Přejít na obsah

Nefunguje podsvícení budíků


Freddy

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám stejný problém. Koupil jsem nový spínač bez regulace podsvitu a stejně mi budíky pořád nesvítí. Nemáte někdo tip, čim by to mohlo být. Octavie nafta 97. Díky.

EDIT:

Tak to bylo tím, že na novém ovladači nebyla regulace. V odladači jsem svorku pro zadní světlo proklemoval s osvětlením interiéru a je pokoj. Regulaci nepotřebuju.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím, potkalo mne něco podobného. Před několika měsíci mi začalo blbnou podsvícení budíků a palubky (po zapnutí obrysovek se někdy rozsvítila pouze dioda na spínači světel a vyhřívání sedadel). Vždycky se ale po několikátém zapnutí obrysovek podsvícení chytlo. Zkusil jsem vyčistit spínač světel, což na chvíli pomohlo, ale po čase odešel úplně (nešla spustit dálková světla, světelná houkačka fungovala, páčka pod volantem vyzkoušena a byla ok). Koupil se nový spínač. Problém s dálkovými světly se vyřešil, ale podsvícení stále blbne. Pojistky zkontrolovány, vypínač je nový a nic jiného už mne nenapadá. Jinak se jedná o octavii 4x4, r.v. 2001 - regulace podsvícení je na samostatném otočném kolečku vedle spínače světel. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malá nápověda:

...regulace podsvícení je na samostatném otočném kolečku vedle spínače světel. Díky za rady.

Než jej koupíš a vyměníš, zkus si od někoho půjčit a zkusit ve svém autě.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to mne napadlo, že by v tom regulátoru mohl být teoreticky problém. Nicméně když podsvícení naběhne, funguje bez problémů a reguluje jak má. Vzhledem k tomu, že spínač světel je nový, je to asi nejpravděpodobnější příčina. Půjčit ho někde zkusím. Mám ale xenony, takže je to regulace podsvitu bez regulace sklonu světel, čili ne úplně obvyklý typ. V každém případě díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak problém vyřešen - bylo to skutečně vadnou regulací podsvitu. Po výměně vše funguje jak má. Doufám, že už bude na dlouho pokoj, neboť jsem před nedávnem musel měnit i vypínač světel, který je pro čtyřkolku taky jiný (tj. dražší a v druhovýrobě se nedělá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to jo, ale jiný je jen regulátor podsvícení. Pro halogeny je sdružený s regulaci sklonu.

Samotný spínač světel je identický pro všechny možnosti kombinací Halogen/Xenon/Předokolka/4x4.

Samozřejmě varianta pro světla bez mlhovek bude bez polohy pro přední mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Teď po několikadenním stání, promrznutí a řádném orosení mi taky přestalo jít podsvícení palubky Octavia I Combi 2001/facelift, 1,6 AKL.

Pojistky jsem zkontroloval, kontrolky světel, dobíjení, mazání ... fungují, počítač spotřeby, teploty apod. ukazuje - ale bez podsvícení.

Vyndal jsem spínač světel ( do O, zatlačit, pootočit ) i samostatný regulátor podsvitu ( vystrčením zezadu prstem v díře po spínači světel ), ale jak se spínač světel nebo regulátor podsvitu rozebírají, nebo jak jste je čistili? Jen prostříknutím kontaktolem?

Pokud je výpadek podsvícení palubky způsoben vadou regulátoru podsvitu, což je asi potenciometr, zkoušel ho někdo prostě proklamovat drátem nebo odporem?

Editováno: , autor: MartyXXL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím .

 Zkoušel někdo propojit kontakty na negulaci osvětlení a tím pádem vyřadit regulátor ? 

Nemůžu najít závadu . Osvětlení stále nefunguje a zkoušel jsem už vyměnit vypínač i regulátor..........

Kde může být  problém ? Jak přeměřit vypínač ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 27. 4. 2012 na 14:38, Trunda napsal:

Zdravím, mám stejný problém. Koupil jsem nový spínač bez regulace podsvitu a stejně mi budíky pořád nesvítí. Nemáte někdo tip, čim by to mohlo být. Octavie nafta 97. Díky.

EDIT:

Tak to bylo tím, že na novém ovladači nebyla regulace. V odladači jsem svorku pro zadní světlo proklemoval s osvětlením interiéru a je pokoj. Regulaci nepotřebuju.

Zdravím můžeš napsat čísla která jsi proklemoval? Mám stejný problém díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj , obracím se s prosbou o pomoc. z ničeho nic mi přestalo fungovat podsvícení přístrojů( ovladačů) .Poprvé pomohlo přitlačení na regulaci podsvitu a vše se rožlo , myslel jsem si že je špatný kontakt. Na druhý den vše funguvalo normálně. 3 den  opět po startu nic nesvítílo a po pár kilometrech se vše samo rozsvítilo. Den 4 nesvítí a všiml jsem si že nesvítí ani SPZ. Vyměnil jsem regulátror podsvitu , ale nepomohlo. Pojistky taky vypadají dobře.Jedná se o r.v.2004 .Díky za každou radu.

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu do souladu s pravidly fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Potřebuju poradit. V octavii když zapnu světla, nezapnou se světla přístrojové desky. Takže budíky nevidím ve tmě. Pokud otevřu dveře žádný akusticky signál  nehraje, ale svetlo na dveřích svítí. Nesvítí ani ikona na přepínači světel. Svítí jenom když jsou vypnutá ikona. Nevíte cim to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

škoda,ale už tu není nikdo kdo by poradil , já mám to samé ve Fabce II,kde regulátor podsvitu není a nové vypínače už jsem měl 2 a nefunguje stále, takže by byla lepší rada který pin proklemovat s kterým aby se odstranila závada nadobro (na to by se mohlo dát malej vypínač ) a bylo by po zvadě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den,

 

chci se zeptat jestli někdo neví poradit.

Pred časem mi přestali svítit budiky.

Kontrolky a střední displej svítí.

Avsak nesvítí otackomer,rychloměr,ani hodiny a počet najetých km a climatronic.
Pojistky skontrolovane,Přepínač světel vyměněny a stejně to nefunguje.

 

dekuji za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...