Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Mockrat dekuji vsem za rady! :) a neznate jeste nekoho z okoli Plzne kdo by to umel nakodovat a pozapojovat? Clima to zobrazovat ani nemusi, spis jen parkál, aux a ten volant vic mot nemusim.

Diky mockrat!! :)

V Plzni jsem nikoho nenašel, já byl u Ferda25 (Strakonice) nebo v Praze je Rolbař. Oba hledej zde na fóru a napiš jim...[emoji6]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den pani,

po par dnoch citania tohoto fora som sa pustil do upgreadu mojho Kristofa :)

najskor som si aktivoval skryte menu aby som zistil verziu sw a model, zistil som nasledovne

Delivery PN: 3T0035680A

HW-Version: H05

HW Vehicle: 0xC801

podarilo sa mi nahrat firm 5238 - docital som sa ze je to univerzalny firm co by mala 35680A H05 zvladnut

zmenilo mi posledne pismeno PN z A na G

vsetky funkcie sa zachovali (cuvacie senzory, ovladanie klimy sa zobrazuje...)

jedine v com mam problem su mapy... nepodarilo sa mi rozbehnut ani v 12 ani v 13... skusal som ich s DVD-R Verbatim, DVD+RW Verbatim,konvertovane map toolom DVD+DL Verbatim a aj pomocou SD karty, taktiez konvertovane map toolom a nic :(

testovacia MP3 sa mi z karty spustila, prebehlo kopirovanie s vysledkom succes, ale mapy tam stale nevidim, jedine hlasku VLOZTE PROSIM NAVIGACNI DVD

vedeli by ste mi prosim poradit ze co by som mal este vyskusat?

dalej by som mal otazocku ohladom telefonu a Bluetooth nikde v maxidote nevidim pripojenie telefonu, pod sedackou spolujazdca je nejaky modul, ale znacenie/stitok je asi zo spodnej strany, este som neodmontuvaval, ze aka to je verzia BT jednotky alebo ci to vobec BT je.

pripadne ak je tu  niekto z okolia BA co ma nejake skusenost.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa toto isté stalo a zistil som že pri kopírovaní z počítača na SD kartu vynechalo zopár súborov. Nevypísalo žiadnu chybovú hlášku. Zistil som to iba tak že som porovnal veľkosť zložky v PC a na karte. Manuálne som dokopíroval chýbajúce súbory a potom to už zbehlo OK. Chyba bola v SD karte - s novou kartou sa na ňu nakopírovalo vždy všetko na prvý pokus. Starej nepomohlo ani naformátovanie.

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

 

nevíte co by mohlo způsobovat to že čas od času, když je vložena sd karta tak při jízdě a puštěném radiu, začnou z ní hrát písničky a přepne se navi na media? je to chyba opravdu nahodilá a pouze s vloženou sd kartou mám vypozorováno. Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to h2o myslel jsem, že redukce je stejně velká jak disk, že by se vešlo.... Transcend vychází při stejné kapacitě 2,5x dráž.... 

to Stringo kvůli rychlosti, kapacitě a spotřebě, jenže h2o píše, že řadič je pomalej, tak by to smysl nemělo. SDHC 32GB micro s redukcí mám dvě plný s mp3, někdy Columb píše chyba dat (nebo karty), záleží asi na redukci....

Tak se v tom zatím šťourat nebudu, co funguje se má nechat... :-) Někde jsem viděl postup s obrázky výměny HDD za SSD, musí se rozšroubovat skoro celej Columb... :-( Proto jsem se ptal, jestli to někdo nezkoušel, abych se netrápil zbytečně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta redukce bude tlačit do stěny Columbusu a hlavně to tam pak nemáš jak přidělat, bude ti to držet jen na těch nožičkách slotu což není značka ideál. To co jsem posílal je jen odkaz na ATA SSD disk pro představu. Ano rozborka je poctivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň.

Som tu asi týždeň a prečítal som si Vaše príspevky.Po prečítaní som sa pustil do aktualizácie FW. Podľa pôvodných parametrov 

Delivery - 3T0035680A

HW-Version - H05

HW Vehicle 0xC801

som sa rozhodol pre firm 5238 ak som to pochopil správne.Vypálil som to na DVD +R podľa inštrukcií a skúsil .... popis som dodržiaval podľa príspevku

všetko išlo ako malo,odklikal som podľa hlásení ok ale zhruba odhadom po 20 min. vyhodilo chybu a vyhodilo DVD z mechaniky. Jasné že odvtedy sú len červené pásy cez úvodné logo a columbus asi "ľahol".

Otázka..je možné niečo s tým urobiť a ak áno ako? Tým možné urobiť mám na mysli doma lebo ak som správne čítal,tak snáď už len servis.Chápem správne že by nejak mohol pomôcť swl_fix ktorý som sťahoval z gpsunderground (spolu s 5238 a mapami)?

 

Ďakujem za odpoveď.

Editováno: , autor: Anife
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel si FW nahrat jeste jednou ?? nebo už to ani nejde ? težko řict . ale ten 5238 by nemel vadit .

zkus stahnout tenhle pokud jeste jde instalovat fw znovu pokud uz ne tak jedine nekdo kdo se zabyva opravami navigaci.tenhle jsem pouzil ja a je bezproblemu a hod to na obycejne CD-verbatim vypal nejnižší rychlosti . na dvd se vykasli. pokud uz nepujde spustit instalace znovu tak jedine kontaktovat nekoho kdo ma servisni kabel a nebo rovnou menit desku 

 

http://uloz.to/x3zfToqP/rns510-5238-testmode-tvfree-allradio-all-c-versions-iso

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten FW z gps underground by mal byť OK. Teda aspoň fungoval u mňa a aj u ostatných ktorým som ho poradil. Tá chyba po aktualizácii s bootovaním (tuším to vypísalo SWL error alebo niečo podobné) je celkom bežná. Ja som aktualizoval Columba dva krát a vždy to skončilo tak ako u teba. Použi toto recovery CD:

 

http://www.my-gti.com/1986/volkswagen-rns-510-swl-recovery-cd-for-gateway-error-202-or-boot-problems

 

Je síce založené na staršom FW, ale zostane ti tam tá 5238 čo si nahadzoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...