Přejít na obsah

Dálkový start auta


kosumberak

Doporučené příspěvky

Ahoj, má prosím někdo zkušenosti s dálkovým nastartováním auta kvůli předehřátí auta v zimě?

Dodělání Webasta mi v Liberci nacenili na 36tis s DPH

Druhá možnost je autoalarm Pandora - ten krom alarmu umí na dálku nastartovat auto

https://www.carsecurity.cz/pandora-smart-gsmgps-autoalarm/

cena 19 600 s DPH

Ale nejsem si jistý tou Pandorou... co když přestanou vyvíjet aplikaci apod, bojím se podpory. 

Je ještě nějaká možnost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě spíš webasto... Funguje téměř okamžitě, předehřívá vodu (apsoň z fabriky, nevím jak dodělávané) a spotřebu má okolo 0,5L/h

 

Nastartovaný motor, co jen stojí, se minimálně zahřívá, takže doba než začne topit (pokud nemá nějakou elektrickou spirálu) je velmi dlouhá a navíc se skoro neohřívá voda ani olej a za studena se spaluje velmi bohatá směs, takže na začátku žere určitě o dost více, než webasto...

 

A ještě je třeba se podívat na právní stránku věci, v některých zemích je zakázáno stát v nastartovaném autě, natož když by v něm nikdo nebyl a bylo zamčené, takže i na toto je třeba brát ohled...

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U webasta je trochu nevýhoda, že klade větší nároky na baterku a je třeba ji udržovat v dobré kondici, protože všechno běží jen z baterky, to jsem předtím nepsal. Z výroby se dává kvůli tomu AGM místo EFB když je v konfiguraci nezávislé topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám NT (origo Webasto z fabriky) již na 3. autě, nyní O3FL (LK) již 5-tým rokem.
Vždy původní baterie, v zimě jak mrzne NT má takřka denní provoz (někdy i vícekrát za den), v létě poté pravidelné vzdálené odvětrávání přehřátého interiéru v letním režimu.
Žádný problém, je lepší to ale vždy vzít již jako příslušenství auta z fabriky, dodělání vyjde dost draho.


Pandora - kdysi mě to velice zajímalo, je to ale ruSSácký produkt, tzn. nejen, že to je krajně nepřátelská země, tak nevím, jaké zadní vrátka to může být. V dnešní situaci navíc netuším, jak jim to vůbec se západem funguje, co si pamatuji, jejich cloud servery byly právě v Mordoru, to bude nyní asi ustřihlé, ale je možné že to stěhovali někam na západ. Technologicky jistě zajímavé, ale s Mordorem NIC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Dálkový start auta

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...