Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Tak jsem nasel na netu nejakou novou funkci trinaxu: "umožňuje manuální zaznamenávání orientačních bodů i na nezmapovaných územích." (Je to clanek o VW Tiguan, takze to snad bude stejny i pro O II) :)

A co to znamená česky :p? Co myslíš orinetačním bodem?

Podle me to je neco jako je Bod zajmu u Tomtoma, ale co to znamena presne to taky nevim!! kol119 Tady http://news.auto.cz/aktuality/vw-tiguan-pr...-prototypu.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky shrnutí toho, co tu už padlo:

Navigationsgerät RNS 510

- mehrfarbiges TFT-Display mit Kartendarstellung im mittleren Instrumententafelbereich (16:9-Format), Touchscreen-Bedienung

- DVD für Westeuropa

- DVD-Laufwerk zur Wiedergabe von Audio-CDs (auch im MP3- und WMA-Format) und Audio- / Video-DVDs (Bild nur bei stehendem Fahrzeug)

- Wiedergabe von Audio-CDs auch bei aktivierter Zielführung

- Fahrempfehlung akustisch (Sprachausgabe)

- Fahrempfehlung optisch im Display der Multifunktionsanzeige im direkten Blickfeld des Fahrers

- Karte wahlweise in 2D- oder 3D-Darstellung (Vogelperspektive)

- integrierte 30 GB Festplatte zum Speichern des Navigationsdatenträgers sowie für CDs und DVDs

- Radiosystem 4 x 20 Watt, 8 Lautsprecher vorn und hinten

- SD-Kartenschacht

- Teilung der Bildschirmanzeige in Karte und Zusatzinformationen möglich

- Zielführung dynamisch über separaten RDS TMC-Tuner

Angeblich soll es die gleiche Bildschirmgröße (Farbe) wie das MFD 2 haben- 6,5" Farb-LCD 16:9.

Tolik lidí už RNS 510 alias Trinax vidělo a že by nikdo neměl v ruce mobil s foťákem, aby vyfotil nějaká menu? Nebo že by trvalo tak dlouho se podívat, jestli ta navigace skutečně používá podklady Navteq, případně zkusit jestli to umí čísla domů třeba v Brně nebo ulice v nějakém městečku pod 10.000 obyvatel? Tak už to někdo zkuste a napište. Já se k funkční RNS 510 s možností s tím jezdit v nějakém autě dostanu až za 3 týdny. Do té doby bych chtěl mít ale jasno, jestli zvolit RNS 510 nebo si nechat RNS MFD DVD. Schopnosti navigace jsou pro mě u navigačního systému na prvním místě a i když se mi 30 GB HDD, touchscreen, DVD video, SD karty a 3D navigace moc líbí, radši zůstanu u systému, který bude znát v ČR silnice II. třídy - nebo jsem jediný?

:horse:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolik lidí už RNS 510 alias Trinax vidělo a že by nikdo neměl v ruce mobil s foťákem, aby vyfotil nějaká menu? Nebo že by trvalo tak dlouho se podívat, jestli ta navigace skutečně používá podklady Navteq, případně zkusit jestli to umí čísla domů třeba v Brně nebo ulice v nějakém městečku pod 10.000 obyvatel? Tak už to někdo zkuste a napište. Já se k funkční RNS 510 s možností s tím jezdit v nějakém autě dostanu až za 3 týdny. Do té doby bych chtěl mít ale jasno, jestli zvolit RNS 510 nebo si nechat RNS MFD DVD. Schopnosti navigace jsou pro mě u navigačního systému na prvním místě a i když se mi 30 GB HDD, touchscreen, DVD video, SD karty a 3D navigace moc líbí, radši zůstanu u systému, který bude znát v ČR silnice II. třídy - nebo jsem jediný?

:horse:

Asi jsem de*il ale místo abych fotil jsem jen zíral...Alesio jí má, tak by musel nějaký Pražák..zkusím mu napsat, kdyžtak jsem hoďtě dotazy co vás zajímá ať to není na desetkrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jste viděli to video, co jsem dal na YouTube, tak na něm je vidět při výběru zdroje i HDD. To znamená, že to z HDD bude číst i MP3 a WMA soubory. Stejně tak i z té SD karty. Předpokládám, že to bude mít i funkci kopírování mezi SD a HDD resp. CD a HDD. Pokud si s tím ale někdo bude hrát, doporučil bych při prvním ohledání se spíše soustředit na navigační schopnosti, takže:

1. Navteq?

2. Čísla domů ulic v Brně?

