Přejít na obsah

Nastavení max. rychlosti s přívěsem na víc než 80 km/h


o2-tdi2.0-bkd

Doporučené příspěvky

Ahoj vespolek,

mám Octaiva III s funkcí čtení dopravních značek. 

 

Při připojení přívěsu se mi ale začne na maxidotu zobrazovat max. rychlost 80 km/h (a na velkém displeji v navigaci symbol 80 a auto s vlekem).

Přitom přívěs mám homologovaný na 140 km/h, takže to co ukazuje auto pro mě nedává smysl.

 

Dá se to nějak přenastavit (v nastavení jsem to nenašel, tak možná přes diagnostiku)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze mas zapnute zobrazenie znaciek pre supravu s privesom, ked auto zisti, ze je pripojeny prives. No a tiez predpokladam, ze niekde v zakone o cestnej premavke mate uvedene, ze maximalna rychlost jazdy s privesom je 80 km/h, preto ti auto ukazuje max. 80. Ak nechces, aby ti tuto znacku ukazovalo, tak staci vypnut to zobrazenie znaciek pre jazdu s privesom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Pokud je třeba, zapni si omezovač rychlosti, nebo výstrahu pro (zimní) pneumatiky.

2. Toto bude způsobené zapnutím čtení dopravních značek i pro přívěsy.

@misor1994 Ty předpisy jsou trochu složitější, takže se na ně vesele kašle... platí, že nejvyšší dovolená rychlost soupravy je nejnižší z max. konstr. rychlostí prvků soupravy. Soupravy nad 3,5t, nebo s přívěsem kat. O2, nebo O3 = automaticky 80 km/h. Nějakým podivným způsobem se podařilo prolobovat, že (naprosto konstrukčně nevhodné) vozíky od baumaxu mohou mít až 130 km/h. K čemu je mít homologaci v ČR na 140 km/h, to netuším :D Kdo někdy jel pořádně naložený, ví, že těch 100 km/h je až až. A teď nemyslím sebevrahy s plaťáky v dodávkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...