Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Tak já to riskl a úspěšně jsem aktualizoval z FW 2724 na 5238...nic jsem nemusel kódovat a ani se vůbec nic nesmazalo..ani mp3 z hdd, ani mapy, které jsem aktualizoval předevčírem :D akorát mě vyděsilo, že v maxidotu zmizela navi a audio, ale po restartu trojhmatem už je vše ok :) za tu chvíli jsem si všiml podstatnýho zlepšení rychlosti, oproti originálnímu FW..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no,ako ste písali v príspevku skúsil som to opäť prepáliť a aktualizovať.Tentokrát to prebehlo ok a je tam 5238. Akurát keď si hodím systémové info,tak oproti predchádzajúcemu info ktoré bolo asi na 4 obrazovky je to na jednu obrazovku a jeden riadok.Ak je potrebné môžem upnúť obrázky.Systémové info obsahuje tieto položky:

Delivery part 3T0035680G

HW-Version H05

SW-Version 5238

Active map coverage

Active map supplier

Map version

 

to je všetko.pňvodne tam bolo tých vecí oveľa viac,tak neviem či je to ok,alebo je opäť niekde chyba.

 

Dnes som skúšal hodiť mapy.Mapy sú sťahované ako som spomenul v príspevku vyššie.Vzalo mi CD a kopírovalo s SD karty.Vypísalo že je všetko ok ale po reštarte pýta DVD s mapami a nereaguje ani na SD kartu ani na vloženie disku na ktorom sú súbory potrebne na inštaláciu s SD. Keď si hodím systém tak posledné položky Active map až po Map version je bez záznamu.Preto otázka...prebehol upgrade na 5238 ok? Ak áno,ako doriešiť mapy? Bola to opäť chyba nejakého vypálenia prípadne chyba ktorú som sa dočítal že pri kopírovaní na kartu sa nejaké súbory nemuseli nakopírovať? A už len posledná otázka,keď nahrám mapy východ a na druhý krát doplním západ je možné ich potom používať súčasne...príklad idem do Španielska a to obsahuje mapa západ ale vychádzam z SK a to je v mapách východ. Viem že pre niekoho môžu byť tieto otázky "smiešne" ale v tomto nemám žiadne skúsenosti.

 

Ďakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tými mapami by to malo byť kvôli tým neskopírovaným súborom - porovnaj veľkosť dát v pc a na sd karte. Slovensko je aj v mapách východ ale aj západ. Východné mapy potrebuješ keď chceš ísť napr. do chorvátska.

Toto je pokrytie máp west:

 

Ypr3.png

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no,ako ste písali v príspevku skúsil som to opäť prepáliť a aktualizovať.Tentokrát to prebehlo ok a je tam 5238. Akurát keď si hodím systémové info,tak oproti predchádzajúcemu info ktoré bolo asi na 4 obrazovky je to na jednu obrazovku a jeden riadok.Ak je potrebné môžem upnúť obrázky.Systémové info obsahuje tieto položky:

Delivery part 3T0035680G

HW-Version H05

SW-Version 5238

Active map coverage

Active map supplier

Map version

 

to je všetko.pňvodne tam bolo tých vecí oveľa viac,tak neviem či je to ok,alebo je opäť niekde chyba.

 

Dnes som skúšal hodiť mapy.Mapy sú sťahované ako som spomenul v príspevku vyššie.Vzalo mi CD a kopírovalo s SD karty.Vypísalo že je všetko ok ale po reštarte pýta DVD s mapami a nereaguje ani na SD kartu ani na vloženie disku na ktorom sú súbory potrebne na inštaláciu s SD. Keď si hodím systém tak posledné položky Active map až po Map version je bez záznamu.Preto otázka...prebehol upgrade na 5238 ok? Ak áno,ako doriešiť mapy? Bola to opäť chyba nejakého vypálenia prípadne chyba ktorú som sa dočítal že pri kopírovaní na kartu sa nejaké súbory nemuseli nakopírovať? A už len posledná otázka,keď nahrám mapy východ a na druhý krát doplním západ je možné ich potom používať súčasne...príklad idem do Španielska a to obsahuje mapa západ ale vychádzam z SK a to je v mapách východ. Viem že pre niekoho môžu byť tieto otázky "smiešne" ale v tomto nemám žiadne skúsenosti.

 

Ďakujem za odpovede.

