Přejít na obsah

Prenosna GPS navigacia umiestnenie


kingo12

Doporučené příspěvky

Mám svého TomToma 910 na originálním držáku na předním skle (viz foto).

Po různých experimentech a zkouškách mě toto umístění vyhovuje nakonec nejlépe. Také jsem uvažoval o využití horního kastlíku, je ale příliš mělký a zástava by asi byla složitá. To centrální umístění je asi nejvhodnější i ergonomicky, při jízdě není potřeba nikam hlavou uhýbat, jako při umístění někde na středovém panelu, nebo u levého sloupku. Takto na navigaci vidí dobře i spolujezdec, což je rovněž výhodné, jak v navigačním režium, tak v režimu MP3 nebo video přehrávače....

Taky teď pátrám po vhodné lokalitě.. jak se potýkáš s tím,že by žádné předměty neměly být v zorném poli řidiče? Nerad bych se dostal do sporu při nějaké kontrole někde v zahraničí..tak právě pořád hledám,kam s tím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem šel nafotit jak to mam ja. je to zespodu prošroubovaný co si tak vzpominám dvěma šroubama, aby se ten origo TT držák neotáčel, je to pod proudem a propojeny na phone vstup do radia, ale hlasova navi jde z krabičky. schránka je po spodním obvodu podlepená takovýma molitanovýma páskama, aby se nesmáčkla a neotvírala. je to pohoda, ve výhledu mi to nevadí a za ten rok a kus co to mam jsem ještě nikde s nikym problem neměl

post-240-1181299128_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem šel nafotit jak to mam ja. je to zespodu prošroubovaný co si tak vzpominám dvěma šroubama, aby se ten origo TT držák neotáčel, je to pod proudem a propojeny na phone vstup do radia, ale hlasova navi jde z krabičky. schránka je po spodním obvodu podlepená takovýma molitanovýma páskama, aby se nesmáčkla a neotvírala. je to pohoda, ve výhledu mi to nevadí a za ten rok a kus co to mam jsem ještě nikde s nikym problem neměl

OT - a co ta "muška" uprostřed okna - držáček na Beltronicsa co? :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem šel nafotit jak to mam ja. je to zespodu prošroubovaný co si tak vzpominám dvěma šroubama, aby se ten origo TT držák neotáčel, je to pod proudem a propojeny na phone vstup do radia, ale hlasova navi jde z krabičky. schránka je po spodním obvodu podlepená takovýma molitanovýma páskama, aby se nesmáčkla a neotvírala. je to pohoda, ve výhledu mi to nevadí a za ten rok a kus co to mam jsem ještě nikde s nikym problem neměl

Zajimave reseni!! :) Ja jsem ted zjistil ze moji navi je nejlepsi polozit do te schranky, trosku primacknout aby nelitala a hotovo!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem to vyresil ja... ;)

Opravdu parádně vyřešený :palec: Mít takovou navigaci, tak bych to zkusil taky takhle pokutit. Zatím mi stačí navi v mobilu na držáku nad levým vydechem ventilace.

Dikes. :) Co mas za mobil? Mas Tomtom mobile? ;) Nebo co pouzivas?

N6630 mám, přesně tak TomTom mobile, a GPS přijímač taky od Nokie - LD-3W t_794.jpg

GPS modul může být prakticky po celým autě a mobil mám na držáku za 2 stovky jak jsem řekl v levým rohu. V podstatě to je celkem dostačující, jen jsem jěště nezkoušel tam dát německou mapu, to by byla paměťovka asi kaput :D. Jasně, že ty klasický navi jsou lepší, hlavně kvůli většímu displayi, ale i na tom mobilu je to dobře vidět, má to člověk vlastně skoro pořád po ruce, ne jen v autě, kecá to dost hlasitě a na mobil se kouknu většinou při jeho druhý funkci, kterou využívám a je to fajn, že vlastně, když se člověk připravuje na předjetí, tak nemusí furt kličkovat a zjišťovat kdy končí kdejaká zatáčka, ale krásně to vidí na navigaci, kdy bude rovinka :). Jen je škoda, že nemám šanci moc vidět momentální rychlost jak je to malou velikostí písma napsaný (při 130km/h ukazuje navi myslím 127km/h)

Editováno: , autor: OctII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem to vyresil ja... ;)

Opravdu parádně vyřešený :palec: Mít takovou navigaci, tak bych to zkusil taky takhle pokutit. Zatím mi stačí navi v mobilu na držáku nad levým vydechem ventilace.

