Přejít na obsah

ŠROUBY McGard


kraken73

Doporučené příspěvky

Mám problém s povolením bezpečnostních šroubů nejspíš "McGard" na Octávii.

Jelikož mám Al disky tak se tam jen tak s něčím nedostanu. Co-čkem se to nepodařilo

a speciální vrták zatím nemám. Mám bezpečnostní klíč zatrhlý v jednom ze šroubů

a 3 jsou nepoškozené. Jelikož si nejsem jistý se ŠROUBY McGard, tak to nechci objednávat

přes net. Nevíte kde na liberecku se s tím dokážou poprat. Děkuji za každou informaci

post-7063-1176815171_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POSTUP, terý jsem tady kdysi psal! :

Dneska jsem vyařoval ty McGardy, protože se mi podařilo strhnout tu "květinku" na nástrčné matici a kód samozřejmě nemám. Nejdřív jsem s tím byl ve Škodovce - řekli si 1500,- Kč a za čtvrt hodiny mi volali, že neví co s tím a že si to auto mám odvézt. Tak jsem se na to doma kouknul a přišel na jednoduchou a zaručenou věc. Vzal jsem obyčejnou trubku s vnitřním průměrem 2 cm, uřezal z ní tak 8 cm a ten kousek trubky jsem nasunul na bezpečnostní šroub (v hliníkáčích) potom jsem klasickou elektrickou svářečkou vyvařil vnitřní prostor trubky se šroubem a pak už jsem jenom na konec té trubky přivařil dostatečně dlouhý plocháč, který slouží jako páka na odšroubování. Takhle jsem to udělal na všech čtyřech kolech a za půl hodiny jsem neměl co dělat - šlo to fakt dobře. Teď mě hřeje pocit z ušetřených 1500,- kč....... p.s. nezapomeňte odpojit baterku, než začnete svařovat!!!!!

Editováno: , autor: Fido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzete nekdo nejake bezp.srouby doporucit?mel jsem ty co maji ctyri diry co do nich zapadaji koliky a na podzim s nima 4hod. v servisu bojovali,zkuste nejaky doporucit

Ty McGard jsou myslím dost dobrý měl jsem je, ale prodal jsem je Jeffovi protože jsem dával podložky a šrouby byli krátký. Ale četl jsem na ně jen chválu. Hlavně neutahovat nakrev a jinak TOP bezpečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problém s povolením bezpečnostních šroubů nejspíš "McGard" na Octávii.

Jelikož mám Al disky tak se tam jen tak s něčím nedostanu. Co-čkem se to nepodařilo

a speciální vrták zatím nemám. Mám bezpečnostní klíč zatrhlý v jednom ze šroubů

a 3 jsou nepoškozené. Jelikož si nejsem jistý se ŠROUBY McGard, tak to nechci objednávat

přes net. Nevíte kde na liberecku se s tím dokážou poprat. Děkuji za každou informaci

Tak jak to dopadlo?

Máš je venku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzete nekdo nejake bezp.srouby doporucit?mel jsem ty co maji ctyri diry co do nich zapadaji koliky a na podzim s nima 4hod. v servisu bojovali,zkuste nejaky doporucit

Já mám Blocky a zatím spoko....

U blocku se ti to sice nestane, ale ta bezpecnost je dost diskutabilni (a nejen u blocku) - staci vzitz odtlacek , udelat nastavec a zbohem moje kola ...

Ty Mc gardy jsou myslim nejdrazsi - a pri i nejbezpecnejsi , co se daji koupit, ale jak se tak na to divam, asi budou kola zabezpecena i pred majitelem ...

A to jsem si je prave objednal... Asi to radsi bezim zrusit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že to je spíš rukama, pokud to někdo utáhne jak normál šroub tak se nemůže divit, ty šrouby mají svoje utahovací moment.

Sam mam na kolech take srouby McGard a specielne u nich vyrobce pise, ze srouby se maji utahnout podle vyrobce auta, takze pokud to chapu spravne, tak se maji utahnout stajne jako ostatni srouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam mam na kolech take srouby McGard a specielne u nich vyrobce pise, ze srouby se maji utahnout podle vyrobce auta, takze pokud to chapu spravne, tak se maji utahnout stajne jako ostatni srouby.

A tak to sorry mě to říkali v pneuservisu, že to utahujou menším momentem právě proto aby se nestalo to že by to nešlo povolit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Díky všem za informace. Žádný servis mi nepomohl a v servisu Škoda nevěděli co to je za šrouby a jak na ně.

Nakonec mi pomohl kamarád a postup s velkým ořechem. Párkrát jsme bouchly do bezp. šroubu kladivem a pak přes velký ořech a pneumatickou pistoli povolovali. Několikrát to proklouzlo, ale pak se kousl a šroub byl venku. Za půl hodinky byla všechny 4 šrouby venku a al. disky zůstali bez poškození. Nejdříve jsme zkoušeli vyvyřování šroubu a akorát jsme porušily disk. Všem doporučuju metodu s velkým ořechem. Dík za příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...