Tiež som dával mapy cez kartu ale asi na karte nie všetko a preto pýta DVD s mapami. Tým je myslené DVD s mapami nie CD k inštalácii máp. Použil som dvojvrstvé DVD s komplet mapami a potom už bolo všetko OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no,ako ste písali v príspevku skúsil som to opäť prepáliť a aktualizovať.Tentokrát to prebehlo ok a je tam 5238. Akurát keď si hodím systémové info,tak oproti predchádzajúcemu info ktoré bolo asi na 4 obrazovky je to na jednu obrazovku a jeden riadok.Ak je potrebné môžem upnúť obrázky.Systémové info obsahuje tieto položky:

Delivery part 3T0035680G

HW-Version H05

SW-Version 5238

Active map coverage

Active map supplier

Map version

 

to je všetko.pňvodne tam bolo tých vecí oveľa viac,tak neviem či je to ok,alebo je opäť niekde chyba.

 

 

Musíš tlačítko Setup držet delší dobu..potom ti naskočí Test Mode, kde je vše jako dřív

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tými mapami by to malo byť kvôli tým neskopírovaným súborom - porovnaj veľkosť dát v pc a na sd karte. Slovensko je aj v mapách východ ale aj západ. Východné mapy potrebuješ keď chceš ísť napr. do chorvátska.

Toto je pokrytie máp west:

 

 

No,skúsil som to opäť,porovnal som aj pamäťovú kartu -obsah sedí - napriek tomu je to stále také isté.Pýta nav.DVD.Mám napálené aj DVD +R DL ale predpokladám že mechanika je kaput lebo nedokáže ho zobrať,vyhodí chybné DVD. Napaľované je to 1x rýchlosť.

Editováno: , autor: Anife
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No OK ale snímač je přece jeden a ten samý, takže by mělo být jedno, jestli tam dáš CD nebo DVD ne? Spíš si myslím, že je problém v tom FW... Jako nic proti ničemu, ale dost si tady s tím flashováním zahráváte. Columbus není PC kde se může instalovat a reinstalovat. Tady je třeba zakomponovat spoustu faktorů...

Napiš SZ Rolbař nebo Ferda25 a uvidíš jestli ti poradí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pozor to neni pravda... DVD a DVD-DL je sakra rozdil. klasicke dvd ma 4,7gb a dvd-dl ma 8,5gb tudiž pro columbuse je urcite složitejsi čist dvouvrstve dvd :) setkal jsem se nekolikrat s lidma co se semnou hadali ze mechanika je vporadku že dvd jim to vpohode cte... ale dvouvrstve dvd už jim to necetlo :)

 

Jinak Anife vyzkousej vytvorit obsah sd karty znovu.proste ti tam nejaky souborek chybi.vetsinou staci na minutku zasunou dvd z mapama a chybejici soubor si to veme a je to ale kdyz ti necte mechanika tak jedine zkouset znovu.

 

muj obsah SD karty: Vychodni evropa v13

MAPS

MAPSDVD

TEST.MP3

 

VELIKOST:                   4,71 GB (5 063 912 624 bajtů)

VELIKOST NA DISKU : 4,71 GB (5 067 075 584 bajtů)

 

Zkontroluj si bajty jestli ti sedi v pc stema co mas na sd

 

 

 

Fw mas vpohode :) klidne mužeš vyzkouset v mapstool vytvorit jednovrstve dvd a vypalit na obycejne dvd.. sice nebudou tam poi body ale uvidis ze ti to pujde pokud neni mechanika uplne mrtva tak jednovstve dvd ti precte 

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a myslis ze kdyz ti to udela nekdo jiny tak že ti to lehnout nemuže ?? :) si piš že muže ale ten dotycnmy ti to opravi protoze je to na jeho riziko..  a mimochodem samozdrejme ze je hloupost stahovat neco z netu a nevedet co je to zač ale stejne tak ti muže lehnout columbus i se spravnym fw ... jde tam o jeho kondici 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to já vím, jen nechápu, proč někdo během týdne přehraje 4x FW... Jako jestli si někdo myslí, že se mu Columbus zázrakem zrychlí, nebo že bude umět nové funkce, tak je to kravina. Ale ať si každý hraje jak je mu libo, už mám i ve svém okolí lidi, co Columbuse poslali do kytiček špatným flashem, jeden to nechal spravit, druhý koupil nového... Jako jestli to někomu za to stojí... Já flashoval 1* u Ferdy a jednou potom doma, kdy mi udělal novou bootovací obrazovku. Jinak jen 2* aktualizace map přes DVD a jednou POI přes SDkartu a myslím že to úplně stačí. Další FW budu řešit možná až pojedu zase k Ferdovi (jestli tedy pojedu) Columbus běhá jak má, tak proč se za toho rizika do něčeho pouštět, zrovna tímhle nikoho neoslním a riziko je celkem vysoké... Až přijde flash který bude (bráno teoreticky) umět přehrát z paměťový třeba .avi pak to za to stát bude, jinak fakt ne... Columbus je hloupé zařízení, z něho už víc asi vytahat nejde...

