Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

DVD+R DL budou mít za dvě hodiny, tak si pro ně pojedu, ale čím to pak vypálit, je to úplně jedno a jen na nižší rychlost 2x bo 4x a jestli je to Nero nebo něco jinýho je jedno? Já jen jestli má někdo zkušenost, že vypálený z Nera to nešlo a z jinýho softu jo. Už jsem se s tím taky jednou setkal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že to jde právě jen nainstalovat. .-( Ale já mapy vyzkouším že je nahraji na jednovrstvé DVD bez poi bodů a pak jak vím že fungují tak je nahraju. Ale jak říkám nahrával jsem přes ten maps tool 2.0.4 V12. V13 zatím ne. .-)

 

Ahoj,

treba použiť staršiu verziu maps tool 2.0.3 tá zoberie aj V13. Akurát ich kopírujem na kartu.

 

https://www.dropbox.com/s/tjunrpc6mr1qrih/maps-tool-2.0.3.exe?dl=0

 

Rarach89: ja má dobrú skúsenosť s programom ImgBurn

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Já to vždy od někud sosl, v Daemon tools spustil a nakopíroval do složky. Udělal si svůj img přes nero, podle tohoto: http://forum.skodahome.cz/topic/50064-poi-pro-rns-510/  a vypálil na jednovrstvé DVD RW. Pak jak přišly nové mapy které se nevlezly na DVD tak jsem vždy vyhodil ve složce v EDB/poi celý balík poi bodů a tím jsem měl mapy, které se vlezou na jednovrstvé DVD. Vyzkoušel a jestli fachyly, tak jsem použil maps tools a dal do columbuse. Zajimavé je, že jednovrstvé DVD RW mi vždy vzal columbus, ale 2 vrstvé DVD i když jsem to pálil stejně tak mi je neschroustal. .-) Nerozumím moc tomuto. I když mám filmy na 2 vrstvým DVD a ty jedou jak víno tak na mapách mi to vyhodilo chybu. Je možné že se tam nastavuje něco jinak, ale to nevím. To by mohli prozradit jiní odborníci co jsou tady. .-) Jestli to není tajné. .-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajn, takže ještě jednou. Přes SDkartu to vyzkoušet nejde, pouze rovnou instalovat... Takže to já nechci, cesta je tedy koupit dvouvrstvé DVD RW ( + nebo - je lepší? ) vypálit celé to stáhnuté ISO ( to je už i s POI body ? ) vypálit v img burnu na co nejnižší rychlost a zkusit jestli jedou a pak nainstalovat... Je to tak? Abych se přiznal, sám jsem to nikdy nedělal, vždycky jsem si to nechal nahrát při nějaké příležitosti, tak abych něco neposral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, už jsem to někdy před rokem dělal. V12 se mi ještě vešli na klasický DVD. Jinak jak tu byl odkaz na stažení map, tak tam psali DVD+R DL. Vypálit nejnižší možnou rychlostí. No a POI to obsahuje, ten soubor má asi 700MB.

 

Rovnou jsem zjistil, že mam kaput vypalovačku, tak si pro ní musim jet a pak pro DVD. Pokusím se změnit i bootovací logo a ještě bych ale potřeboval od někoho iso s odblokem skrytého menu.

Editováno: , autor: rarach89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Změna loga je sama o sobě ošemetná, může Columbuse umrtvit taky jako špatný soft, lepší to instalovat kompletně s FW...

2. 700mb je dost málo na mapy ne? Přece ty POI nemají další 3GB to je nějaká blbost...

3. Odblok servisního měnu je součást FW většinou, tak nevím jestli to je samostatně možno odblokovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dojel do Alzy pro novou Asus vypalovačku, z šuplíku vytáhnul nový asi 6 let starý DVD-R DL a vypálil pomocí starýho Nera 7.9.6 rychlostí 4x west V13.

Hodil jsem to do navi, hned to rozpoznalo DVD a začalo načítat, dal jsem uložit a po asi 50 minutách se to uložilo a vyskočila hláška že můžu vytáhnout DVD. Mapy jsou tedy úspěšně nahraný.

 

No a když už jsem byl u toho, tak jsem si vzal torx a columbuse vytáhnul abych se podíval na štítek. Původní byl někdy v roce 2012 nebo 2013 vyměněnej v autorizáku (přesně si tu historii nepamatuju), protože zdechnul. Je tam uvedený 26.03.2012 což je asi datum výroby?

Jinak mám:

3T0 035 680 A

HW: H60

SW: 2844

 

Jakej FW tam můžu hodit?

Ta změna loga jak jsem psal vejš nebude u týhle navi problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, jeste kdyz to zkusis parkrat tak navi nenajede. Cim novejsi soft v navi tim vetsi pravdepodobnost ze vam navi spadne. Osobne zmenu boot loga nedoporucuji. Uz jsem to tu i psal ze doba bootovani se pak prodluzuje. Pak uz pomuze navi presoftit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději se do toho pouštět nebudu.

3T0 035 680 A

HW: H60

SW: 2844

Jestli jsem správně našel, tak se jedná o C8 nebo C9?

Teda aspoň podle http://gpsunderground.com/forum/volkswagen-seat-skoda/34434-vw-rns-510-skoda-columbus-i-firmware-guide-downloads.html .

Je tam Video in motion (VIM, TV/DVD free) & Testmode permanent unlock CD
SW 0xxx-5238
To by mi tedy mělo jít - odblok obrazu a servisní menu?

Nebo bude lepší tam už hodit FW, který to už obsahuje a případně kterej?

SW: 5238 Update by josi
HW: C3-C12
SW: 5274 Update by josi
HW: C6-C12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...