Přejít na obsah

SW update DSG


dfga

Doporučené příspěvky

Adaptace a upgrade SW vybavení jednotky jsou dvě naprosto odlišné věci. U adaptace, pouze a jen smažou naučené hodnoty a dají factory sttings hodnot pro spojku a převodovku..nikoliv SW úpravy či nové "feature". U upgradu SW vybavení jednotky, dochází k přehrání celého SW, tedy oprava bugů. nasazení nových funkcí, případně skvalitnění chování toho co jednotka ovládá. Jestli se po přehrání dělá tovární nastavení nevím...za mě by to dávalo smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu aspoň vidno dilentatizmus Škody oproti VW kde mi to na počkanie urobili. 

Aj preto som išiel do Passatu, nehovorím o hliník napravnici, odhlucneni, pozdĺžne nastaviteľných opierkach hlavy, atd. atď. 

Mne u nás v Škode povedali, že ani jedno auto nebolo ešte s DSG na reklamáciu, tak ti ľudia sú potom úplne spoko s tým, že keď brzdia tak zo 4 na 3 vyskakuje prevodovka z auta, alebo ti zamestnanci v servise Škoda sú neschopní alebo bezradni? 

Musel som 30km do iného mesta do VW, u nás VW servis nemáme len Škoda, ale hneď mi povedal, že meniť veci vedia ale SW na VW nič. 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že škoda to nechce přehrát a vw jo ještě neznamená že to neumí. Tam je problém ten že pokud to není pod VINem vozidla nebo na to není servisní akce tak to neudělají. A jeden z důvodů je to že se může stát kdy po aktualizaci SW může padnout DSG. Proto jsem si svojí ještě přehrát nenechal a zjišťuji info okolo co se dá aby to bylo bezpečné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem byl na pravidelné prohlídce a bylo mi nabídnuto přehrání nového softu v DSG v rámci svolávačky. Nicméně po opuštění servisu oranžová kontrolka a závada DSG, takže nazpět do servisu a technik mi sdělil, že pokud se po přehrání softu vyskytne tato chyba, tak se musí vyměnit čerpadlo oleje v DSG, práce na dva dny a na náklady Škodovky. Pocitově už DSG tolik neškube 4-3 i při rozjezdu na autohold to neškubne. Takže za mě lepší, až na ten zádrhel s čerpadlem, ale to by se mělo vyřešit....

Superb 3 TDI 2.0 r.v. 09/2017

 

IMG_2251.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, Martin_V napsal:

aha, tak toto je dost silny argument pre mna, kedze ak mi to neurobi Skoda tak potom pri tejto zavade si to budem musiet platit sam, co nebude nic prijemne...

Tak skusim pockat, ci sa moje VIN neobjavi medzi zvolavackami, aj ked tomu nedavam sancu

Servis mi sám nezavolal, řekli mi to včera jak jsem dojel na pravidelný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, roman.petrun napsal:

Dnes jsem byl na pravidelné prohlídce a bylo mi nabídnuto přehrání nového softu v DSG v rámci svolávačky. Nicméně po opuštění servisu oranžová kontrolka a závada DSG, takže nazpět do servisu a technik mi sdělil, že pokud se po přehrání softu vyskytne tato chyba, tak se musí vyměnit čerpadlo oleje v DSG, práce na dva dny a na náklady Škodovky. Pocitově už DSG tolik neškube 4-3 i při rozjezdu na autohold to neškubne. Takže za mě lepší, až na ten zádrhel s čerpadlem, ale to by se mělo vyřešit....

Superb 3 TDI 2.0 r.v. 09/2017

 

IMG_2251.jpeg

Prosím tě můžu tě poprosit o výpis diag. kde bude SW a HW DSG. Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera jsem dal auto do servisu na výměnu olejového čerpadla a dnes telefonát od technika, Rozdělali DSG a zjistili, že bylo upadené víčko od čerpadla a to udělalo paseku, takže jediná možnost je vyměnit převodovku za novou, cena asi 106 tis. Servis řeší se Škodovkou kdo to zaplatí, auto je po záruce. Takže držte palce. 

Editováno: , autor: roman.petrun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 11. 2022 na 9:20, roman.petrun napsal:

Takže včera jsem dal auto do servisu na výměnu olejového čerpadla a dnes telefonát od technika, Rozdělali DSG a zjistili, že bylo upadené výčko od čerpadla a to udělalo paseku, takže jediná možnost je vyměnit převodovku za novou, cena asi 106 tis. Servis řeší se Škodovkou kdo to zaplatí, auto je po záruce. Takže držte palce. 

No pěkný. To má škodovka docela průser když jen kvůli jejich ofiko SW odejde celá DSG. Tak hlavně nepolevit a tlačit na ně aby si to zacálovali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, cosby napsal:

Ono je to vše trošku jinak.Chyba v té DSG je již než se začne SW přehrávat.Jedná se o to,že se povolují šrouby na čerpadle a to dává menší tlak.SW má být pouze citlivější a tlak hlídat.pokud po přehrátí chodí chybu,mění se čerpadlo se šrouby

Povolování šroubů se objevovalo u prvních 7q DSG z počátku výroby. Takže aut kterých se toto netýká by to mělo být v pohodě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, dfga napsal:

Vieme aj orientačne v akom roku mesiaci bol ten problém? 

Nějaké datumy měl pan Sixta na stránkách. Jenže třeba moje DSG je vyrobena 31.7.17 na zkušebně byla 1.9.17.  A podle toho co má na stránkách pan Sixta tak by tam měla moje DSG spadat ale dle asi 3 AS nespadá. Tak nevím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Update:

 

Tak jsem po aktualizaci. Dělalo se mimo AS. Aktualizovali jsme na SW 1427. A řazení je konečně bez cukání.  Najeto mám na novém SW Cca 1000km a zatím bez problémů. 
 

Takže pokud chcete aktualizovat SW nejdříve si přes autorizák zjistěte jestli se na vaši DSG nevztahuje tato akce 34J9 týká se přehrátí SW z důvodů ochrany komponent. Přesněji povolující se šrouby na čerpadle. Pokud zjistíte že se vás to netýká zjistěte si jaký máte SW/HW DSG.
 

Pokud budete mít SW: 0GC 300 042 H  a HW 0GC 927 711 G  a netýká se vás problém co jsem popisoval výše tak můžete aktualizovat na verzi 1427 ale POZOR toto se týká vozidel s předním náhonem + si od někoho kdo to bude dělat 100% zjistit kompatibilitu nahrávaného SW. Pro 4x4 popřípadě 4Motion bude SW jiný. A pokud bude SW/HW DSG také jiný tak samozřejmě i nahraný SW se bude lišit. 
 

!!! TEĎ ZDŮRAZŇUJi POKUD SE ROZHODNETE AKTUALIZOVAT SW V DSG JE TO SAMOZŘEJMĚ NA VAŠE RIZIKO !!!

 

Já se rozhodl že to uděláme a podstoupím to riziko a musím zaklepat zatím se zadařilo. 


 


 


 

 

Editováno: , autor: Anthon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...