Přejít na obsah

Klimatizace dodělání/předělání


veisen

Doporučené příspěvky

Tak ano šedomodrá je na konektoru panelu na 12ti pinové na svorce 5 to souhlasí ale podsvětlení to nerozžehne :o( Ted jde o to jestli tenhle krátkej panel má mít podsvětlení na tomhle místě. Myslím to tak jestli nemám kabelový svazek (malá elektrika a motorky a čidla) z té verze jak říkáte ale ve skutečnosti jestli tenhle panel nemá mít jinou sadu (topení) a jestli tam ten podsvit nejde nějak v datový zprávě třeba z řídící jednotky motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ano šedomodrá je na konektoru panelu na 12ti pinové na svorce 5 to souhlasí ale podsvětlení to nerozžehne :o( Ted jde o to jestli tenhle krátkej panel má mít podsvětlení na tomhle místě. Myslím to tak jestli nemám kabelový svazek (malá elektrika a motorky a čidla) z té verze jak říkáte ale ve skutečnosti jestli tenhle panel nemá mít jinou sadu (topení) a jestli tam ten podsvit nejde nějak v datový zprávě třeba z řídící jednotky motoru.

podsvit nejde datově, (jde analog 0-12V)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu dílenskou přírušku mám (to je to stěma skřítkama ?) ale je právě pro ten hluboký panel a ve schématu o tom vodiči na podsvětlení není navís ani zmínka ale to neva to už ted vím od vás, jenže ted jestli je to tak i u tohohle panelu :o/. Na škodovku není nic jako celkové schéma elektriky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ano šedomodrá je na konektoru panelu na 12ti pinové na svorce 5 to souhlasí ale podsvětlení to nerozžehne :o( Ted jde o to jestli tenhle krátkej panel má mít podsvětlení na tomhle místě. Myslím to tak jestli nemám kabelový svazek (malá elektrika a motorky a čidla) z té verze jak říkáte ale ve skutečnosti jestli tenhle panel nemá mít jinou sadu (topení) a jestli tam ten podsvit nejde nějak v datový zprávě třeba z řídící jednotky motoru.

ten podsvit je u obou panelů na stejném místě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu dílenskou přírušku mám (to je to stěma skřítkama ?) ale je právě pro ten hluboký panel a ve schématu o tom vodiči na podsvětlení není navís ani zmínka ale to neva to už ted vím od vás, jenže ted jestli je to tak i u tohohle panelu :o/. Na škodovku není nic jako celkové schéma elektriky ?

jestli jsi si stáhnul DP, tak v ní jsou všechna schémata zapojené setříděná podle roku výroby, teda pokud jsi si stáhnul všechny ty archívy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kde mám ksakru zradu ach jo :o(

Jinak mi to vše maká krásně vše se hýbe jak má reaguje na čidla přivýrá klapku při jiném signálu z rychloměru reaguje na světlo prostě vše.

Ještě jak jsi mi dřív psal že kompresor spínáš přes pin 2 tak já ho spínám po modročerveném drátu. Ještě mě pak napadlo jedině že by to podsvětlení potřebovalo ještě něco jinýho nějaký další + někde či mínus někde.

Ještě v té příručce je napsáno že má být smyčka na konektoru u panelu 13a/7 a 6 netušíte jaký to má mít účel ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

uvažuju o předělání manuální klimy na Climatronic, ale jsem na tom špatně s časem...

Nenašel by se někdo, kdo by byl ochoten mi to spáchat - okolí Brno...

Mám OI po faceliftu rv.2002 - TDi 81Kw (momentálně manuální klima)

Díky za odpověď

Dante´s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš se dobejval do ovládání topení (manuální klima) kvůli prasklé žárovce a dojebal si tlačítko zapnutí klimy. Je volný a necvaká, nejde zapnout. Jde to tlačítko z toho vyndat a vyměnit, případně jak? Ještě jsem to nezkoumal. A je to stejný jako u Fabky, nebo to je uplně jiný? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

uvažuju o předělání manuální klimy na Climatronic, ale jsem na tom špatně s časem...

Nenašel by se někdo, kdo by byl ochoten mi to spáchat - okolí Brno...

Mám OI po faceliftu rv.2002 - TDi 81Kw (momentálně manuální klima)

Díky za odpověď

Dante´s

Ahoj...dělám to ale bohužel Praha....M:-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš se dobejval do ovládání topení (manuální klima) kvůli prasklé žárovce a dojebal si tlačítko zapnutí klimy. Je volný a necvaká, nejde zapnout. Jde to tlačítko z toho vyndat a vyměnit, případně jak? Ještě jsem to nezkoumal. A je to stejný jako u Fabky, nebo to je uplně jiný? Dík.

měl na to jít kámoš opatrněji nebo se někde zeptat .....

to jestli půjde ovládání zachránit nejde takto upřesnit ale vyměnit ano !!

ovšem je to jebačka ty táhla......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

uvažuju o předělání manuální klimy na Climatronic, ale jsem na tom špatně s časem...

Nenašel by se někdo, kdo by byl ochoten mi to spáchat - okolí Brno...

Mám OI po faceliftu rv.2002 - TDi 81Kw (momentálně manuální klima)

Díky za odpověď

Dante´s

Ahoj...dělám to ale bohužel Praha....M:-)))))

Praha, to by nevadilo, je to kousek ;-)

A kolik by jsi si za to vzal cca???

Vážně o tom uvažuji...

