Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Tak si v tom autě sedněte a zamkněte a uvidíte, že to nebude trvat hodiny....kdyby to trvalo hodiny tak by člověk neměl šanci nastartovat při proudovém odběru 3.5 A. A i kdyby chtěl takhle dlouho se chladit je tam gateway a ta mu utne tipec, kdyby mělo dojít k podpětí.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si v tom autě sedněte a zamkněte a uvidíte, že to nebude trvat hodiny....kdyby to trvalo hodiny tak by člověk neměl šanci nastartovat při proudovém odběru 3.5 A. A i kdyby chtěl takhle dlouho se chladit je tam gateway a ta mu utne tipec, kdyby mělo dojít k podpětí.

Mne to bolo divne uz davnejsie tak som si tam sadol a stopol to a trva to okolo 20 min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zravím všechny zasvěcený lidičky , s prosbou.

Měl jsem do ted od roku 2006 na svojí Octávii NAVI NEXUSE , a nyní jsem povýšil na Columbuse 2009. (hned si mám zase s čím zase hrát:)

Něco sem se již dočetl,ale mám samozřejmě spoustu dalších otázek..

1. Samotný Columbus mi chodí parádně je to brend/green Škoda + mám i odblokovbaný obraz za jízdy.

Ale PROBLEM tkví v tom že mi na mojí Octavii 2006 nejde MAXi-DOT s tímhle novým Columbusem r.2009 (na Nexusce mi to fungovalo normálně) ..

(Byl jsem na VAG a neporadili si s tím!) - nevíte někdo jde to vůbec? - má s tím prosím někdo zkušenost? ...(Hodiny a kodování s Ř.J. vozu komunikuje)

Komunikace mezi ř.j. a Navi tedy nějaká probýhá , tak nevěřím že skutečně budu potřebovat jiný gateway" - jen kvůli Maxi-Dotu

(Chápal bych to kdybch chtěl multifunkční volant ,ale ten já nemám a nechci , mám jen MAxi-DOT)

2. Jak prosím zprovozním AUX , na starší NEXUS jsem měl kdysi vyvedený analog audio vstup z externího analog audia (Mobilu)

Na Columbu sice AUX zapnu = repráky šumí ,ale vstup neraguje , nebrumí , ani když pošlu na zadní konektor L a R Input signál - prostě ticho!

3. Jak nainstaluju nový FW (kde ho stáhnu?) Postup , a čeho se vyvarovat!

4. Jak si zjistím skutečný typ FW nahrané unitř ? - kde je to v MENU napsané?

5. Jak zjistím v MENU Columba" jaký mám MAPY uvnitř? - nikde jsem nenašel v MENU verzi/rok mapy jakou mám skutečně nahranou..

6. Jak zálohuju MAPY? a důležitý věci před změnou FW (Nešlo by také uďelat si zpětnou zálohu MAP a FW - třeba tím že HDD vyjmu - vložím k PC do rámečku ,a udělám si proste IMAGE disku?)

7. Jak-to že můj Columb" ukazuje HDD jen 20GB , a jiné mají 30GB

--------------------------------------------------------------------------

Méně důležité otázky:

8. Bude někdy ve vzdálené budoucnosti (třeba v roce 2030 umět vestavná origo navigace taky DivX ? , anebo alespoň MPEG1/2 )

9. Půjde mi na mém Columbu časem zprovoznit hlasové ovládání ? (když mám verzi Columbuse kde není vpravo nahoře tlačítko s mirofonkem")

10. Půjde mi někdy i telefonování přes Bloototh s mobilem v kapse? ,nebo je na to nutný zase nějaký další GSM modul?

Jak spáruju s NAIVI oklní bloototh zařízení.

(Jikak jiné dražší přenosné navi s blooth s mobilem umí).

11. Šla by mi na tom někdy teoreticky i zadní kamera - nikde v menu jsem nenašel možnosti (takový to autíčko":) ... aktivuje se to tedy až po připojení kamery?

PS: jak poznám co mám vůbec za typ/číslo výrobku? - na bedně je napsáno jen Columbus ,ale nikde ani zmíňka o tom že se jedná o typ 510 :)

Dále na štítku: HW = H11 , SW = 1164 ,a kód 3TO 035 680¨ (podle T" je to nejspíš původně pro Superba)

Předem moc děkuju všem za rady - zde , nebo na jirkadj@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik málo rozdílů mezi poslední a předposlední verzí.

1) nová čtečka SD karet, SDHC

2) jiný typ displeje (LED)

3) výkonnější ventilátor chlazení přístroje

4) jiný držák gyroskopu

5) hlasové ovládání

6) zobrazování hodin při vypnutém přístroji

7) změna v ovládání klimatizace, přepracování pop-up oken a možnost nastavení délky trvání zobrazení okna

8) zadávání cílů přes obrázky (přes souřadnice uložené v EXIFu)

9) zobrazení omezení rychlosti při navigaci+F1

10) možnost blokování úseku silnic pro routování

11) přizpůsobení přístroje na nové typy vozu

12) přímé vytáčení čísel uvedených v POI

13) zobrazení „koláče“ plnosti HDD

14) možnost zadávání průjezdních bodů (průjezd oblastí)

15) zvýšení počtu dílčích cílů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně RSN 510 Columbus.

Mám v Octávii r.v. 09/2009 tento typ navigace a zajímalo by mi, co všechno potřebuju k tomu, abych mohl sledovat i TV (odblok pro dvd za jízdy už mám)?

Děkuji moc za pomoc.

Ninja

Editováno: , autor: sninja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vidím že jsem narazil na odborníka :-)

Měl bych pár dotazů.

Ten SW se dá sehnat kde a je to těký ho přehrát - případně udělají mi to ve škodovce?

Mám v Octávii r.v. 09/2009 s Columbusem a zajímalo by mi, co všechno potřebuju k tomu, abych mohl sledovat i TV (odblok pro dvd za jízdy už mám)?

Děkuji moc za pomoc.

Ninja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...