tam měl před tím nebo jaký vám tam nahráli po této akci ?  Právě mám problém s tím cukáním z 4q na 3q ale je tam takový zádrhel který řešíme. 

 

Děkuji za odpověd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj 1632 vraj vysla 16.6. 2022.

Je to najnovsi SW pre moju DSG.

Robil to autorizak.

Mám ale Passat 2018 2.0 TDI 7DSG DQ381 motor DFGA 110kW.

Robilo mi to problemy pri rozjazde s autohold, zo 4na3 a z 2na3, jazdim len na D, S nepouzivam, pri brzdeni to kope zbytocne.

Stalo to 60eur, trvalo to hodinu aj so skusobnou jazdou.

Robil sa aj hard reset prevodovky (naučí sa). 

VW to urobil na počkanie cez reklamáciu cukania DSG ich to pustilo. 

Priamo vraj SW nevedia spraviť na novší. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, dfga napsal:

Ahoj 1632 vraj vysla 16.6. 2022.

Je to najnovsi SW pre moju DSG.

Robil to autorizak.

Mám ale Passat 2018 2.0 TDI 7DSG DQ381 motor DFGA 110kW.

Robilo mi to problemy pri rozjazde s autohold, zo 4na3 a z 2na3, jazdim len na D, S nepouzivam, pri brzdeni to kope zbytocne.

Stalo to 60eur, trvalo to hodinu aj so skusobnou jazdou.

Robil sa aj hard reset prevodovky (naučí sa). 

VW to urobil na počkanie cez reklamáciu cukania DSG ich to pustilo. 

Priamo vraj SW nevedia spraviť na novší. 

 

 

ahoj
 

Jaké máš číslo HW a SW myšleno DSGčka ? A jak dlouho na tom jezdíš ? Auto je výroba 2018 nebo uvedeni do provozu ? Mám také DFGA a SW 1404.  A co jsme se dopátrali tak už je nejnovější SW 1631 který vyšel cca měsíc po 1632. 

Editováno: , autor: Anthon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam, ale starý log z roku 2019.

 

-----------------------------

Address 02: Auto Trans (J743)       Labels:. 0BH-927-711.clb

   Part No SW: 0GC 300 042 H    HW: 0GC 927 711 G

   Component: GSG DQ381     H06 1404 

   Revision: 00H06V07   

   Coding: 0014

   Shop #: WSC 00000 000 00000

   ASAM Dataset: EV_TCMDQ381061 001

   ROD: EV_TCMDQ381061_VW37.rod

   VCID: 2B5F5A6E420539171C-807E

No fault code found. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, dfga napsal:

Mam, ale starý log z roku 2019.

 

-----------------------------

Address 02: Auto Trans (J743)       Labels:. 0BH-927-711.clb

   Part No SW: 0GC 300 042 H    HW: 0GC 927 711 G

   Component: GSG DQ381     H06 1404 

   Revision: 00H06V07   

   Coding: 0014

   Shop #: WSC 00000 000 00000

   ASAM Dataset: EV_TCMDQ381061 001

   ROD: EV_TCMDQ381061_VW37.rod

   VCID: 2B5F5A6E420539171C-807E

No fault code found. 

 


Děkuji. Pomohl jsi mě. 👍💪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som dostal vyjadrenie, co to znamena "ist na diagnostiku do IMPA", no neviem ci je to hodne zaplatit mozno aj 250-300 eur (zavislost od toho, kolko hodin budu na tom "pracovat") len za diagnostiku...   Samozrejme ked sa pripojilo auto v servise, tak neboli ziadne hlasky o chybach.

 

Viete mi prosim niekto napisat, co sa mysli pod "prispôsobenie RJ prevodovky a vykonal by som adaptáciu spojok" ?

 

Vyjadrenie z IMPA ohladom diagnostiky:

"Dobrý deň, ak nebude nutné rozoberanie súčastí a bude sa diagnostika vykonávať iba pomocou diagnostických prístrojov, predpokladáme diagnostiku v rozmedzí 1,5-3h. Niekedy je to menej a niekedy viac. Pri našej hodinovej sadzbe 84eur s DPH sa bavíme o cene cca od 130 do 260eur. Nevylučujem však , že to môže byť menej ,ale pri časovo náročnejšej práci aj viac. Zväčša sa však bavíme o cca 2 hodinách. Preto som písal 1,5-3h. Podľa toho čo sme si písali a chybu zapríčiňuje prevodovka, je však možné, že v pamäti chýb nebude žiaden záznam a ako som spomenul nižšie v komunikácii nevidím pri vašom vozidle spomenutý problém. Ak to bude takto, tak by som odporučil vykonať prispôsobenie RJ prevodovky a vykonal by som adaptáciu spojok. Niekedy takéto problémy so zašklbnutím rieši práve tento úkon. Tento úkon trvá cca 1,5h a treba mať vozidlo natankované nakoľko sa tento úkon vykonáva za pomoci diagnostického prístroja pri jazde vozidlom a nie je možné ho vykonať na mieste. Ak sa rozhodnete riešiť problém u nás, bude dobré ak pri odovzdávaní vozidla ukážete technikovi prejav závady."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj u mne špatny snimač poloha spojky 1 ,tudíš řadí jen kvalty 246 viz priloha1 

Na jedničce je vždy rozdíl mezi požadovaným a skutečným tlakem. Jak v poloze P tak i v D.  snímač špatně ukazuje priloha 2.3

když je to  snimač spojka 2  řadi 1357

problem vzniknul po vyměně oleje  ,měnil sem při 60tkm , pri vypuštěni klesne tlak v systemu a  snimače začnou  hlasit nesmysl 

oprava vyměnou  mechotroniky bratru za 35 a více ve škodovce se o tom ví pada to u všech ,karog kodiag superb ale i napříč koncernem 

 

dal je možnost jit cestou vyměny onech snimaču v mechotronice svepomoci , snimače se daji objednat v chině ALI dokonce i inovovana verze  priloha 4

dost lidí to už ma u dq 380 ,381 ,500 za sebou a funguje to 

 

 

 

311211641_1587772331620998_2130384921112750142_n.jpg

a7263128-1f5e-460a-9bfd-3f7ee19ffb9b.jpg

5a45a96d-1cd7-47bd-a97c-c3dce1962fd8.jpg

7f677b22-2ab3-4b80-a3af-6cea61a7fab2.jpg

Editováno: , autor: fx99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...