Dante´s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

uvažuju o předělání manuální klimy na Climatronic, ale jsem na tom špatně s časem...

Nenašel by se někdo, kdo by byl ochoten mi to spáchat - okolí Brno...

Mám OI po faceliftu rv.2002 - TDi 81Kw (momentálně manuální klima)

Díky za odpověď

Dante´s

Ahoj...dělám to ale bohužel Praha....M:-)))))

Praha, to by nevadilo, je to kousek ;-)

A kolik by jsi si za to vzal cca???

Vážně o tom uvažuji...

Dante´s

Už se to tu jednou řešilo a bylo to dost... Ale zase je to precizní práce, takže je na každém jestli si připlatí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, tak podsvětlení jsem už rozchodil, ale nelze regulovat, bud svítí nebo nesvítí. Nemusí se to někde nastavovat třeba v diagnostice ?

podsvit v panelu nejde nastavit (reguluje se změnou napětí)

Jak jsem zjistil, tak stejnou jednotku climatroniku má octa i superb, ale ten je zapojenej trochu jinak do auta - je možný že změnou kodování panelu je možný brát intenzitu podsvícení po canu místo přes A4. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci, tak podsvětlení jsem už rozchodil, ale nelze regulovat, bud svítí nebo nesvítí. Nemusí se to někde nastavovat třeba v diagnostice ?

podsvit v panelu nejde nastavit (reguluje se změnou napětí)

Jak jsem zjistil, tak stejnou jednotku climatroniku má octa i superb, ale ten je zapojenej trochu jinak do auta - je možný že změnou kodování panelu je možný brát intenzitu podsvícení po canu místo přes A4. ?

ee, kodováním se mění jen motorizace ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no už mi funguje vše. Ještě najít někoho z diagnostikou aby mi seřídil ty motorky.

Ale podsvit nelze měnit, na tom šedomodrým drátu jsme měl stabilizovanej zdroj a jel od 0-12 V při 4,1 V se panel rozjasní naplno pod 3,8 kompletně zhasne. Mám panel z octavky. Ten ze superbu se mi sice líbil že pípal ale nešel vůbec asi má jiný zapojení.

Tomuhle jde vše jen né regulovat svit. Když jsem se vněm bádal zjistil jsem že ledky mají společný pevný + a spínají se zemí, jenže, pak je to tam v smdčkách a mezi tištáky takže nejde zjistit zdali se to ovládá někde přes šváb nebo to jde rovnou na ten pin.

Takže regulace svitu nejde bud svítí naplno nebo vůbec což mě docela silně štve protože by to moc mlátilo do očí. Tak jestli na to nepříjdu prostě to tam někde rozpojím a vytáhnu to na nějakej tranzistor a budu to řídit za zády panelu.

Vám všem ostatním jde ten svit regulovat normálně ?

a máte ty nízký panely ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vášo psal jsi panel z octavie v octavii nerozchodíš ??? a jkej tam tedy máš ty ? a proč by neměl jít rozchodit ? už mi jde vše kromě regulace svitu.

On myslel panel za Superba v Octavii nerozchodíš ;)

Ten podsvit jsi už napojil na šedomodrý v autě, třeba za tím rádiem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vášo psal jsi panel z octavie v octavii nerozchodíš ??? a jkej tam tedy máš ty ? a proč by neměl jít rozchodit ? už mi jde vše kromě regulace svitu.

On myslel panel za Superba v Octavii nerozchodíš ;)

Ten podsvit jsi už napojil na šedomodrý v autě, třeba za tím rádiem?

Ahoj ano šedomodrý jsem zapojil podsvětlení funfuje, ale nereguluje se bud svítí úplně nebo nesvítí vůbec, jak točím s potákem podsvitu ostatní přístroje se mění ale tohle v půlce skokově zhasne.

Druhá věc, nemám kablík na diagnostiku takže nemohu nastavit motorky na pozice klapek.

stáhnul jsem si vag com ale s kabelem se na tom diagnostickém pinu nespojím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vášo psal jsi panel z octavie v octavii nerozchodíš ??? a jkej tam tedy máš ty ? a proč by neměl jít rozchodit ? už mi jde vše kromě regulace svitu.

On myslel panel za Superba v Octavii nerozchodíš ;)

Ten podsvit jsi už napojil na šedomodrý v autě, třeba za tím rádiem?

Muzu se zeptat z jakeho duvodu panel ze Supa v Octave nerozchodis? Vubec, jak se panel ze Supa chova v Octavii? Me pri kazdem stisknuti tlacitka pipa, dela to normalne panel z Octavie nebo jen ten ze Supa? Nekdo to tady takto psal, aspon sem to tak pochopil. Cili pokud pipa mam panel ze Supa a tim padem po zizalkach?

Totiz ja to ted pres vikend prekopal z manualu na Climatron, Climatron Climatronuje, topeni a klapky funguji uplne v pohode, ale mam s tim dva problemy:

1. Neukazuje mi to vnejsi teplotu, ale na to asi prijdu proc. Muze tam byt nejaka bota.

2. Druhy problem je prave podsviceni, nesviti a zatim sem neprisel na to jak ho rozchodit. Nechodilo to ani nasucho na stole. Sedo modry z konektoru T17b/10 mam pripojen primo do toho hejna dratu A4 za palubni deskou a napeti se tam meni od tech 2 do 12V. Kodovat se pro posviceni nemusi nic, jestli to dobre chapu.

Pokud ma kdokoliv jakykoliv napad budu vdecny za kazdou radu, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...