Přejít na obsah

Opotřebení brzd


jirkaK

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Chlapi jak poznám zda mam kontrolu brzdových destiček, teda pokud se nepodívám na brzdy. jde to nějak zjistit jinak? Mam maxidot a tam to rovnou vyhazuje co se děje, třeba ostřikovače atd. Auto jsem koupil ojeté. tak by mě zajímalo zda to má. A jestli jedině přes destičky tak kde se ten kabel nachází? Jde to zjistit i s kolem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkosení destičky opravdu není indikátor opotřebení :D Je to z důvodu eliminace šikmého sjíždění kotouče a destičky. Síly v brzdě jsou takové, že přestože teoreticky má destička dosedat kolmo, tak vlivem pružení materiálu a opotřebením čepů třmenu se vychyluje a ubrušuje se na jednu stranu. Nová destička je šikmá na druhou stranu čímž se v součtu toto vyrovná...

Vytoč plný rejd doleva a uvidíš že ti vede k levému přednímu kolu (brzdě) kablík. Pokud vím tak fabie1/octy1 to měly už všechny... takže pokud by ti tam bývalý majitel dal destičky bez kontaktu, tak by ti to svítilo. Aby to nesvítilo, řeší se to tak že se uštípne kablík ze staré destičky a ty dva drátky v něm se spojí dohromady... Svítí to dost předčasně, najezdil jsem s tím 16000km a ještě to nebyla krize....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj...taky mě asi čeká výměna předních kotučů...při brždění se celé auto třepe,ale strašně! Zkusil jsem zabrzdit ručkou a nedělá to,tak si myslím,že to budou asi přední. Dokonce mi i pravé přední kolo šlo těžce otočit. Přední mají tloušťku 20 mm a zadní 10 mm...zadní asi budou taky časem třeba,už jsou tam výrazné vlnky :(

Teď uvažuju,kde a jaké koupit... buď Zimmermann

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k06...-octavia-2.html za 2x 745,- Kč

nebo originál ve Škoda servisu 1800,- Kč za pár

Které jsou lepší?

Je třeba vyměnit i destičky? Zatím mi neukazuje opotřebení na palubce a je tam kolem 8 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

to mikesh: Těch 4500,- bylo sakumpikum díly - 2xkotuče,4x destičky,práce-trochu dolití brzdovky a odvzdušnění...díly jsou origo Škoda,a dělal mi to jeden z mechaniků ze škodováckého servisu,ale bylo to u něj doma díly si sehnal z práce..ani nechci vědět jak...takže ta cena by byla v origo service trochu jinde ;)

Jo,a hlídal ho kolega,co s tím autem jel k němu a potom zpět ke mě,protože ten mechoš si myslel,že to dělá pro jeho otce, i proto byla cena nižší než pro cizího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Dneska jsem se díval na přední brzdové obložení a zjistil jsem, že obložení je sjeté šikmo. Je to normální? Najeto 21 000 km vcelku normálním ježděním.

Když jsem se díval u kolegy se stejnými + - km, tak to vypadalo stejně. :help:

post-6706-1240144837_thumb.jpg

post-6706-1240145167_thumb.jpg

šikmo opotřebené destičky OII, taky se mi to nezdálo, ale je to normální, už nový vypadají viz. obr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na obrazku jsou ale zadni desticky, na netu jsem koukal a predni jsou rovne akorat s ukosem nabehove a vybehove hrany a vypadaji trochu jinak... mrknu az se mi dostane funglnova octavie do rukou :)

post-23-1156182784.gif

tak je to tak ze jsou tak divne skosene uz od nova... zajimave

predni desticky: http://www.nd-skoda-...-4-od-r-04.html

Editováno: , autor: Matrix.nine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...