3. Ulice v Tišnově?

4. Píše česky?

5. Mluví česky?

6. Lze navigovat na Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A?

Z těchto šest odpovědí se dá relativně dobře zjistit, zda je ta navigace použitelná po ČR a po Evropě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, díky tomu 30 GB HDD by ta navigace měla mít možnost se "učit" tzv. offroad ježdění po nedigitalizovanyých oblastech.

post-8482-1181283555_thumb.jpg

Tak to bude asi ta funkce o ktere uz jsem tu psal (jen jsem nevedel co presne znamena) "umožňuje manuální zaznamenávání orientačních bodů i na nezmapovaných územích."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, díky tomu 30 GB HDD by ta navigace měla mít možnost se "učit" tzv. offroad ježdění po nedigitalizovanyých oblastech.

Tak to bude asi ta funkce o ktere uz jsem tu psal (jen jsem nevedel co presne znamena) "umožňuje manuální zaznamenávání orientačních bodů i na nezmapovaných územích."

Ta funkce by byla fajne, prt. kolikrát jsou postavené nové úseky nebo třeba uvnitř nějakých areálů, však to znáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jste viděli to video, co jsem dal na YouTube, tak na něm je vidět při výběru zdroje i HDD. To znamená, že to z HDD bude číst i MP3 a WMA soubory. Stejně tak i z té SD karty. Předpokládám, že to bude mít i funkci kopírování mezi SD a HDD resp. CD a HDD. Pokud si s tím ale někdo bude hrát, doporučil bych při prvním ohledání se spíše soustředit na navigační schopnosti, takže:

1. Navteq?

2. Čísla domů ulic v Brně?

3. Ulice v Tišnově?

4. Píše česky?

5. Mluví česky?

6. Lze navigovat na Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A?

Z těchto šest odpovědí se dá relativně dobře zjistit, zda je ta navigace použitelná po ČR a po Evropě.

takze jelikoz mam moznost tak jsem otestoval jak jsou na tom mapy:

1, cisla domu v Brne bez problemu.

2, ulice v Tisnove taktez, jen nejsou k dispozici cisla domu

4, pise cesky

5, mluvi cesky

6, Ano na adresu Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A LZE navigovat.

to jsou zatim me postrehy k mapovym podkladum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jste viděli to video, co jsem dal na YouTube, tak na něm je vidět při výběru zdroje i HDD. To znamená, že to z HDD bude číst i MP3 a WMA soubory. Stejně tak i z té SD karty. Předpokládám, že to bude mít i funkci kopírování mezi SD a HDD resp. CD a HDD. Pokud si s tím ale někdo bude hrát, doporučil bych při prvním ohledání se spíše soustředit na navigační schopnosti, takže:

1. Navteq?

2. Čísla domů ulic v Brně?

3. Ulice v Tišnově?

4. Píše česky?

5. Mluví česky?

6. Lze navigovat na Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A?

Z těchto šest odpovědí se dá relativně dobře zjistit, zda je ta navigace použitelná po ČR a po Evropě.

takze jelikoz mam moznost tak jsem otestoval jak jsou na tom mapy:

1, cisla domu v Brne bez problemu.

2, ulice v Tisnove taktez, jen nejsou k dispozici cisla domu

4, pise cesky

5, mluvi cesky

6, Ano na adresu Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A LZE navigovat.

to jsou zatim me postrehy k mapovym podkladum

Super, a Ty jí máš nebo jen můžeš občas testovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jste viděli to video, co jsem dal na YouTube, tak na něm je vidět při výběru zdroje i HDD. To znamená, že to z HDD bude číst i MP3 a WMA soubory. Stejně tak i z té SD karty. Předpokládám, že to bude mít i funkci kopírování mezi SD a HDD resp. CD a HDD. Pokud si s tím ale někdo bude hrát, doporučil bych při prvním ohledání se spíše soustředit na navigační schopnosti, takže:

1. Navteq?

2. Čísla domů ulic v Brně?

3. Ulice v Tišnově?

4. Píše česky?

5. Mluví česky?

6. Lze navigovat na Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A?

Z těchto šest odpovědí se dá relativně dobře zjistit, zda je ta navigace použitelná po ČR a po Evropě.

takze jelikoz mam moznost tak jsem otestoval jak jsou na tom mapy:

1, cisla domu v Brne bez problemu.

2, ulice v Tisnove taktez, jen nejsou k dispozici cisla domu

4, pise cesky

5, mluvi cesky

6, Ano na adresu Belgium, Brussels, Herrmann-Debroux Avenue 15A LZE navigovat.

to jsou zatim me postrehy k mapovym podkladum

Super, díky! :kol-47: Zdá se tedy, že by to mohl být vynikající systém. Ty mapy to mělo na HDD? Nemáš k tomu i DVD, ze kterého by šlo přečíst, jaké to má podklady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...