Přejít na obsah

Nefungující zamykání kessy po drobné aktualizaci?


cross

Doporučené příspěvky

Ahoj, dnes jsem seděl v autě, vyskočila drobná aktualizace (náhodou jsem udělal foto, lepší nemám). Nejsem teď v autě, ale pokud se dá zjistit bližší detail, můžu později zjistit.

 

Nevím, jestli to souvisí, ale najednou mi nefunguje zamykání dotekem na klice. Appkou i klíčem funguje. Odemykání chycením kliky taky funguje.

 

Nestalo se vám někomu to samé?

IMG-20240111-WA0003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že teda nejsem sám... auto mi nezavírá dveře, prostě nezacvaknou (nebavím se o zamykání, ale zavírání). Dá se něco prostříknout? Ten plast ve dveřním zámku se má nějakým způsobem sklopit, pak zamáčkne mikrospínač na detekci otevřených dveří. Šel volně, ale nezaaretoval se... není moc příjemné jet prevních 5 km s rukou na klice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, cross napsal:

Ahoj, dnes jsem seděl v autě, vyskočila drobná aktualizace (náhodou jsem udělal foto, lepší nemám). Nejsem teď v autě, ale pokud se dá zjistit bližší detail, můžu později zjistit.

 

Nevím, jestli to souvisí, ale najednou mi nefunguje zamykání dotekem na klice. Appkou i klíčem funguje. Odemykání chycením kliky taky funguje.

 

Nestalo se vám někomu to samé?

IMG-20240111-WA0003.jpg

Ahoj, mám naprosto stejný pocit po včerejší "drobné" aktualizaci.

Kliky prostě přestaly reagovat a neodemykají za madlo, ani nezamknou po dotyku.

Jezdím denně a za absolutně každého počasí. Problémy v zimě jsem zaznamenal dříve jen občas a to spíš, když byly dveře celé mokré, než že by šlo o mráz a to ještě ne na všech dveřích (běžně zamykám i odemykám levými zadními, protože si dávám aktovku na zadní sedadlo) jiné dveře palec vzaly a když to oschlo, tak braly palec všechny v pohodě.

Odemknout vzetím za kliku ale šly vždy.

Aby ale nešly žádné vůbec, to je prvně a nedivím se pocitu souvislosti s aktualizací.

Uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zamykal předtím asi 2 dny zpět a v pohodě. Pak jsem seděl v autě, stáli jsme asi 40 minut v nastartovaném autě a během toho jsem provedl aktualizaci. Asi po půl hodině jsem chtěl auto zamknout a už to nešlo.

Předpokládám, že odinstalovat poslední balíček nelze (auto mám teprve měsíc, nemám to prostudované).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cross, zkus jako já, základní IT postup a schválně mi dej vědět.

Teď jsem byl v autě a zkusmo jsem restartnul infotaiment a světe div se, opět odemyká a dotykem zamyká na všech dveřích, jako dříve.

 

Editováno: , autor: Zzzzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky  u mě proběhla aktualizace. Kessy funguje zatím bez problémů. 

Tajně jsem doufal, že by aktualizace mohla vyřešit problém s parkovacími senzory, ale to se bohužel nestalo. 

Každý třetí až pátý start chyba - pomoc při parkování + funkce manévrovací brzdění. Opětovné nastartování problém vždy vyřeší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odemkl jsem auto a zkusil zamknout - nefungovalo.

Pak jsem hledal, jak restartovat infotainment a nenašel jsem. Ale jestli se to dělá tím tlačítkem na vypnutí, tak jsem to párkrát zmáčkl a potom už zamykání fungovalo. Takže díky za tip :)

 

Jinak s parkovacími senzory problém nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky občas registruji problém, kdy mi auto nejde zamknout a to aktualizace zásadně neprovádím, vysledoval jsem, že to způsobuje stropní osvětlení, které pouze sníží svou intenzitu, ale nevypne se, tak jak by mělo při zavření všech dveří. V mém případě pomůže pouze otevřít a znovu zavřít dveře od řidiče, případně dveře, které byly zavřeny jako poslední, poté již auto jde zamknout a vše funguje jak má. Je to pouze ojedinělá záležitost, již dlouho se mi to nestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

@cross len pre info - reštart infotainmentu neznamená zhasnutie displeja a zapnutie displeja dvojitým "stlačením" tlačítka vyp/zap.

pre reštart je potrebné držať tlačítko ca 15 sekund - displej po ca 10 sek najprv zhasne, tlačítko ale držíme stále - displej sa znova rozsvieti a po ca 2-3 sekundách zhasne druhý krát. Potom tlačítko pustiť a infotianment reštartuje zobrazením loga ŠKODA a oznámením, že štartuje navigácia (v prípade Columbusu).

 

On 1/12/2024 at 4:07 PM, Lasse said:

Taky  u mě proběhla aktualizace. Kessy funguje zatím bez problémů. 

Tajně jsem doufal, že by aktualizace mohla vyřešit problém s parkovacími senzory, ale to se bohužel nestalo. 

Každý třetí až pátý start chyba - pomoc při parkování + funkce manévrovací brzdění. Opětovné nastartování problém vždy vyřeší. 

do posledného SW, ktorý sme tu hromadne dostali vložil programátor reset parkovacích senzorov pri reštarte infotainmentu, aby vždy po naštartovaní fungovali správne.

Niekto ale zabudol, že infotainment - aspoň u mňa - nereštartuje vypnutím motora. Len zhasne displej, ale všetko žije ďalej.

Pri naštartovaní auta tak senzory - u mňa asi v 60-70% prípadov hlásia poruchu. Vypnutie motora a nové naštartovanie však poruchu väčšinou odstráni, niekedy je to na dve naštartovania.

Pri reštarte infotainmentu sa vždy ohlási na moment žltá signálka a alarm v ľavom okne palubky o nefunkčnosti senzorov a hneď zhasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...