Přejít na obsah

Kontrolka airbagu


MartinB Octavia 4x4

Doporučené příspěvky

Už roky mám stejný "problém" ... Z ničeho nic mi začla svítit kontrolka airbagu. V servise nic nenašli, tak to jednoduše vymazali a chvilku to vydrželo. Pak se to objevilo znova. Tak znova kontrola, zase nic a pak výmaz. A po pár týdnech to bylo zpět. Shodli jsme se servisákem, že mám nějakou zradu v elektrice, protože po výmazu začne kontrolka svítit vždy, když dochází k výrazným změnám vlhkosti a teplot - v létě to třeba vydrží 3 měsíce OK, na podzim a v zimě třeba jen 3 dny a pak svítí znova, vůbec to není závislé na počtu startů ...

Mam pocit, ze me potkalo to same. Octavia MR2002. Kontrolka se pred tydnem rozsvitila s chybou airbagu ridice (odpor roznetky airbagu prilis vysoky), vymazal jsem to a bylo to tam za chvili znovu, tak jsem to vymazal po treti a chtel jet do servisu. Asi se to leklo a cely tyden se to nerozsvitilo. Az dnes se to opet rozsvitilo se stejnou chybou(mimochodem, kdyz zacala bourka a prudce se ochladilo). Vymazal jsem to, nastartoval a nesviti to, obavam se ovsem, ze ne moc dlouho. Taky by me zajimalo, jestli by ten airbag vyletel pri havarce, pokud to hlasi tuto chybu s odporem? Nemate s tim nekdo zkusenoust, preci jenom i zrada v elektrice se musi dat odstranit.

Editováno: , autor: monitor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je ten krouzek.

Ja bych potreboval poradit od nekoho, kdo to delal, jak sundat ten vnitrek volantu s airbagem. Ze zadu jsou dve diry, ale nevim , jak velky sroubovak tam stricit a za co vepredu tahat nebo kam tlacit, abych neco neurval, je to sama guma.

někde to tady bylo celej návod,nebo na OC,prej nic moc tezkýho ale při neopatrné manipulaci dostaneš pěknej direkt do nosu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tak mě se před rokem taky rozsvítil. Byl sem v orig servisu škoda a VAG ukázal tohle.

1J0909603 A AIRBAG VW3

Kodovaní 00065

Zjištěná chyba

00589 032

Text: spoustec 1 airbagu (spolujezdec) n131

Hodnota odporu prilis velka.

V servisu za to chtej 20 000tis za opravu.

Nemohla by to bejt nejaka blbost kontakt a ne hned menit celej bag?

MOtorizace Š Octavia I 1,6/55kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě by se nějakýmu servisákovy hodil tvůj airbag

je možné že to bude i rozbuška airbagu ale ještě jsem se s tím nesetkal, na 99% je to bud kroužek pod volantem a nebo špatnej kontakt v konektrou

Kdyby to byl krouzek pod volanten to by VAG nenasel?

Aha.. ted me zajima konektor kde je musi se nejak rozmontovat palubka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem řešil bagy do nekonečna, čistil konektory, měnil kroužek pod volantem, měnil airbag a vždy se zase kontrolka rozsvítila po pár kilometrech. Nakonec jsem našel po rozdělání konektorů uvolněný drátek v pinu v konektoru z auta do kruhu pod volantem. Kdyby mi to někdo vykládal, nikdy bych tomu nevěřil. Drýtek jak je zacvaklý v pinu, byl normálně volný a hýbal se v něm. Procínováno a od té doby je klid. Takže bezhlavě měnit kroužek pod volantem nemusí být ta správná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem řešil bagy do nekonečna, čistil konektory, měnil kroužek pod volantem, měnil airbag a vždy se zase kontrolka rozsvítila po pár kilometrech. Nakonec jsem našel po rozdělání konektorů uvolněný drátek v pinu v konektoru z auta do kruhu pod volantem. Kdyby mi to někdo vykládal, nikdy bych tomu nevěřil. Drýtek jak je zacvaklý v pinu, byl normálně volný a hýbal se v něm. Procínováno a od té doby je klid. Takže bezhlavě měnit kroužek pod volantem nemusí být ta správná volba.

Musim potvrdit tva slova. Ja jsem nakonec airbag z volantu nesundaval, ale lze se ke konektoru, ktery je ve volantu dostat, odtahnutim gumy na horni casti a vidis dovnitr, sice je malo mista na manipulaci, ale zahybal jsem draty, rozpojil konektor ve volantu a zase spojil. A musim zatukat, nesviti mi to uz asi 14 dni. Doufam, ze jsem to nezakrikl. Jinak pred tim jsem jeste rozpojil konektor u nohou ridice k hlavni jednotce a rozpojil konektor pod volantem, to ovsem nezabralo a kontrolka svitila porad. Me to ukazovalo velky odpor u ridice, takze jsem rozpojoval kabely, ktere vedou k ridici, komu to hlasi spolujezdce musi jit cestou k spolujezdci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

prave dnes som menil všetky sedačky na svojej octe a po naštartovaní mi zostala svietiť kontrolka airbagu. :feve:

Predpokladám, že na odstránenie závady bude potrebný VAG, nenašiel by sa niekto z Praglu, kto mi pomôže odstrániť závadu? :help:

Skontroloval som zacvaknutie svorkovníc, vyzeralo to okay. Pred montážou sedačiek som odpojil baterku (-pól).

Je to OII, 1.6MPi, Rv. 2004.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosím o radu,nedávno mě začala zlobit kontrolka airbagu,mám Octavii 1,9 TDi,81 KW,r.v 2000.Při nastartování již nezhasne,několikrát jsme tu závadu vynulovali,ale po několika dalších dnech to opět naskočí.Závada má tuto hlášku:Roznětka airbagu,strana řidiče(N95) 00588,Hodnota odporu příliš nízká-Sporadicky.3310

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím,kdyby byl přerušný kabel,tak to bude svítit trvale.Ono to po vynulování je tnapř. týden v poho a pak to udělá třeba 3 x za týden.V létě s tím nebyl problém,nemůže mít vliv třeba mráz a vlhkost?To je moje doměnka

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...