Dikes. :) Co mas za mobil? Mas Tomtom mobile? ;) Nebo co pouzivas?

N6630 mám, přesně tak TomTom mobile, a GPS přijímač taky od Nokie - LD-3W t_794.jpg

GPS modul může být prakticky po celým autě a mobil mám na držáku za 2 stovky jak jsem řekl v levým rohu. V podstatě to je celkem dostačující, jen jsem jěště nezkoušel tam dát německou mapu, to by byla paměťovka asi kaput :D. Jasně, že ty klasický navi jsou lepší, hlavně kvůli většímu displayi, ale i na tom mobilu je to dobře vidět, má to člověk vlastně skoro pořád po ruce, ne jen v autě, kecá to dost hlasitě a na mobil se kouknu většinou při jeho druhý funkci, kterou využívám a je to fajn, že vlastně, když se člověk připravuje na předjetí, tak nemusí furt kličkovat a zjišťovat kdy končí kdejaká zatáčka, ale krásně to vidí na navigaci, kdy bude rovinka :). Jen je škoda, že nemám šanci moc vidět momentální rychlost jak je to malou velikostí písma napsaný (při 130km/h ukazuje navi myslím 127km/h)

Jo videl jsem u kamose na N93 Tomtom mobile, je to uplne stejny jako na mym Tomtom ONE!! Snad jen vyhoda toho vetsiho displeje, jinak asi nic...Ta presnost bude asi stejna jako u ostatnich prenosnych navi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale dá...mám tu samou..(možná jen lepší verzi) a než něco začnu dělat s tím šuflíčkem nahoře(viz. dříve),všechny kably mám provedené palubkou...včetně toho do zásuvky..když neí zapojen,je vedle sedadla spolujezdce v té díře,že není vidět..a když je zapojen,vidíte asi 5 cm drátu jak vede k té zásuvce.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale dá...mám tu samou..(možná jen lepší verzi) a než něco začnu dělat s tím šuflíčkem nahoře(viz. dříve),všechny kably mám provedené palubkou...včetně toho do zásuvky..když neí zapojen,je vedle sedadla spolujezdce v té díře,že není vidět..a když je zapojen,vidíte asi 5 cm drátu jak vede k té zásuvce.. ;)

Takze ten suplik na navi jeste nemas? No samozrejme to jde, to je jasny!! Ale jelikoz navi pouzivam ve dvou autech, tak se to nevyplati tahat kabel pres palubku...Ten tvuj kabel je teda videt jen kolem zapalovace-zasuvky? Kdyz jdes takhle do detailu, tak by nebylo spatny udelat navic jednu zasuvku-zapalovac a schovat to taky nekam do palubky s pripojenym kabelem od navi!! Da se to prej pripojit u liftbacku na prazdnou pojistku, ktera je pouzita u combi pro zasuvku v kufru, tak prave nevim jestli to jde u combi jeste nekam pripojit...

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ten suplik na navi jeste nemas? No samozrejme to jde, to je jasny!! Ale jelikoz navi pouzivam ve dvou autech, tak se to nevyplati tahat kabel pres palubku...Ten tvuj kabel je teda videt jen kolem zapalovace-zasuvky? Kdyz jdes takhle do detailu, tak by nebylo spatny udelat navic jednu zasuvku-zapalovac a schovat to taky nekam do palubky s pripojenym kabelem od navi!! Da se to prej pripojit u liftbacku na prazdnou pojistku, ktera je pouzita u combi pro zasuvku v kufru, tak prave nevim jestli to jde u combi jeste nekam pripojit...

