Přejít na obsah

Vibrácie pri vyššej rýchlosti


TomasHR

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

tak riešim už vyše roka nepríjemné vibrácie, ktoré začínajú od rýchlosti 100km/h. Nevibruje pri brzdení, ani to neprechádza do volantu. Mam S3, A7, 110kW, diesel predokolka. V servise ma najprv odpalkovali špatnými pneu, potom diskami. Nakoniec som to pomenil, problém samozrejme pretrvával a pretrváva ďalej. Tak som skúsil iný servis kde vymenili obe predné poloosy na záruku. No samozrejme nepomohlo. Robí to stále aj keď pridám alebo uberiem plyn, aj ked vyhodim do neutralu. Tažko identifikovať, že či to ide  z predu alebo zo zadu. Geometria je viackrat robená a skontrolovaná v rôznych servisoch a vždy bola tip top. Pneu kúpená už tretia nová sada. Jedina vec na ktoru som zatial prišiel je ze ked sa auto dvihne na zdvihaku a pusti naspäť dole tak na chvíľu prestane vibrovať a po prejdeni par desiatok KM sa cele rozvibruje. Tak čo meniť? Diel za dielom na naprave? Prednej? Zadnej?

 

Ďakujem za nejaké tipy, rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud už máš vyzkoušeny jiné disky a pneu, tak to musí být něco jiného co rotuje. Polosy už máš nové, takže zbývají ložiska a kotouče. Plus všechny dosedací plochy musí být čisté (ložisko/kotouč, kotouč/disk). K vyloučení přední/zadní nápravy mě napadá zkusit válcovou zkušebnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Este som ich nemenil, auto ma najazdenych 80.000 km, prevažne dialnica, akurát že  tie vibrácie už sú pri každej rýchlosti, nielen pri vyssej. Ešte ma napadol zotrvačník, nemôže to spôsobovať on?

 

Opäť skontrolovaný podvozok, nikde žiadna vôľa, geometria tip top, nové pneu, nové disky. Keď stojí, je úplne kľudné, žiadne vibrácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes som bol teda na ten test, vpredu vľavo 48%, vpravo 54% a vzadu to ukazuje vľavo 62% a vpravo 64%. Takže tlmiče zjavne po smrti. I keď neviem či to je dôveryhodné.

 

Tak a teraz otázka…dať originály alebo by ste šli do Bilsteinu? Menili by ste aj pružiny?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...