Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Měl bych dotaz. Co je třeba pro připojení parkovací kamery ke Columbusovi?

Něco jsem zjišťoval a zatím mám tyhle informace:

1. kamera, líbila by se mi tahle

2. převodník video signálu pro Columbus našel jsem tohle

3. video kabel pro natažení od navi až ke kameře (v případě té kamery která by měla mít bezdrátový přenos toto odpadá)

4. zapojit napájení kamery k ŘJ parkovacích senzorů

5. nakódovat navi

6. vyměnit "vaničku" pro nové madlo s kamerou za typ z Yetiho, který ji má hlubší oproti OII

 

Jestli jste to nekdo řešil, můžete mi dát nějaké info na co jsem zapomněl a případně k těm věcem z Číny, jestli to bude OK?

 

Díky za jakékoli info  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca rok mam kameru také z číny.

funguje paradně  :kol-47:

 

Zaleži jakou si koupiš ja bral tuhle : http://www.aliexpress.com/item/Number-Plate-Lamp-holder-Parking-Camera-for-08-09-10-12-Skoda-Octavia-with-RNS315-510/1244599135.html

 

Žádny převodnik videa neni potřeba. Vše co potřebujes je současti baleni . 26pinovy konektor pichnes do radia , zbyle 3 dratky zapopjis vzadu na žarovku couvaček - tim se kamera spusti pokažde když zařadiš zpátečku + nakodujes v columbusovi .to je vše.. žadnou vaničku svetylka menit nemusis .Jen natahnout zapojit a jedes.  :kol-35:

 

 

post-76154-0-35002500-1454304245_thumb.j

 

post-76154-0-57555600-1454304255_thumb.j

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BiGGy: a ta kamera co máš, ta se montuje kam? Mě se líbí ta do toho otevírání, není skoro vidět... A jinka u té co máš, tam je kompletní kabeláž od rádia až do kufru? Kdybych koupil tu co jsem sem hodil já, tak na tu je třeba převodník, nebo taky ne a dá se to napojit stejně jako ta tvoje přímo bez převodníku? Jinak jsem četl, že je lepší to napojit do jednotky parkováků než přímo na světlo kvůli rušení signálu, co je na tom pravda nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to znamená tedy co, proč někdo dává převodník a někdo nedává? Ptam se proto, že nechci koupit kameru za 600,- a potom řešit převodník za 2600,- chci neorigo kameru a napojit do Columbuse... Kameru kterou jsem si vybral kvůli umístění (nechci ji dávat do osvětlení SPZ ale do otevírání kufru) je možné zapojit bez toho převodníku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proto se ptam, Biggy píše že žádný nemá a jede to, tak bych chtěl vědět jak to je. Jestli mám koupit origo kameru za 5000,- s trajektorií, nebo řešit problémy s neorigo sestavou za 3500,- bez trajektorie, tak už mužů jít rovnou cestou origo, ale tolik se mi dávat nechce, mám parkováky a kamera byla jen takový nápad že jsem na to narazil náhodou a byla to "levná" záležitost než jsem zjistil ten převodník že musí být...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele ja jen pišu co jsem koupil já a nemam stim sebemensi problem. žadne ruseni signalu když to mam na žarovce . Jen tady pisu me zkusenosti stimhle. A Ano nic dokupovat jsem nemusel.. kabelaž je od columbuse až po páte dveře.. a ma varianta se montuje misto jedne krytky lampičky osvecujici registracni znacku. Možna tam prevodnik je ja už ani nevim rikam je to rok co jsem to montoval. co si tak pamatuju tak kabelaže jsou rozdeleny na 2 časti ktere se spojily už pres pripravene konektory pres takovou spojku.. možna to funguje jako prevodnik ale myslim že je to uplne jedno proste rikam že tato sada jede jak ma a neni nutne nic dokupovat. je už na tobe co si koupiš . jestli chces skladat sestavu s vice dilu nebo koupis kompletni sadu jako ja  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BiGGy-ho kamera má RGB výstup - to znamená že každá farba (červená, zelená a modrá) ide zvlášť po samostatnom kábli. Preto nepotrebuje konvertor. Väčšina kamier však má klasický video výstup (všetko ide po jednom kábli), preto potrebujú prevodník.

 

Kameru do madla s RGB výstupom som zatiaľ videl len tú origo.

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem chtěl kameru taky a to tu, která je v tom otevírání dveří, protože v tom světle se mi nelíbí a vzniknul by zase problém s hledáním ledky ve stejný barvě. Ale kamery z číny bez záruky, kdy nevím jestli budou vůbec fungovat, tak do toho bych nešel. No a originál + instalace vyjde na tolik, že se to nevyplatí. Ale kdyby někdo věděl o funkčním neorigo neřeší (jasnej odkaz na určitou vyzkoušenou a funkční kameru), tak sem s informacema.

No a jinak se tu řeší columbus, takže....