Ale jak říkám, ať si každý hraje jak se mu líbí, jen je nutné připomínat, že tohle může vyjít na pěkně draho [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pani.

No,FW nesiel na prvy krat z DVD,z CD ho spravilo takze neprehravam 4x.Riziko poznam a ako som pisal od roku 2009 tam nebolo urobene vobec nic.Odozva bola dlha a spatna preto som sa rozhodol pre flash.Mapy boli neaktualne z roku 2009 takze preto ich chcem zmenit a to neznamena ze ich budem menit kazdy mesiac.

Co sa tyka DVD zasa az taky amater v mediach nie som,len som amater v skusenostiach s columbusom a vlastne s navi do aut.S androidom si poradim len toto je pre mna nove,moznost spravovat disk,skrytie disku a podobne.Je rozdiel DVD a DVD DL ...mechaniku som skusal aj na DVD film vezme aj org a aj napaleny,myslim ze budem musiet vycistit mechaniku to je ten lacnejsi sposob lebo som si vsimol ze disk po vysunuti vypada ako by mal pol roka...doskriabany takze tam moze byt problem.CD z  FW je opat ine kafe lebo CD a DVD je opat rozdiel takze ten problem nemal.Skusim opat SD kartu mozno skusim aj inu verziu maps tool aktualne pouzivam verziu 2.1.1. Ako som uz spomenul v prispevku vyssie,ked aktualizovalo mapy,prebehlo to podla hlasky ok.Restartoval som radio a zacalo pytat DVD navi z dovodu ze DL asi neberie alebo ako som napisal vypada ako pol rocne mi ho nevzalo.Kartu neakceptovalo ako DVD ...preto som sa pytal ci aj vy mate podobne skusenosti.Jedno som sa vsak docital skoro vsade,ze za tie peniaze co pytaju za columba mechanika nevydrzi ani prd...len pre zaujmavost na stranke uz ani neviem ktorej ale predavaju tam org columba a pytaju 64 tisic czk...V akej kondicii bol columbus netusim lebo auto som kupil ako jazdenku a ked som ho skusal,dvd film isiel (ten ide aj teraz) a neskusal som ako si poradi s DVD DL a ani ci ide aktualizacia map.Ale myslim ze na toto nemysli nik ked kupuje auto skor ho zaujmaju ine casti auta.Nerad by som sposobil nejaku hadku ci ostru diskusiu,len som vas ziadal o vas nazor ci postreh.Nech uz to dopadne akokolvek,v kazdom pripade napisem ci sa mi to podarilo alebo aspon co sa mi podarilo s columbom vyriesit.

No a skusim este test na starsie mapy...mam moznost pozicat org mapy aj ked stare na DVD a uvidim ako si poradi s originalkou.

Aj tak Vam zatial vsetkym dakujem a ak este mate nejaky postreh,uvitam ak ho napisete..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano muze to byt i SD kartou . nekteri meli problem ze nepomohlo ani SD sformatovat ale kdyz nahrali na jinou tak vse slapalo... jinak pouzivam maps-tool-2.0.3 tak zkus třeba toto.Urcite to nejak rozchodiš  :kol-47:

 

Jinak ja netvrdim ze prehravas 4x ročne fw .jen tvrdim že to riziko je tam vždycky at to delas sam nebo nekdo jiny :) 

 

Abych pravdu rekl tak taky stoho prehravani nemam dobry pocit človek nevi jak dopadne bud vse klapne nebo muze objednat novou desku.Mimochodem dneska budu muset taky fw prehrat tak snad to klapne jeste jednou at se mi nesmejete :) každopadne nezkousim zadne nove verze jako nekteri tady pouzivam ten co jsem tam doposud mel 5238 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nejdou mapy nahrat z dvd mechaniky tak uz je neco spatne spis dvd mechanika je unavena. Nejdrive dat mechaniku do 100% kondice pak nasypat fw a nakonec i mapy pre dvd. I kdyz tam mas firmware na vsechny columby, ktery delal clovek co tomu rozumi, neni receno ze vzdy sedne a bude fungovat jak ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...