Já tu pojistku ani v liftbacku volnou nemám..mám na ní právě zásuvku v kufru ;) Ale jinak je tam hafo volných pozic..jde to skoro kamkoliv jinam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ten suplik na navi jeste nemas? No samozrejme to jde, to je jasny!! Ale jelikoz navi pouzivam ve dvou autech, tak se to nevyplati tahat kabel pres palubku...Ten tvuj kabel je teda videt jen kolem zapalovace-zasuvky? Kdyz jdes takhle do detailu, tak by nebylo spatny udelat navic jednu zasuvku-zapalovac a schovat to taky nekam do palubky s pripojenym kabelem od navi!! Da se to prej pripojit u liftbacku na prazdnou pojistku, ktera je pouzita u combi pro zasuvku v kufru, tak prave nevim jestli to jde u combi jeste nekam pripojit...

Já tu pojistku ani v liftbacku volnou nemám..mám na ní právě zásuvku v kufru ;) Ale jinak je tam hafo volných pozic..jde to skoro kamkoliv jinam..

Taky jedna ze specialnich dodelavek? ;) Kam si ji umistil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jelikoz navi pouzivam ve dvou autech, tak se to nevyplati tahat kabel pres palubku...Ten tvuj kabel je teda videt jen kolem zapalovace-zasuvky? Kdyz jdes takhle do detailu, tak by nebylo spatny udelat navic jednu zasuvku-zapalovac a schovat to taky nekam do palubky s pripojenym kabelem od navi!! Da se to prej pripojit u liftbacku na prazdnou pojistku, ktera je pouzita u combi pro zasuvku v kufru, tak prave nevim jestli to jde u combi jeste nekam pripojit...

A proč by se to nevyplatilo ???

Pri cene kvalitni autonavigace (muj TTGo910 cca 15-20 tisc. podle doby porizeni) je cena za dalsi nabijeci kabel (v cene par stovek) zcela smesna zalezitost. Presne takto to pouzivam, a mam nainstalovane, pokud se podivas na pocatek tohoto threadu. Pouzivam sve TTGo910 cca ve 2 dalsich autech, a dokonce na lodi (jachta), kde to mam na ten volny nabijeci kabel, a svem domovskem aute napevno - je dost osklive, neprakticke a nespolehlive mit na palubce roztahanou celou haldu propoj. kabelu (nabijeci, k RDS-RTMC prijimaci a k AUX-IN v radiu).

Ve svem aute to mam pripojene do pojistkove skrinky originalnim kabelem-nabijeckou. TT se po zapnuti zapalovani sam zapne. Efektni a prakticke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo páru,jak vypadá uvnitř víko přihrádky na palubce? Jestli je duté..dá se do něj zevnitř vrtat,šroubovat? Mám v plánu zkusit udělat držáček tak,abych mohl mít navi právěv prostoru otevřené přihrádky. Do toho držáčku by stačilo na šroubek vždy přichytit "vaničku" na navi..teoreticiky to vychází. Když tam bude navi nebo aspoň ta "vanička",tak bude přihrádka otevřená,ale jinak by to mělo jít zavírat. Ale nejdřív si to chci zkusit skreslit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz mi napadlo, že na bežnú PDA navigáciu by snáď šlo spraviť aj nejakú molitanovú (samozrejme tmavú) vložku do tej schránky na prístrojovke. A mohlo by to tam držať úplne v pohode. U nás našťastie nerobia s držiakom na skle problémy, tak to riešiť nemusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz mi napadlo, že na bežnú PDA navigáciu by snáď šlo spraviť aj nejakú molitanovú (samozrejme tmavú) vložku do tej schránky na prístrojovke. A mohlo by to tam držať úplne v pohode. U nás našťastie nerobia s držiakom na skle problémy, tak to riešiť nemusím.

Tak to rád slyším,protože se tam s přítelkyní za měsíc na týden chystáme..

Jinak molitanovou právě asi ne..to MIO je asi cm tlustá placka..takže jak jinak by tam drželo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemá to tendenci se nějak klepat nebo vypadnout za jízdy?

Jak to drží přicuclé k tomu plexisklu?

Zkoušel jste někdo vyndavat ten středový díl se schránkou? je pod ním nebo za ním trošku místa? Potřebuju do dna nebo zadní stěny v kastlíku něco přišroubovat..

Nekde jsem tu videl navod...a pak mozna jestli ti pomuzou fotky z tyhle stranky http://www.octavia-vrs.com/technical/mfd2.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...