:noot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupte si co chcete. at je v madle nebo na otevirani kufru tak bude čouhat uplne stejne :D ja pouze potvrdil 100% funkčnost vyrobku ktery jsem zakoupil aby nekdo nemel strach . Dokonce si myslim že v lampičce je to lepsi jelikož ji jeste osvetluje zarovka lampičky takže v šeru je to urcite plus. v mem připade tam mam led sufitky a nemuzu rict že bych v horsich podminkach nevidel.. Vse je OK. ale pro ty co potřebujou kameru v madle tak co tohle ?   :) :) :) ?? :)

 

post-76154-0-95832300-1454393331_thumb.j

 

http://www.aliexpress.com/item/RGB-Rear-Reversing-Camera-RVC-View-For-VW-Golf-6-Jetta-MK5-MK6-Tiguan-Passat-B7/32383795796.html?spm=2114.01010208.3.9.EstLVJ&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_5_505_506_503_504_502_10001_10002_10016_10005_10006_10003_10004_401,searchweb201560_3,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6448&btsid=b07666a8-06c3-49c3-a91c-f1305739d7ed

 

 

 

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kamera je trochu vidět a vypadá lépe, když je víc uprostřed. Pak jde taky o to, že ta v osvětlení má potom krátkou ledku, neosvětluje to tak pěkně SPZ, musíš hledat ledku ve stejný barvě a ve výsledku to osvětluje nerovnoměrně.

Kamera v madle otevírání dveří se takhle dělá u originálu a mam tak nějak rád, když to alespoň jako originál vypadá. Ohledně osvětlení - když máš v couvačkách 50W ledky, tak za sebe v noci vidíš krásně s jakoukoliv kamerou.

Jinak když ti to za tu cenu funguje, tak super, jen se každýmu líbí trochu jiné řešení. Pokud by se našla kamera v madle připojitelná stejně lehce jako to máš ty, tak kupuju i kdyby stála 2500. Furt je to výrazně méně oproti originálu. Jde spíš o to jestli někdo o takový kameře ví a může doporučit, protože si to objednat na zkoušku a zaplatit, pak to nechat u rolbaře namontovat (což nebude dělat zadarmo) a zjistit, že to nejde, je s tím nějakej problém apod., tak vyhodit několik tisíc se úplně nevyplatí.

Jinak VW to má hodně pěkný, taky jsem na to koukal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že je úplně jedno jaký mám důvod to do osvětlení nadávat, ale tak ještě jednou ten důvod: nelze k ní dopasovat LEDku do druhého osvětlení, prostě to vždycky kvůli menší ploše bude osvětlovat SPZ jinak než ta druhá. Navíc já mám LED na zpátečce, takže osvětlené by to bylo až až. Důvod proč nekoupit tu tvou tedy znáš a důvod proč nekoupit jinou s převodníkem jsem taky napsal - cena. Za 4000,- tuhle věc nechci. Vzhledem k tomu, že mám parkováky, tak jsem si dal strop 2000,- které jsem do téhle "bonusové kraviny" ochoten investovat. Tímto bych asi tuhle věc ukončil, děkuji za reakce a hlavně sdělení informací co ještě je nutné ke kameře všechno dodělat, ta kamera je v podstatě to nejlevnější na tom všem... Vrátíme se zpátky k tématu COLUMBUS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za SZ, to vypadá dobře, ale:

1. cenově je to trochu moc, když za origo tady dáš 4000, ten rozdíl už není moc velkej

2. ještě by to chtělo znát velikost, protože u některých kamer se musí zvětšovat otvor pro madlo

3. vědět, že to půjde na 100% a dráty budou dostatečně dlouhý (že jde opravdu o origo díl si nemyslim)

3. lepší prodejce, jeho hodnocení nevypadá moc dobře.

 

No a možná by nebylo špatný, kdyby tuhle část pawouk přesunul na správný místo. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hi all

 

Dnes sa mi dostalo do rúk rádio Skoda Columbus.

Zaujímavé bolo to, že údajne to je jeden z najnovších (posledných) modelov čo tvrdil majiteľ.

Ale na prednom paneli nebol nápis škoda columbus. Bez nejakého popisu. Cez setup to ukazovalo HW:10, 3T0035680G (soft 5214),

HW vehicle bolo asi 0xC801 (nespomínam si presne). Tlačidlá už mikrofón a TMC. Dokonca to malo aj plomby, ktoré neboli poškodené.

 

Na štítku bolo 3T0035680B   HW:55  SW:2984. A vyzeralo to celkom ako origo. Boli tam aj nejaké mapy v7... a free disk bol cca 18GB.

 

Ten kto mu to predával mal ešte jedno totožné rádio, kde štítok bol 3T0035680A  HW:52  SW:2844, ale cez setup to ukazovalo rovnaké hodnoty ako to prvé rádio HW:10, 3T0035680G (soft 5214).

 

Viete mi niekto povedať čo je to za nezmysel? Nebude to niečo fake z číny?

Editováno: , autor: 27jose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...