Přejít na obsah

Roomster 1.6 automat


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Prumer mam 8 (neco malo pres, najeto 18000), ale moje jizdy jsou 100% mesto (rano 7km do prace, odpoledne jezdeni po meste a domu). Obcas jednou dvakrat tydne sluzebka mimo mesto (cca 100km), o vikendu jsem obcas taky vyrazil za mesto.

Problem jsou ranni kratke jizdy (studenej motor, jen 7km, asi 10 krizovatek), na optimalni chod a spotrebu motoru by bylo potreba najet rano aspon 15-20km, proto je ta spotreba rano vyssi (prumer 9-10l za tech 7km, ale kdyz chytim zelenou vlnu, dostanu se na 8l), odpoledne si to seda. Ale pokud jedu dele jak tech 15 km, spotreba klesa, mimo mesto jedu prumerne okolo 6,5 - 7l. ale uz jsem i videl na Maxidotu udaj 5,4l, ale dlouho se tam neohral... :feve:

Takze asi tak, nehorsi spotreba je po ranu, toto radeji vypinam... :aggressive:

Editováno: , autor: martyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohuzel, spotreba je vyssi, je to cena za pohodli...ale i s manualem bude spotreba ve meste vyssi, zalezi kde a jak jezdis...

Tak jezdim ve meste 20% / 40% dalnice / 40% silnice 1-2 tridy... Uz se tesim na pondeli... -_-

Editováno: , autor: Crake
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes jsem mel tu moznost se projet u prodejce 1,6 automatem a musim rict, ze jsem mile prekvapen. Ovladani je vic nez prijemne - auto sice hodne radi, ale pokud neni pod tlakem tak moment prerazeni neni ani znat. Pri sviznejsi jizde je drobne skubnuti znat. Vzhledem k syrovosti motoru (2300km) byla i potreba po rpijezdu o neco vyssi - jel jsem s tezkou nohou... Dlouhodoby prumer melo auto 9,5 l /100 km s tim, ze casto jezdi jen po meste a jak predvadecka.. po zajeti a nauceni spravne manipulace s pedalem plynu by to nemel byt problem se dostat pod 8 l/100 km... Rekl bych, ze nasledovnik je vybran... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to blahopřeju... :palec2:

Přesně jak řikáš, myslím, že ten automat je povedenej, četl jsem na něj chválu...viz.: http://magazin.auto.cz/testy/skoda-roomste...-tiptronic.html

Myslel jsem, že budu víc využívat možnost manuálního řazení z důvodu třeba menší spotřeby ve městě. Ale spotřeba je stejná, ať řadím nebo ne.

Ale když jedu do hor, tak to si řadím sám (hlavně kvůli pocitu krouhat zatáčky pod plynem... lol ).

A taky při předjíždění si řadím, je to jistější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj je tam rozdil 45000 :(

...tak to jsem myslel, ze ceny sly celkove dolu... :feve:

ted jsem projel konfigurator, a zhruba pri stejne vybave, co jsem kupoval na jare, by to vyslo nyni o 40.000,- levnejsi...

...no hlavne, ze jsem si tenkrat vyhadal kartu na benzin za 20.000,-, pres leto ji projezdil, no a ted je cena benzinu o 7,- levnejsi...

to nastve... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Takze trosku orivim tohle tema. Az na spotrebu si na jizdu s automatem nemuzu stezovat. K dnesnimu dni mam najeto 75000km za 1 rok a 10 mesicu a musim rict, ze je vse tak jak ma... Bohuzel nyni v zimnich mesicich, kdy se kola krapet protaci, tak mam spotrebu kolem 10 l/100 km a to se mi zda byt celkem dost i kdyz? Dlouhodoby prumer mam 8,2.

No vidim to tak, ze pokud se s autem nestane nic zasadniho, tak jej budu mit jeste rok no a pak pujde do sveta... Jedine co mne mrzi, ze se ve Fabii nepocita s variantou 1,6 TDI s DSG, to by se mi mooooooc zamlouvalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám i s manuálem průměrnou za letošek (jaro/léto/podzim) vyrovnaných 7,6l/100km, loni na jaře to stejný, podzim o 0,2l víc a léto kvůli dlouhé cestě s bez nákladu a po okreskách za 7,2l/100km. Takže bych to neviděl jako něco nenormálního. Je ale pravda, že mám Roomstera a průměrné obsazení na jednu jízdu je přes 4,1 člověka a vždy plný kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky se přidám...aktuálně s automatem najeto 60.000km a jak rika Crake, az na tu spotrebu si nemuzu stezovat. Stale se tocim prumerem okolo 8 litru na 100km a i ted v zime. Spis mam pocit, ze daleko vic na spotrebu maji vetrne podminky, a to zda mi fouka dozad nebo proti. Ty nemuzu ovlivnit, tezkou nohu ano... ;)

Ale jinak spokojenost, razeni uz ani nevnimam, a ani nevim, kdy jsem si naposled prepnul na manual...jen pri predjizdeni kvuli akceleraci tam kopnu S - zadna prodleva, hned si to podradi a drzi motor ve spravnych otackach...

A sestka na dalnici je k nezaplaceni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Takze trosku orivim tohle tema. Az na spotrebu si na jizdu s automatem nemuzu stezovat. K dnesnimu dni mam najeto 75000km za 1 rok a 10 mesicu a musim rict, ze je vse tak jak ma... Bohuzel nyni v zimnich mesicich, kdy se kola krapet protaci, tak mam spotrebu kolem 10 l/100 km a to se mi zda byt celkem dost i kdyz? Dlouhodoby prumer mam 8,2.

No vidim to tak, ze pokud se s autem nestane nic zasadniho, tak jej budu mit jeste rok no a pak pujde do sveta... Jedine co mne mrzi, ze se ve Fabii nepocita s variantou 1,6 TDI s DSG, to by se mi mooooooc zamlouvalo...

Chtel jsem se zeptat jestli jste uz menili kapalinu v prevodovcce (Aisin 6-ti kvalt)? Prodejce mi rikal, ze to je "dozivotni" napln, ale me se tomu nechce verit, aby ten zivot nebyl prilis kratky. Vymena je trochu delikatni zalezitost, mam obavu, aby to nekdo nezvoral.

Vozime rodinu ve Fabii-II kombi, vetsinou Praha-Brno, najeto 25000, stari 2,5 roku, spotreba na dalnici prumer 5,9 , dlouhodobe kombinace mesto/dalnice 7,1.

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem se zeptat jestli jste uz menili kapalinu v prevodovcce (Aisin 6-ti kvalt)? Prodejce mi rikal, ze to je "dozivotni" napln, ale me se tomu nechce verit, aby ten zivot nebyl prilis kratky.

V servisni knizce najdes co se kdy dela pri vymenach oleje/servisu. Tam je taky napsany, jestli se olej meni nebo ne a pokud ano, tak kdy. Tady ti těžko zasvěceně někdo odpoví. Už vůbec ne pak odborník umr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...