Přejít na obsah

Brzdový třmen přední


Vladan

Doporučené příspěvky

Tak jsem to dnes konzultoval s jednim panem po telefonu z autoservisu, ptal jsem se kolik by chteli za vymenu tehlice + geometrii, on mi rikal, ze se to nevyplati, lepsi pry bude ta vlozka, ze to taky tak delaji nebo diru zavarit, udelat novou a novy zavit.

Ptal jsem se ho kolem pevnosti, kdyz tam neni moc mista, jestli se tim nenarusi.On mi rikal, ze ten sroub to tam jen jisti, ze na tu diru nepusobi zadna sila, ta sila pusobi na misto, kde je ten trmen "zaklapnutej".

Takze se asi priklanim k te vlozce, ale stale nikdo nenapsal kde ji sezenu nebo jak vypada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vcera lital po Brne po mensich autoservisech, navstivil jsem 4 a nikomu se do toho nechce, nekdo se vymlouva ze s tim nema moc zkusenosti, jiny zase nema na to vybaveni, dalsi me to chtel zdelat, nekam odvest kde to udelaji a pak zase zpet na auto, ale kuli tomu nebudu zase platit geometrii.Nevite PLS o nekom, kdo by to v Brne udelal a za slusny peniz???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Jo jo měl sem to domluvený tenkrát přes kamoša ve Velké Bíteši. Ten čep dělali navíc s tím se nepočítalo.Ale nevím třeba v jiným servisu by ti tu těhlicu chtěli za 5000 vyměnit ohmy.gif

Editováno: , autor: plasmo
Citace předchozího příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se byl dnes zeptat u nás v autorizovaném servise Škoda, jestli mi do té těhlice dokáží dát to závitové pouzdro. Prý žádný problém, jen si musí tu speciální sadu přivést z jiného servisu, tak jim tam zítra vezu autíku. A cenovka asi tak 500,- Kč, možná o trochu výše, nevěděl to takhle z hlavy přesně. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

včera se mi stalo to samé-taky jsem strhl závit na levém třmenu a v autorizovaném servise mi řekli, že nový závit mi neudělají, protože je to bezpečnostní prvek a tudíž to nejde.Nová těhlice stojí 4500,- bez práce a ložiska :-(. Nemáte někdo zkušenosti, kde mi to vymění v okolí Chomutova? Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nemáte někdo průměr toho závitu na tom čepu ? Potřebuju koupit tu vložku (dělaj se i samořezné) abych si to mohl opravit. Díky

Tak jsem volal do Škodovky, hodnej technik naběhl do skladu a změřil rozměr závitu 9mm

Ovšem takové se nevyrábí ty vložky: Fabory - samořezná vložka pro opravu strhlého závitu cca 75 kč za jednu vložku

tak nevím co teď ... asi se vyrábí pouze v té variantě od té druhé firmy ... ale na to je potřeba vercajk, ikdyž je ta vložka levnější (cca 7kč)

Editováno: , autor: pointfrost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak Panove, 3 roky to uz je co jsem jezdil pouze s jednym sroubem na trmenu, ale uz mam vyreseno, nakonec se vymenila pouzita tehlice a je to OK, jinak za cely 3 roky zadny problem s tim nebyl. Pouziti zavitove vlozky mi nebylo moc doporuceno, ze pry se zeslabi hodne ta stena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opraveno zavitovou vložkou o venkovní velikosti 12 a vnitřní 8 .. váleček stažen na standartní zavit 8 (původně je 9) a do těhlice vyvrtána díra na 12 závit.

Místa je tam dost, drží to perfektně.

NEPOUŽIL JSEM HELI-COIL !!! pouze obyčejnou vložku pro opravu závitu - samořeznou!¨

HELI-COIL nebo jak se to jmenuje je pružinka která se na to navleče - tam jde ale zpět ne. A musím říct že je totálně na hovno. Je to opravdu dobrý nápad, z prvu to vypadalo moc dobře ale praxe byla jiná. Ale dělal jsem to bez toho jejich vercajku, takže asi jsem udělal chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navlíkl jsem to na váleček do origo závitu, závit se zvětšil o číslo, Protahl jsem strhnutý závit a vše vypadalo ok. Pružinka na valečku držela - tak jsem začal šrubovat a v tom seto stalo - pružinka (jakožto nový závit) chytl ale na starem se začal kroutit a pružinka se začala roztahovat a zm*vila se ... co už :) je to taková vesmírná fičura budoucnosti. Raději věřim tomu kusu kovu co jsem tam zašrouboval a drží napevno, než nějaké pružince. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POINTFROST:Na zavitovu nahradu potrebujes specialny zavitnik na to urceny. :)

Opravovane miesto zavitovou nahradou je dost pevne.

Závitovou vložkou HELICOIL®plus opravíte závit na původní rozměr a až několikanásobně zvýšíte jeho pevnost. Příkladem použití jsou závity zapalovacích svíček u aut, motocyklů, motorových pil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...