Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Opravdu nemám rád lidi, kteří si nepročtou téma a hned se na něco ptají a snažím se nebýt jako oni. Řekl bych, že téma jsem si prošel snad celé, ale funkční odkaz na odblok obrazu v Columbusovi jsem nenašel. Našel jsem jen jeden u kterého se píše, že nefunguje u škody, nic víc.

Jediné, co jsem našel je tohle:

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu nemám rád lidi, kteří si nepročtou téma a hned se na něco ptají a snažím se nebýt jako oni. Řekl bych, že téma jsem si prošel snad celé, ale funkční odkaz na odblok obrazu v Columbusovi jsem nenašel. Našel jsem jen jeden u kterého se píše, že nefunguje u škody, nic víc.

Jediné, co jsem našel je tohle: http://forum.skodaho...17#entry1545817

Koukni na XDA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kamarádi.Před dvěmi měsíci jsem koupil OII RS 2006.Původní majitel do ní instaloval Columbuse a na střechu dal ploutvičku s dvěmi vývody.Bohužel již jaksi zapoměl propojit rádio s navigací.Dnes jsem rozebral půl auta,abych natáhl zdvojený koax s fakra konektory,vse jsem zapojil ale radio má špatný,nebo žádný signál.Poradíte mi někdo,co s tím provést?Dik Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.Mam RS 2006,je tam maxidot,navíc MF volant,dodanej columbus.Na volantě mi nefunguje zesílení rádia atd.Dokázal by jsi to všechno sladit?Jsem z Pardubic.Dík Pavel

Ano. Rozběhnout to půjde.

Jaký máš volant? Facelift nebo předfacelift?

Asi 4-ramenný předfacelift, že?

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volant tříramenný Rs facelit.

Není problém rozchodit. Pošli mi kdyžtak soukromou zprávu. Domluvíme se.

Jen počítej s tím, že pravá strana volantu nebude v předFL autě fungovat.

Vlastně jde jen stisknutím roleru přepínat mezi 1. a 2. pamětí a jde ovládat menu telefonu, když je v autě správná jednotka BT HF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně flashnul svého Columbuse na verzi 3974 (původně 1164). Původně se hlásil jako 3T0 035 680 teď je to 3T0 035 680B. Kódování se samo upravilo na 10byte, takže to nehlásilo žádnou chybu (někde jsem se dočetl, že by se mohla objevit chyba kódování). Jelikož mám předfacelift, chtěl jsem nahrát update, který je tady od "ferda25". Jako na potvoru se mi pokazil kabel k VCDS (china) takže si nemůžu aktivovat downgrade softu a tudíž tam teď ten update asi nedostanu :-(.

Nahrál jsem si tam mapy verze 7673, které snad fungují korektně. Ale někde jsem viděl fotku, kde byly podrobnosti POI (tuším, že Pražský hrad) a tam byla i fotka toho POI. To ale nemůžu nikde najít, kde to přesně je?

Protože jsem se nikde nedočetl, jak je to přesně s těma dvěma anténíma vstupama (o co se který stará), zeptal jsem se přímo u zdroje. Primární je ten, u kterého je zobáček. Ten druhý je sekundární. Tzn. na tom primárním (se zobáčkem) by měla být připojena anténa s lepším příjmem - ve většině případů tedy střešní prut. Sekundární anténa slouží pro skenování dostupných stanic a alternativních kmitočtů a v případě výpadku signálu primární antény ji zastupuje. V ideálním případě je zpracováván signál z obou antén současně a tuner je v diverzitním režimu a výsledná kvalita příjmu je lepší než při přijmu z jedné antény (i v případě použití výhybky).

Protože jsem nechtěl kupovat výhybku za 2000Kč, tak jsem přemýšlel, jak udělat druhou anténu. Měl jsem doma starší střešní anténu se zničeným závitem a jeden anténní svod. Zesilovač z antény jsem tedy vyndal, naletoval jsem na nej cca 40cm drátu a ten jsem natáhl podél C sloupku na zadní okno (combi). Zesilovač jsem zatím schoval pod plasty. Když připojím jen tuto anténu, příjem je samozřejmě horší než při použití střešní antény, ale chytnu všechny dostupné stanice. Což pro použití jako sekundární anténa stačí. Hlavně mě to nic nestálo, jen asi dvě hodiny práce. Až to budu mít komplet, tak pošlu fotku jak to vypadá.

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, na to jsem taky koukal. Proč kupovat výhybku za 2000Kč, když existuje tohle za pár kaček :-) Nevim no, nejsem si moc jistej funkcí téhle "redukce".

Ještě se zeptám, jak aktivovat Video vstup? V menu je pořád šedivý.

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, na to jsem taky koukal. Proč kupovat výhybku za 2000Kč, když existuje tohle za pár kaček :-) Nevim no, nejsem si moc jistej funkcí téhle "redukce".

Ještě se zeptám, jak aktivovat Video vstup? V menu je pořád šedivý.

Funguje to úplně v pohodě, ani žádná chyba mi nevyjela ;) A problém s přijmem nemám vůbec žádný, takže za sebe doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U ploutve jsou 3 vývody ne? červený telefon, modrý gps a bílý rádio..A z příspěvků jsem nepochopil, co je u tebe špatně. Píšeš : zapoměl propojit rádio s navigací.Dnes jsem rozebral půl auta,abych natáhl zdvojený koax s fakra konektory,vse jsem zapojil ale radio má špatný,nebo žádný signál.. Kam jsi tohle natáhnul a napojil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U ploutve jsou 3 vývody ne? červený telefon, modrý gps a bílý rádio..A z příspěvků jsem nepochopil, co je u tebe špatně. Píšeš : zapoměl propojit rádio s navigací.Dnes jsem rozebral půl auta,abych natáhl zdvojený koax s fakra konektory,vse jsem zapojil ale radio má špatný,nebo žádný signál.. Kam jsi tohle natáhnul a napojil?

Propojil jsem columbuse(dvojitý fakra konektor) dvojitým koaxem s antenou,ale ta má pouze červený a modrý konektor.Je to možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zatím zapojoval vždy s 3 konektorama, jestli je se dvěma 100% neřeknu. Pokud jsi to zapojil takhle, tak ti to musí v řj hodit chybu. Ty barvy jsou tak, jak jsem psal a na FM je barva bílá, leda, že by to předchozí majitel prohodil.

http://www.skoda-for...rces/image/1171

Editováno: , autor: djac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...