Přejít na obsah

Bouchání jakoby od přední nápravy


ROMIK

Doporučené příspěvky

Zdar.Mám najeto 56000 a začalo mi něco bouchat jako by od přední nápravy při jizdě nervnostmi.Dělalo to už minulou zimu ale v létě se to stratiloDělá to jenom jak je chladněji ,jak je tepleji není nic slyšet.Je to velmi nepravidelné,nejvic jak auto stojí venku a mrzne tak kolem +6 a níž.Už jsem prošel gumy stabilizatoru,kosti ale jsem nic nenašel.Nemůže to mít spojitost,při větší rychlosti a brždění mi trochu kmitá volant,brzd.pedál je OK.Setkal jste se už někdo stím.

Editováno: , autor: ROMIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to nabrany snih - mezi drzakem a vyfukem - mel jsem tam dost pekny led - a vybrovalo to do podvozku. Ale to se musis bortit snehem jako ja, kdyz rano kolem 3 musis do prace a posipaci nikde a na ceste 30 cisel snehu :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to nabrany snih - mezi drzakem a vyfukem - mel jsem tam dost pekny led - a vybrovalo to do podvozku. Ale to se musis bortit snehem jako ja, kdyz rano kolem 3 musis do prace a posipaci nikde a na ceste 30 cisel snehu :t

No tím sněhem asi těžko,letos ještě nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar.Mám najeto 56000 a začalo mi něco bouchat jako by od přední nápravy při jizdě nervnostmi.Dělalo to už minulou zimu ale v létě se to stratiloDělá to jenom jak je chladněji ,jak je tepleji není nic slyšet.Je to velmi nepravidelné,nejvic jak auto stojí venku a mrzne tak kolem +6 a níž.Už jsem prošel gumy stabilizatoru,kosti ale jsem nic nenašel.Nemůže to mít spojitost,při větší rychlosti a brždění mi trochu kmitá volant,brzd.pedál je OK.Setkal jste se už někdo stím.

Je třebna vyměni pryžová lůžka stabilizátoru 1J0 411 314R dva kusy . u modelů do MR2000 včetně je nutno vyměnit i sponu 1J0 411 336D

Lůžko stojí asi 200,-, spona 287,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No najetých 56tis je snad nový auto. Tak si myslím, že výměna sil. stabíku zbytečná. Teda jestli stím nejezdíš motokros. :scooter:

Vřdyť je to prkotina Já jsem to měnil asi v 80 000. Ty silentbloky vypadaly jako by jim nic nebylo a po výměně je klid. To bouchání bylo docela dost intenzivní.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No najetých 56tis je snad nový auto. Tak si myslím, že výměna sil. stabíku zbytečná. Teda jestli stím nejezdíš motokros. :scooter:

vymen to a neolutujes. ja som to menil tiez, je to pomerne jednoduche. ja som menil iba gumy, drziaky ostali povodne. ta guma casom stvrdne a prestane ten stabilizator pevne drzat.

ak ti mozem odporucit tak kup rovno original skodovacke, ja som najprv kupil "nahradu" a po roku sa to vydralo a tak som kupil dalsie uz v skodovke -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam vymeneno vsechno a stejne raz do kasle. Takze bud horni luzka tlumicu a nebo silentbloky predni npravnice - jsou tam dva kousky - uz se na ne opravdu moc tesim :(

post-27-1166720064.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou ruzne typy tech silentbloku na stabilizatoru?Dle motorizace?Mam 1,8T r.v.00-MR01.

Diky za odpoved.

ano su 2 druhy - hladky sa pouzival na starsich typoch auta a taky s drazkou sa dava na novsie typy aut. neviem od kedy to menili, ale bud sa mrkni pod auto aky mas, alebo kup s drazkou + k tomu kovovy drziak aby to pasovalo. lacnejsie ale bude mrknut sa pod auto a kupit spravny typ, lebo staci menit iba gumu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou ruzne typy tech silentbloku na stabilizatoru?Dle motorizace?Mam 1,8T r.v.00-MR01.

Diky za odpoved.

ano su 2 druhy - hladky sa pouzival na starsich typoch auta a taky s drazkou sa dava na novsie typy aut. neviem od kedy to menili, ale bud sa mrkni pod auto aky mas, alebo kup s drazkou + k tomu kovovy drziak aby to pasovalo. lacnejsie ale bude mrknut sa pod auto a kupit spravny typ, lebo staci menit iba gumu ;)

A stále dokola. Je třebna vyměni pryžová lůžka stabilizátoru 1J0 411 314R dva kusy . u modelů do MR2000 včetně je nutno vyměnit i sponu 1J0 411 336D

Lůžko stojí asi 200,-, spona 287,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

nechce se mi zakladat novy tema, ale potrebuju radu, ci spise zkusenost

me na predni naprave neboucha ale spis duni...nidky mi to nedelalo a ma pocit ze to zaslo az co sem chvili jezdil na 15kach...myslite ze je to nejak mozny?to ze mi vrze naprava v 76000 nehodnoti, ale to duneni pri prjezdu jakykoliv nerovnosti je silene divny, u 18tek sem si toho nevsiml

cirou nahodou nemate tuseni cim by to tak mohlo byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mě se taky ozývaj rány na nerovnostech od předku

byl jsem u mechanika a zvednul to pajcrem ozkoušel kde co a že nic není znát

já mu říkal že asi uložení stabilizátoru,ale on že tam vůli nevidí

myslíte že to je na výměnu i když se mu to nezdá, jemu celkem věřím, dost se vyzná a zatím vždy vše odstranil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a přeqapen jsem byl podruhý když jsem to ted měnil

ten pták mě dal uložení na jinej průměr stabiku a když jsem se patl na sponky, tak prej už mám nový

auto na heveru a rozebraný a uložní k prdu s jiným průměrem a eště jiný sponky :(

tak zase škodovka zabodovala :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...