Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

No tá A-čková navi je trochu staršieho dáta. Ja som dával upravený 4020 pre staršie jednotky. Link ti pošlem do PM. Mne starší FW nechcel správne navigovať po rýchlostnej ceste, konkrétne nepoznal zjazdy.

No a C-čková tam by už mohli ísť aj 5xxx, ale s tými nemám skúsenosti.

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, pokud víte, poraďte mi prosím ohledně následujícího.

pojedu na dovolenou autem s navi Columbus 3T0035680A H05 (orig sw byl 2684), nebo s 3T0035680C H60 (orig sw.byl 3984),  Ještě nevím, který auto bude volný, tak se pro jistotu v předstihu ptám na obě verze.

 

  1. ... 680A má problém s přehráváním SDHC karet, jaký nejnovější sw smím použít do této navi (mám možnost CD s orig.2854)?
  2. ... 680C různě se seká ovládání jak z dotykáče, tak z tlačítek i z volantu. Jaký nejnovější sw smím použít do této navi (mám možnost CD s orig. 4120)?
  3. Umí ...680C s nějakým fw DAB?
  4. Máte někdo spolehlivý návod na dohrání POI (radary apod), odblok obrazu za jízdy, zobrazení rychlosti dle GPS? Našel jsem spousty odkazů a návodů, ale rád bych něco ověřeného.
  5. Dojde ke ztrátě map po přehrání sw navigace - nerad bych zrušil poslední mapy EU East V11 - 8129 (kdyby je někdo potřeboval, ozvěte se) 

 

Díky předem za ověřené info!

Dal som Ti niečo do SZ, tak sa na to mrkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. tak update 3T0035680A proběhl bez problémů na sw.4021 s odblokem obrazu (disk rozdělen 60/35/5) - díky za odkaz!

Pak jsem do navi nahrával mapy V10, postupem přes SD, ale bohužel se to zacyklilo a na HDD to není nahraný. Pak jsem zkusil nahrát mapy z vypáleného DVD V10 a dopadl jsem stejně. Po doběhnutí koírování do 100% se mavigace resetovala a nahrávání na HDD běželo znovu. Tak jsem vzal staší orig. DVD V8 a dopadl jsem tak, že mi to nenabídne uložení map na HDD, ale  když chci vysunout DVD, napíše, že to ukončí navigování. Setkali jste se stím někdo a tušíte, kde je zakopanej "haryk"?

 

Pozn. ty pálené DVD nemám odzkoušené, pálil jsem je sám alcoholem120 (rychlost zápisu map na DVD-R 6x, CD pro kopírování přes SD kartu pálené rychlostí 10x, media Verbatim a rychlosti vypalování byly nejnižší možné nastavitelné). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všichni,

 

mám sice SII (rv2008) ale myslím že mi poradíte i zde. V autě bylo rádio Bolero, nyní jsem tam dal Columbus (rv2012) a chtěl bych rozchodit hlasové ovládání. V autě byla Handsfree sada GSM II Nokia a nyní jsem jí vyměnil za GSM III z OII FL (telefon běhá v pohodě. Pokud na Colubu zmáčknu tlačítko pro hlasové ovládání, Columbus se mě zeptá co má udělat, pokud vyslovím např. Navigace nic se nestane a navogace se zeptá "jak prosím ". Nevím zda je to špatně nakódované, nebo zda je potřeba nějaký speciální mikrofon pro Columbus?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím zde na fóru.


Ve čt vyrážíme do Chorvatska, takže došlo na navigaci v naší Octávce 2. Stáhnul jsem si: RNS-510-East-Europe-V.10-8049, vypálil a DVD se v pohodě načetlo. 


Jen bych potřeboval upřesnit pár věcí. Jaký mam presne typ navigace Columbus, firmware atd. Ten kdo mi to prodával, mi říkal, že bych měl mít nejnovější verzi FW a odblokováno dívání se na filmy za jízdy. Filmy neřeším, ale zajímá mě, jestli je to opravdu odblokované. Přikládám fotky servisniho menu a pokud by mi nekdo vysvetlil co a jak, byl bych vdecen. 


Díky za ochotu a trpělivost...


post-87760-0-18902700-1405772357_thumb.j

post-87760-0-97394100-1405772380_thumb.j

post-87760-0-72080600-1405772391_thumb.j

post-87760-0-41619700-1405772403_thumb.j

post-87760-0-09126700-1405772485_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No FW tam mas 2764 a urcite je uz aj novsi. Nerobia ti problem mapy? Mne pri FW 2664 nebralo odbocky z dialnice a ked som planoval trasu tak navigacia len zahlasila: nelze navigovat.

No a ten odblok to budes musiet len vyskusat - pusti si dvd a rozbehni sa na rychlost cez 20 km/h a ak ti nevypne obraz tak ten odblok mas.

Editováno: , autor: zelo7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby chtel nekdo pouzivat postup od ferdy pro mapy West V11, tak staci pouzit tento hddfiles.log na nahrani map

 

postup je stejny jako uvedl a po 35 minutach hotovo z SD.

Ten súbor je k mapám West Europe, alebo aj East Europe? Alebo treba spraviť presne podľa konkrétneho DVD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro všechny co mají problém s mechanikou nebo prostě chtějí mít 100% jistotu, že doje k překopírování souborů(doba trvání: 30 minut).

 

Příprava na stole:

zvolím vhodnou kartu SD(doporučuji 8GB)  s formátem FAT32

na SD kartě vytvořím přímo na rootu adresáře:

WESTDVD

WEST

 

Do adresáře WESTDVD nakopírujte obsah celého DVD s mapou

 

do adresáře WEST z přílohy tohoto příspěvku vložte soubor: hddfiles.log

!!Upozornění tento soubor je vytvořený z dat pro verzi 8008!!

 

Pokud chce někdo vytvořit soubor pro svojí verzi musí mi poslat soubor s výpisem souborů svého média

 

Doporučuji příkaz:

dir "označení názvu media":\*.* /A-D /S /B  > C:\dvd_file.txt

 

např. (DVD s mapou vidím jako disk M):

stisknu windows(vlaječka windows na klávesnici) + R

napíšu: cmd -> enter

napíšu dir M:\*.* /A-D /S /B  > C:\dvd_file.txt

Pak na svém disku C najde soubor: dvd_file.txt v kterém je komplet výpis všech souborů(dle toho lze vytvořit: hddfiles.log)

Ještě doporučuji na root dát soubor formátu mp3(pro ověření správného načtení v navigaci)

 

Postup v autě:

1. vložím připravenou SD kartu a počkám zda opravdu začne přehrávat vložené mp3 soubory z rootu SD karty(sd karta zůstává do konce celého procesu vložená v navigaci)

 

2. na hrající navigaci stiskni na navi: SETUP + MIC + EJECT...počkej 20 sekund vlož cdčko s image(viz níže) doporučuji pálit v Alcoholu 120% co nejnižší rychlostí. Pak na konci až to napíše successfully jen počkej až vyjede CDčko. CDčko vyndej ven ze štěrbiny DVD mechaniky a navigace se sama restartuje.

Po 30 minutách je vše uloženo.

 

Odkaz na Alcohol120%:

http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=5405&t=4&i=1

 

attachicon.gifcopy_map.zip

Zdravím, mám otázku. To DVD čo sa vypáli z priloženého súboru je aj pre inú verziu máp (napr. East Europe), alebo sa musí pre každú verziu spraviť iné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...